Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa dau divort de un japonez


Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Guestus
[quote]Originally posted by Desiree2002 Ai lucrat vreodata in Japonia, sa stii cu ce se mananca munca intr-un bar japonez???
da tu ai lucrat in club desiree? [ /quote] va abateti de la subiectul scris de tituleu,ea vb despre divort cera doar un sfat o indrumare nicidecum sa fie judecata,iar eu cred ca ptr ea subiectul este inchis ca nu a mai venit cu noutati pe "ECRAN"[alcool] iar in ce priveste luminita draga fetele de japonia ce au lucrat in baruri de noapte ce e asa deranjant ptr tine?de asta nu mai poti tu sa doarmi noaptea? de unde stii tu ca romancele se prostitueaza la japan?ce esti asa sigura?esti informata complet gresit si vb in necunostii nta de cauza daka doresti foarte mult sa afli despre viata japonicilor deschide un subiect exclusiv ptr tine si vei primi draga mea toata tocanita de gazete ca sa nu mai fii prost informata! PS* NU JUDECA,CA SA NU FII JUDECAT> SAYONARA LUMINITA [alcool] oficial mi -e bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Guestus, am lucrat; tocmai de aceea m-a deranjat ce a spus Luminita, in "intelepciunea" ei, pentru ca stiu ca sunt doar niste preconceptii care nu pot fi mai neadevarate decat ce a 'debitat' inaltimea sa, Luminita. _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici era vorba de plecat acasa - si lipsa banilor de avion. Tin sa va anunt ca la depunerea actelor pentru viza cetateanul japonez (sau alta natie) care semneaza hartiile ca garantor se obliga sa plateasca biletul de avion al celui pentru care garanteaza, pentru plecarea acestuia din Japonia daca ii expira viza ! Adica conform legii lor japoneze, daca ea a divortat si vrea acasa, "el" - japonezul sau alta natie - e obligat prin semnatura de la "immigration office" sa-i plateasca ei biletul de avion cand expira viza. (idem si pentru cei care sunt garantori pt viza turistica) Habar n-am daca mai ajuta cu ceva aceasta informatie. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminitza, sa inteleg ca si eu si barbatu-meu sintem niste depravatzi reci ca ieshim prin baruri? Sau e valabil numai pt. barurile din Jp? In rest, prostitutie exista peste tot in lume, in RO poate mai abitir ca in Jp, iar in ce priveste "scolile inalte", probabil habar n-ai cum se intretin o gramada de studente in facultate.... alea care trebuie "privite cu alti oki". Si nu, n-am fost in Jp cu contract, daca asta e urmatoarea intrebare. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise si toate care ati sarit in capul meu si eu merg in baruri cu sotul meu dar si la fel nu inseamna ca ma prostituez.Iar ca sa ma intelegeti mai bine vreau sa spun ca JP este recunoscuta ca si tara a prostituatelor romance .Degeaba va suparati pe mine dar asta e adevarul.De ce ati plecat din RO ?Ce studii aveti?Din ce familii proveniti?Eu nu judec pe nimeni pentru ca nu ma intereseaza ce faceti cu viata voastra dar cand vad ca suferiti din vina voastra ma enerveaza.Daca ati ales drumul asta de ce va plangeti acum de greutatile intalnite.De ce nu veniti in RO pur si simplu?Sau si aici este la fel?Nu sunt o batrana cum s-a spus ci am doar 33 de ani dar spre norocul meu cand am dat de greu nu am plecat sa fac cea mai josnica meserie in alta tara.Am si eu o facultate si stiu ce vorbesc exact si cred ca sunt oameni care imi dau dreptate.Stiu cate ceva despre ceea ce faceti voi pe acolo ptr ca am locuit in Belgia 2 ani (dar lucram la o firma respectabila)si am vazut ce inseamna munca in baruri de noapte ptr ca am ajutat cateva fete care erau dansatoare sau care venise in BE ptr a lucra pur si simplu .Iar ce ma spus repet nu este o acuza doar am spus ca odata ce te-a luat dintr-un bar nu poti sa ai pretenti prea mari prt ca vei fii tratata intotdeauna ca si o prostituata indiferent cum esti tu ca om sau indiferent ce caracter ai.Puneti-va in locul lor si veti ajunge la aceeasi concluzie ca si a mea dar fiti obiective.Si in RO se intampla acelasi lucru cu fetele care lucreaza in astfel de locuri poate multe dintre voi stiti lucrul asta.Un barbat care frecventeaza asemenea loc nu este un barbat cu care sa poti avea o familie normala si de la care sa ai pretenti ca te va aprecia ptr cea ce esti ci te v-a trata intotdeuna ca pe o jucarie cu care poate face ce vrea cand vrea.Repet nu vreau sa va jignesc dar ganditi si voi gand faceti un asemenea pas important.Nu va casatoriti niciodata cu un fost"client"ptr ca asta se v-a imtampla mereu :veti fii tratate ca si cum ati fii proprietate lor si e valabil oriunde in lume .....