Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa dau divort de un japonez


Recommended Posts

dragilor hai sa mai clarificam inca o data treaba.eu din cate stiu asa ar ajunge divortul in tara:2500-3000 de dolari.nu aberez cu nimic.doi la mana vreau sa divortez aici caci si aici este recunoscuta casatoria ca sa nu ma mai coste prea mult in tara ca nu am bani!de vorbit e usor dar eu dupa ce am trecut prin ce am trecut prefer sa mai astept ca sa iau hotararea de divort.vroiam sa ma informeze cine va daca stie cat ar dura intre doi cetateni straini,mai precis un roman cu un japonez,caci intre ei din cate m-am interesat se hotaraste pe loc cand depui actul. mfl
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

draga titutelu,mi-am permis sa streg ce am scris ca nu asta te interesa..ai semnat actele?le-ai depus?daca da,esti divortata..numai ca au o lege pt.barbati,cum au o lege si pt.femei..barbatii se pot razgandi,in ALEA 48 de zile,iar femeile nu au voie sa se casatoreasca urmatoarele 6 luni..tinand cont ca pleci in Ro.prea putin te intereseaza legea asta..nu se tine cont ca esti tu romanca,intelegi?acum asteapta sa-ti iei actele de care ai nevoie in tara,pricepi?(ca asta vrei de fapt,nu?) nu te minte sotul,probabil ca si el vrea sa scape mai repede..nu mai dispera,ca nu te pacaleste..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TITULEL iarta-ma daca ceea ce voi scrie va parea absurd.SI eu am trait 3 ani cu un japonez. SA sti ca nu toti sint precum sotul tau[SAU FOSTUL MA ROG].MAI sint o gramada de japoneji cumsecade si la locul lor.NU crezi ca te pripesti putin?IN ROM. ce situatie ai? nu crezi ca se mai poate sta de vorba cu el?NU stiu ce parere ai dar mie una nu cred ca totusi va-ti acordat si o a doua sansa.SI mie mi-a fost tare greu ,dar el nu mi-a ingredit nici un drept pt ca am stiut sa imi exprim punctul de vedere de la inceput[DE CIND ma cunoscut si pina am plecat din japonia eu am fost cu contract de dancer si in tot acest timp am locuit impreuna in casa facuta de noi...el parasind domiciliul conjagal,facind cu mine alta casa si mai tirziu divortind.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in tot acxest timp sa sti ca si eu am avut de indurat foarte multe,ei fiind total diferiti de noi[MA REFER LA MODUL DE GINDIRE}.am avut mult de tras iar de multe ori imi spuneam ca gata voi pune capat relatiei.AM avut multa rabdare si am incercat sa impac si capra si varza.STIU ca esti singura si iti este greu mai ales intr-o tara straina daR GINDESTE CE VEI FACE MAI TIRZIU.Daca vei pleca nu crezi ca iti va pare rau?INCEARCA O ALTA TACTICA CU EL. SA STI CA SINT FETE CARE AU MAI MULTI ANI DE CASATORIE CU JAPONEZI SI TOTUSI MAI EXISTA NEINTELEGERI.DAR in toate cazurile femeia este cea care conduce friiele intr-o casnicie.EU chiar daca nu m-am casatorit inca o voi face la anul iar cei 3 ani petrecuti cu el m-au invatat ca e bine sa mai lasam unul de la altul. ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU vreau sa te critic si nici sa iti dau sfaturi pt ca poate nu vor fi bune.DAR mai gindesrete odata.Nu crezi ca puteti ajunge la un compromis?DE exemplu sa nu divortati...sa iti cauti un job...sa te muti in alta parte...iar in locul divortului tu sa ii platesti lui niste bani contra vizei?DACA AM GRESIT CU CEVA SAU AM SPUS CEVA DEPLASAT TE ROG SA MA IERTI ...NU A FOST CU INTENTIE.m-am gindit la toate astea punindu-ma in situatia ta.TE PUP SI SA AUZIM DE BINE.MAI GINDESTETE...NOAPTEA E UN SFETNIC BUN[ilp][flo][flo] ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva si inchei...nu crezi ca de fapt voi nici nu va cunoasteti cu adevarat?CHIAR daca a fost dragoste la prima vedere cum spui tu.JAPONEZI sint prin felul lor niste firi mai reci dar daca ii modelezi si ai rabdare cu ei ...ai sa vezi rezultate bune.SPUNEAI CA NU SE POARTA BINE CU TINE?PT CA NICI FOSTA LUI NEVASTA NU SE PURTA BINE CU EL.si nu la