Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

Ada uite, mie mi-e tare draga soacra-mea. E o femeie buna, linistita, cu foarte mult bun simt, nu a intervenit niciodata in relatia noastra si nici nu ar comenta veci nimic cand vine la noi. Intotdeauna se asigura ca fiul nu se trage de la treburile casnice si ma ajuta si se poarta frumos cu mine. Doamne fereste ar fi sa faca el ceva rau fata de mine, nu stiu ce-ar face cu el. Asa ca eu ma numar printre norocoase, ca la mine soacra nu-i egal cu acra [:D]. In schimb a avut ea parte saraca, de acritura pamantului, si ea si socru-sau. Ei erau deja casatoriti si cu bebe si ea umbla sa-i gaseasca nevasta la socru-meu, ca de, soacra-mea n-a avut destul pamant si avere. Nu le-au dat un ac niciodata, cu toate ca socru-meu a fost singurul lor copil, nu i-au ajutat cu nimic absolut, de ciuda ca socru-meu n-a ramas la tara sa slugareasca pentru ei si sa le cante in struna si s-a mutat la oras ca avea copii si voia sa le asigure o educatie cat mai buna. De fiecare data cand mergeau acolo baga acritura tepe. Lasa ca acuma are pretentii sa o ingrijeasca soacra-mea si sa sara imediat cum se vaita.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vine la un moment dat soacra-mea in vizita si ce-i spune sora-mii: iti doresc sa ai si tu o soacra ca mine! Ce ne-am mai dat noi cu picioarele pe sub masa, ca ne pufnea rasul. Si-mi spune tot soacra: ce pacat ca n-am avut si eu o soacra sa ma ajute cum ai tu! si cum ma ajuta: - eram plecati in concediu si cand ne-am intors aveam o jumate de paine la congelator, ne-o pusese soacra sa nu rabdam de foame. ATAT! - dupa ce ne-am mutat impreuna ma ajuta la gatit: ne-a trimis 20 bucati de carne de porc gatita, in masura in care eu nu manac carne mai deloc, si sotul una bucat pe zi, cate zile sa-i tot fi dat din carnea aia? Si eu mai sunt si nebuna de-aia care gateste zilnic! - vine sa supravegheze femeia la curatenie, dupa ce muncesc/stau o zi intreaga imi spune ce obosita e, cat a muncit si ca mai vine intr-o zi sa spele si aragazul! Fetelor 2 femei, o zi intreaga de munca si aragazul NU AU apucat sa-l spele!!!Si stau la bloc sa nu va inchipuiti ca am 20 de camere. Nu, n-a mai venit pt aragaz l-am spalat eu in 15 min. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta soacra ta e asa pt ca e patita! Sa ii tine DD naravul si sa le mai dea peste nas si altora...ca a mea! 1. Cand a auzit ca vom avea bb m-a sunat sa imi spuna sa fac avort ca baiatul ei nu e de mine, m-a sunat pe mione si pe mama si eu eram in casa la mama mea fara sa ii fi cerut eu ei vreodata ceva...cica sa imi faca un bine ca eu sunt tanara si imi stric viata si fiisu o sa se insoare cu fosta si pleaca in italia (fost era istorie de 3 ani, noi nu erac luati cu acte atunci) s-a ofticat tare tare. 2. Nu m-a sunat dupa ce am nascut a asteptat sa o sun eu... 3. A venit la botez la mama in casa fara sa isi ceara scuze dupa tot taraboiul care l-a facut cat am fost insarcinata...si eu am stat in spital 3 luni si nu a dat un semn si a avut pretentia sa o sun eu cand s-a operat ea de inima (dar nu am sunat-o) sa ii fie de bine! 4. Cica cand m-am mutat cu copilul la bucuresti, casa era nelocuita de 4 ani si a facut curatenie a uitat decamara si acolo oso facuse cuibul niste draguti de gandaci...a sunat sa vada chipurile ce facem si i-am spus ce fac s-a ofuscat tare ...asa face ea curat pe unde vede soacra! 5. E sefa la facut albie de porci Anca, ca nu-s buna de fiisu ca are pozitie sociala... bine ca a facut-o sa inteleaga ca nu asta il intereseaza si de renunatat nu renunta in sfarsit dupa 4 ani cred ca a inteles! 6. ori de cate ori si se pare ei nu stiu ce ...nu mai sunt bine venita in casa ei, mare paguba, trebuie lasata sa ii treaca fitzele, si dupa ne purtam ca si cum nika nu s-a intamplat! 7 si cu fiisa si cumnatul la fel face.. 8 .... Am invatat sa o ignor si sa ma port civilizat si cam atat..............................................................................................mai mult nu se poate! 