Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum sa dau divort de un japonez


Recommended Posts

luminitza, 1 - eu m-am referit si ma refer la TOATE barurile, la cele obisnuite, nu la cele japoneze, deoarece ai avut bunavointza sa generalizezi - inteleg ca si cu asta, ca si cu studiile, o dai la intors, acum? 2 - da, consider ca un barbat care ia o femeie de nevasta o ia ca sa o trateze ca nevasta. Pentru ca ii da numele lui si o face mama copiilor lui. Indiferent ce au facut amindoi inainte sa formeze o familie. 3 - Personal, chiar consider ca o "astfel de tipa", cum te-ai exprimat, are mai multe sanse sa devina "nevasta dedicata" decit o pustoaica care abia a deschis okiii asupra lumii. Macar pentru faptul ca si-a trait traiul, si-a papat malaiul, si nu mai e curioasa ce minunatii o ascunde lumea din afara casei. 4 - in lumea larga, foarte multi barbati NORMALI frecventeaza baruri, cluburi si bordeluri. Si nu sint nici psihopati, nici depravatzi. Asta e realitatea, ne convine sau nu. In rest, de acord cu tine, sintem total off topic. Dar oare de la ce s-a deviat discutia?! Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ELISE, 1.intotdeauna m-am referit la barurile unde femeia este servita pe tava clientului si nu la acele baruri si cluburi unde vine omu'sa se simta bine sa bea un pahar etc. 2.acel barbat care agata o tipa intr-un astfel de loc o ia de nevasta si o trateaza ca pe un obiect ptr ca asa este el si ptr ca daca s-a casatorit cu ea o poate avea fara probleme(viza)cand pofteste el si fara plata. 3.ce te face pe tine sa crezi ca asa gandeste un barbat "si-a trait traiul si-a papat malaiul",si ce varsta inaintata pot avea acele fete ca nici prea batrane nu pot fii ca nu s-ar mai uita nimeni la ele. 4.5.6... dar ia spune-mi de ce te ofuschezi asa de tare inseamna ca tu stii mai bine ....ce inseamna asta .E ca si cum ai fii un fel de a3a roata la caruta daca intelegi ce vreu sa spun. SI NU O DAU LA INTORS DELOC ACEASTA E PAREREA MEA PE CARE O SUSTIN.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
luminitza, 1 - eu m-am referit si ma refer la TOATE barurile, la cele obisnuite, nu la cele japoneze, deoarece ai avut bunavointza sa generalizezi - inteleg ca si cu asta, ca si cu studiile, o dai la intors, acum? 2 - da, consider ca un barbat care ia o femeie de nevasta o ia ca sa o trateze ca nevasta. Pentru ca ii da numele lui si o face mama copiilor lui. Indiferent ce au facut amindoi inainte sa formeze o familie. 3 - Personal, chiar consider ca o "astfel de tipa", cum te-ai exprimat, are mai multe sanse sa devina "nevasta dedicata" decit o pustoaica care abia a deschis okiii asupra lumii. Macar pentru faptul ca si-a trait traiul, si-a papat malaiul, si nu mai e curioasa ce minunatii o ascunde lumea din afara casei. 4 - in lumea larga, foarte multi barbati NORMALI frecventeaza baruri, cluburi si bordeluri. Si nu sint nici psihopati, nici depravatzi. Asta e realitatea, ne convine sau nu. In rest, de acord cu tine, sintem total off topic. Dar oare de la ce s-a deviat discutia?! Elise & BBLisa