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai stiu ca daca ai facultate nu trebiue sa fii neaparat o sfanta ;stiu cum se intretin unele studente adica stiu ce inseamna prostitutie chiar daca nu am practicat asa ceva ptr ca am fost si eu studenta si am vazut si cunoscut multi oameni mai ale ca lucrez cu oameni dar in viata inveti multe totul depinde doar de tine cum percepi si mai ales pana unde esti capabil sa mergi ptr a castiga ceva banuti.Si poate veti spune ca ma dau a tot stiutoare fara sa gandesc ce spun .V-am spus am vazut multe si am luat din viata DOAR ce am considerat ca m-i se potriveste si ceea ce merita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminitza, mai usor cu pianul... In ce priveste Jp, nu ma bag, pentru ca n-am calcat pe acolo si nu stiu cum e. Nici in ce priveste barurile japoneze. DAR mai lasa-ma cu studiile, ca n-au nici o relevantza in ce priveste respectul in casnicie. De fapt, nu mai au in general nici o relevantza, cel putin in RO: in afata faptului ca ai avut bani sa-ti platesti particulara si licentza. Mai nou, ies "intelectuali" pe banda, in caz ca n-ai observat. Se mai strica banda si mai emite si unii agramatzi de-a dreptul. Si nici de unde te-a luat n-are importanta: din momentul in care te-a luat, esti nevasta-sa. Punct. Pe mine m-a luat barbatu' de o aripa din internet cafe, de exemplu. Asta pentru ca n-am avut norocul sa ne veddem prin cluburi (nu baruri, da? [:p]) unde pe vremea aia dansam si pe mese. Sa specific: pentru distractia mea. Si am studii superioare, sa stii. [:D] De unde trebuia sa ma ia? Ca expozitii de neveste nu exista. Sau era obligatoriu sa ma marit cu vreun coleg, ca sa ma vada in cimpul muncii exersindu-mi talentele de manager, ca sa ma respecte cind o sa stau la cratitza?! Mentalitatea nu tine de ani: ai tu 33, dar tiparele sint altele. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii ceva ELISE nici ptr mine nu au importanta studiile conteaza caracterul iar fetele care danseaza in baruri si mai sunt si platite ptr asta ptr mine si nu au nici o valoare.Vorbeam si de tipul de barbat care frecventeaza asemenea cluburi (valoare 0)poate si eu am fost in cluburi si poate mai merg si acum ,Dar sotul nu m-a agatat cand dansam pe mese .Vorbesti in necunostinta de cauza sau stii tu ce vorbesti si cui iei apararea?In primul rand la acest capitol nu vad sa intervina de cat fete tot din JP care au fost in aceeasi situatie sau asemanatoare.Asa ca tu si eu poate nici nu avem ce cauta mai ales ca "nu stium cu ce se mananca munca in cluburi".Tu vrei sa-mi spui ca o astfel de tipa care isi cunoaste sotul intr-un asfel de club ar trebui sa fie tradata ca o femeie normala care isi doreste o familie normala?Tu crezi ca un barbat de asemenea factura se v-a schimba doar ca s-a casatorit?Uita-te pe forum si vezi cate asemenea cazuri sunt si trage concluzi atunci.Priveste in jurul tau si analizeaza oameni si abia atunci poti sa arunci cu rosii in mine.Eu stiu ca fetele care au plecat in diverse tari ca si dansatoare au plecat din saracie financiara si au ajuns intr-o altfel de saracie(a sufletului),Si pana la urma asta e parerea mea si o sustin daca ai ceva de comentat putem sa comentam dar mai bine ai deschide alta tema decat aici unde sigur cine a postat vede si ii facem si mai rau ..............
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
Luminitza, mai usor cu pianul... In ce priveste Jp, nu ma bag, pentru ca n-am calcat pe acolo si nu stiu cum e. Nici in ce priveste barurile japoneze. DAR mai lasa-ma cu studiile, ca n-au nici o relevantza in ce priveste respectul in casnicie. De fapt, nu mai au in general nici o relevantza, cel putin in RO: in afata faptului ca ai avut bani sa-ti platesti particulara si licentza. Mai nou, ies "intelectuali" pe banda, in caz ca n-ai observat. Se mai strica banda si mai emite si unii agramatzi de-a dreptul. Si nici de unde te-a luat n-are importanta: din momentul in care te-a luat, esti nevasta-sa. Punct. Pe mine m-a luat barbatu' de o aripa din internet cafe, de exemplu. Asta pentru ca n-am avut norocul sa ne veddem prin cluburi (nu baruri, da? [:p]) unde pe vremea aia dansam si pe mese. Sa specific: pentru distractia mea. Si am studii superioare, sa stii. [:D] De unde trebuia sa ma ia? Ca expozitii de neveste nu exista. Sau era obligatoriu sa ma marit cu vreun coleg, ca sa ma vada in cimpul muncii exersindu-mi talentele de manager, ca sa ma respecte cind o sa stau la cratitza?! Mentalitatea nu tine de ani: ai tu 33, dar tiparele sint altele. Elise & BBLisa
Elise, ca de obicei, totala[floare3] Si acum, on-topic: eu nu inteleg de ce trebuie sa generalizezi, Luminita. Cunosc situatii in care fetele munceau in baruri (chiar nu cred ca orice persoana care lucreaza intr-un bar se si prostitueaza, ca asa e fisa postului[alcool]) si care acum sunt casatorite, au copii, sunt fericite... Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...