9. O singura data a stat vladut la ea cand a fost bolnav, dar s-a ocupat de el nu am de ce sa comentez! 10. Nu imi comenteaza cum imi fac treaba in casa ca nu e treaba ei............si sa nu uit are pretentia sa merg sa o ajut la curatenie! Recunosc ca a avut o viata grea ca a muncit mult si viata ei sunt copii ei si numai ai ei, nu a avut pretentii niciodata la munca lor si nu le-a cheltuit banii asa cum am vazut la altii! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A,ca intreba cineva pe pagina precedenta daca isi iubeste careva soacra.Uite eu va zic cinstit ca da,o iubesc mult de tot!![il][il] Acum la ultima sarcina am avut o saptamana de jele,efectiv imi era un dor nebun de ea.Chiar se gindise al meu sa ma faca pachet si sa ma trimita la ea ca nu se mai intelegea cu mine.[:D] Nu e locul de laudat soacre aici,dar ea e ca un "soare" si toti se invirt in jurul ei .Sau o "luna",cum e vorba aia? Sa-i dea Dumnezeu sanatate si viata lunga !!Socru-miu e la fel,ma iubeste si pe mine dar si pe soacra[:D] fara ea e terminat. Cind am nascut-o pe Israa ea era operata la un san,avea drena(parca asa ii zice) era obosita vai de capul ei ,abia se externase si cind m-au luat durerile a venit cu mine la clinica. Dr.ul mi-a zis sa aleg intre ele doua(soacra si cumnata) care sa intre cu mine.Pe mine nu m-a lasat inima sa aleg,n-am putut ,in timp ce eu ma opinteam pe masa si dr-ii(3 la numar,familie) roiau in jurul meu,ea s-a strecurat tiptil la capul meu si nu s-a dat scoasa de acolo cu nici un chip.Au lasat-o si i-au dat sarcina sa-mi puna masca de oxygen cu ce era el,ceva dulceag de ameteam cind aveam contractii puternice.Ea o punea si uita sa o ia.Ia zis dr-ul "mama,o ametesti si pe ea si pe copil" Da` ea de colo "pai mi-e mila de ea saraca ca uite cum tipa,sa-i mai ia din dureri" Nu va zic ca nu se mai dezlipea de linga bebelina.Ea a tinut-o in brate pina acasa.Ea mi-a adus mincarea la pat aproape 2 sapatamani. Si muuuulte,muuulte!Cind ma apuc sa vorbesc despre ea nu ma mai pot opri![il] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca cat o fi de greu de crezut, mai exista si oameni buni in lumea asta, care au copii si copiii lor se casatoresc si asa devin si soacre/socri. Iar de-o fi asa cum spui tu, tot se vede luminita la capatul tunelului, inseamna ca voi veti fi niste soacre exemplare [;)].
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exacat asa ma gandeam si eu ca mi-am invatat lectia si voi fi o soacra model.... si mor deciuda pe mamele tinere ca noi care au baieti si se simt mai cu mot, ca deh au baieti si sunt altfel cica mai usor de crescut! sfat de ele sa va feriti fetele si poti incepe de pe acum ca ai sa gasesti si aici pe forum....o lista intreaga! eu sunt in stare sa ma iau la tranta cu ele... [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca,pai daca-i asa,adica baietii sunt mai usor de crescut,mamele respective ar trebui sa nu se simta mai cu mot,ci sa poarte respect[^] mamelor de fete care se chinuie cu ele sa le creasca iar cind vor deveni nurorile lor sa nu-si bata joc de ele ,asta incluzid munca mamelor lor ,suferintele ,lacrimile care le-au varsat si grijile care le-au purtat fetelor lor. Bineintele ca acest lucru este valabil si invers.Si mamele de baieti au aceleasi sentimente pt. copiii lor,in concluzie,eu cred ca toti copiii se cresc la fel!Cu greu,cu sacrificii... Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si..... mai face soacea-mea o chestie draguta: manaca la mine prajitura sa zicem, si comentariu: mama ce prajituri bune faceam eu. Nu stiu n-am vazut si o cunosc de vre-o 10 ani. sau mananca zacusca si zice, nu-s da parca ii lipseste ceva. De unde stie frate ca nu face niciodata!?! manaca de sparge la mine si critica tot: prea sarat, nesarat, prajit, cu sos, fara sos, nesanatos, sau argumentul suprem: fisu n-o sa manace. Culmea e ca el manaca tot. Noroc ca-i mai atrage ea atentia: tu mama nu mananci ceapa prajita si se intinde si-i ia ceapa de pe fasole!!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...