Elise[flo] Luminitza,tu vorbesti cam in plus si mult pe dinafara(adika fara cunostinta de cauza)[biz] Si eu am lucrat in bar dar asta nu inseamna ca m-am si prostituat,nu...nu m-am prostituat ci m-am maritat,am facut doi copii si sunt foarte fericita[:D] Nu inteleg cu ce drept n-e jignesti tu pe noi(cele care am lucrat in bar)atat pe noi cat si pe sotii nostri,cu ce drept? Domnilor Modelatori si Admini cum este posibil acestor jigniri la adresa fetelor din Japonia? Postarea cuvantului "PROSTITUATA" adresat membrilor de pe acest forum cred ca este un cuvant destul de jignitor,nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita,nu stiu ce dansatoare ai cunoscut tu in Belgika[alcool]Pt.cultura ta generala,in Japonia nu se danseaza nici pe mese,si nici goala,ca acolo vrei sa bati.Hai sa-ti mai spun ceva,prostituatele,au venit sa faca treaba.. nu sa se "marite",le gasesti in alte parti,nu la "cratita".Prostituate sunt peste tot in lume,nu neaparat romance si nu stiu de ce te grabesti sa le numesti nulitati.Nu mai judeca atat ca si tu vei fi judecata! Pt.o prostituata simt mila,pt.tine nimic![recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis deja de 3 ori ca nu-s dansatoare si nu-s in Jp. E cazul sa iti spun de inca 3 ori ca sa pricepi? Iar eu stiam o vorba cu a cincea roata, carutza are 4. Poate ai pierdut tu doua. Oricum, dupa ultimul tau mesaj "iegzista o esplicatzie": nu te-ai exprimat bine.... Nici nu te intereseaza scoala, doar caracterul, nici n-ai nimic cu barurile ci cu bordelurile, si nici nu te refereai la dansatoare ci la prostituate - si nu la ele, ci la barbatii care le iau, oricum. Si tu nici nu stii, de fapt, prea bine despre ce vorbesti. Da' e bine ca recunosti. [cheers] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Elise! Luminitza nu te supara ca te intreb dar tu esti din secolul asta? Si nu, nu sunt nici eu dansatoare in Japonia cu Elise care nu e dansatoare in Japonia si danseaza pe mese dar pe mine m-a luat barbatul dintr-un bar, la 12 noaptea ne-am cunoscut. Se pune, intru in categoria ta de...a 3-a roata la carutza? Si ma mai trateaza si ca pe o zeita, socant nu?[:0] Luna [gravi]20 sapt+ Cosmin 30 iulie 2001 [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623"]uite cum cresc[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, esti mortalaaaaaaaaaaa!!! Luminita, pe tine de unde te-a luat sotul??? Asa de curiozitate, nu de altceva... Bai, frate, nici daca ai fi Maica Teresa nu ai judeca in halul asta!!![bang] _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by luminita74 ...s-a casatorit cu ea o poate avea fara probleme(viza)cand pofteste el si fara plata.
Pai daca el chiar crede ca e 'fara plata' ptr. ca se casatoreste cu ea, e un tampit... daca nu stie ca trebuie sa plateasca muuuuuult mai mult decat daca ar plati-o strict ptr. sex. Ca acu' mai trebuie si sa ii acorde atentie, sa petreaca timp cu ea, sa formeze o familie!!! Nu ar fi mai simplu sa o plateasca ptr. sex? TZ TZ TZ! Deci... concluzia e ca un barbat nu se casatoreste cu o femeie ptr. ca o iubeste, ci ptr. ca poate face sex oricand si fara plata... Doamne, ce conceptii!!! Cum intreba si Luna... tu in ce secol traiesti???!!! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prietene,pt a nu se mai discuta pe subiectul Laviniei despre tot felul de chestii am intrat sa va spun ca Lavinia a divortat acum doua saptamini,sotul s-a dovedit un om de inteles,Lavinia a fost ajutata tot de un japonez(sotul meu) asa ca este foarte bine unde este acum,singurul lucru mai este doar sa-si inregistreze divortul in tara.Alte nelamuriri care sint in leg cu dansatoarele din buric sau prostituatele din lumea intreaga si din Japonia nu ma bag,las la mina autototstiutoarei pt ca o vad foarte inversunata...ma mir ca inca nu este inchis subiectul,dar adaca asteptati doar mesajul in care trebuia explicat cum s-a terminat povestea acum il aveti... PS- nu numai sotul a fost de vina,ci si Lavinia evident.... Fiti fericiti; prietenii dispar cand sunteti nefericiti. - Euripide
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...