invatat ce inseamna armonia intr-o familie.NU INCERC SA LE TIN PARTEA LA JAPONEZI DAR DAR AM INCEPUT SA II CUNOSC CA OAMENI.Ar mai fi multe de spus dar nu Vreau sa te ranesc sau sa te plictisesc[poate tot ce am spus ti se pare o aberatie}INCA O DATA IERTARE ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ken sa stii ca ceea ce ai spus tu m-a facut sa-ti citesc mesajele de 3-4 ori si sa ma gandesc:poate am gresit poate nu?dar vreau sa-ti spun un singur lucru:omul pe pamant are o singura viata iar toata bucuria vitii este dragostea adevarata si curata.si atunci cand esti iubit pt. ceea ce esti pur si simplu ,si nu pt. ceea ce ar vrea unii sa fii,ai putere sa faci orice,sa infrunti orice,si cred ca asta e viata.nu vreau sa spun poezii dar asta cred eu despre viata si rostul omului in viata.noi am fost 7 copii din doua casnicii anteroare si din urma castoriei.la 11 ani tatal meu a murit de cancer si fratii mei de pe tata au vrut mostenire si a trebuit sa vindem apartamentulsi sa ne mutam in alte parti.au urmat ani f. grei in privinta satarii financiare dar care nu m-au afectat atat de tare cat ca nu mai eram aceea familie mare,cu rele si cu bune.mama a trebuit sa plece la sora mea sa-l tina pe nepot ca sa mai castige niste bani si sa mai reducem cheltuielile case.am ramas acasa cu 2 frati(unul din prima casatorie a lui mama,bolnav cu capul,iar celalalt singurul drept).dupa un timp nedescurcandu-ne nici asa fratele drept a plecat la bucuresti sa lucreze si celalalt la bunica la tara.la un moment dat mama s-a dus sa-l viziteze pe frate la tara si acesta a vrut sa vina acasa caci i-i era dor de noi dar mama nu l-a luat caci nu aveam situati necesara si ce crezi ca urmat?i-ti scriu cu lacrimi pe obraji si-ti spun ca s-a sinucis!eu mai aveam doua saptamani pana la vacanta si urma sa ma duc sa-l vad.nu am mai apucat!mama aproape ca a inebunit iar noi am ramas cu dorul in suflet.toata situatia asta m-a facut sa ma lupt sa fac o situatie cat de cat ca sa putem fi impreuna si nu separat CACI VIATA E SCURTA!!!!!!!!!dar cand l-am intalnit pe el am hotarat sa traiesc departe de ai mei ca sa-mi fac o familie,sa pot oferi o viata buna copiilor mei.sa fiu iubita si sa iubesc.oare tu crezi ca nu am oferit a 2-a sansa?ca doar o singura sansa am oferit?multe au fost poate si din partea lui si din a mea dar el nu stie ce e dragostea adevarata cred sau nu stiu ce sa mai zic.toata lumea cand a aflat cate s-au intamplat m-au intrebat:cum ai putut sa rabzi atatea?de unde atata putere?de ce ai mai stat langa el?pt. ca de cand ne-am casatorit am vrut cu adevarat sa fie bine si sa realizez familia mult dorta.acum tu spune ce crezi ca ar fi mai bun:sa stau sa ma chinui doar ca sa am un trai decent sau sa-mi fie un pic mai greu material dar sa simt ca am pt. ce trai?as prefera sa dorm pe strazi dar sa simt ca nu mi se duce viata pe apa sambetei.tit i-ti doresc sa-ti mearga bine cu respectivu dar vei vedea ca se vor schimba lucrurile pe parcurs.nu vreau sa par negativista si sa generalizez.intradevar in orice padure mai sunt si uscaciuni,dar eu una am invatat ca trebuie sa fii mai precaut si in dragoste si in toate,pt. ca pana acum m-am arunact cu sufletul toate,pt. ca pana acum m-am arunact cu sufletul deschis in toate si cred ca nu am facut bine.oricum multumesc ca m-ai ascultat si-ti doresc mult noroc! mfl
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-AU impresionat cele spuse de tine si totodata am ramas fara replica.CUM am spus si mai devreme ce am postat a fost din suflet.IMI PARE RAU si sper sa gasesti linistea sufleteasca de care ai nevoie.CIT despre mine....nu iti face griji...noi intradevar ne iubim iar viata ne-a supus in 3 ani la destule probe.AM hotarit sa ne aceeptam asa cum sintem dar sa mai inbunatatim si defectele.ITIDORASC NUMAI BINE INDIFERENT DE CE DECIZIE VEI LUA.[loveyou] ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...