Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

Fetelor,daca ar fi sa se desemneze premiul "cea mai acra soacra din lume" cred ca vecina mea l-ar castiga cu brio. Femeia asta e monstruoasa de-a dreptul. Dupa ce si-a epuizat nervos toti fiii fiicele/, nurorile/ginerii si nepotii(si un pic si vecinii,in care ma includ si eu) ,a fost (in legitima aparare a sanatatii mintale ) ca familia sa ia decizia ca ea,vecina mea sa se mute frumusel inapoi la casa ei (adica in apartamentul de deasupra mea)si sa stea singura,sprijinita fiind (magistral) de toata familia din toate punctele de vedere. Acum , batrana a luat o alta hotarare(si mie mi s-a ridicat parul pe cap cand am auzit-o): "Eu nu mai vreau sa stau singura,fata mea(fiica asta a ei e o femeie ajunsa la varsta de aproape 60 de ani),am sa o oblig sa-si paraseasca sotul si ma mut cu ea,ca si asa ginerele meu nu a fost in stare toata viata sa-i faca fiicei mele baremi un copil! Eu sunt mama ei si sunt mai importanta decat sotul ei." [bang][bang][bang][xx(][xx(][xx(] si nu sunt alte emoticoane ca sa exprim totul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata fetelor! Si soacra mea e de parere ca "baiatului ei" care are aproape 40 de ani i-ar fi mai bine cu ea. Ce frumos s-ar duce ei la doctor de 2-3 ori pe saptamana, cum ar cumpara medicamente scumpe si muuulte! si i-ar face mancare dietetica, ce frumos. Soacra mea e stilul care tine mancarea in frigider cu saptamanile pana cand se manaca toata! Cand l-am cunoscut pe sot avea sub 60 kg la 1.90 m, si toate problmele gastrice care se pot imagina de la gatitul/pastratul mancarii atata. si ce-mi zice soacra: sotul s-a ingrasat nu de la mancare buna ci de la sex, draga! Socrul meu, fostul ei sot a avut aceleasi probleme de sanatate cat a stat cu ea. Si ne vedem noi cu socru, si-mi strecoara dragut socrela: ia uite ce s-a ingrasat! - Pai cum pleaca omul din casa dvs cum se ingrasa si se vindeca de stomac! sa vezi ce s-a suparat!!!!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacrele ca soacrele , dar ce te faci cand mamele sunt mai rele ca ele? Bunica mea are grija de un baietel cat parintii sunt la servici. Nu asta e problema , dar mama vecinei sta la 5 minute distanta de mers pe jos , la o casa mare cu curte. Ar fi mai placut pt baietel sa isi petreaca ziua acolo in asteptarea mamei , decat intr-un apartament de bloc , dar bunica lui zice ca e prea obraznic si nu mai are rabdare ... si mai bine are vecina grija de el. Nici macar fiica nu poate sa se duca sa isi viziteze mama , pt ca aceasta se vede obligata sa faca cafea si sa serveasca ceva ... asa ca mai bine "sa nu vii!" Intr-o zi i-a dat telefon mamei ei si i-a spus "uite mama , aduc tot ce trebuie sa facem o salata si mai stam si noi de vorba" , la care mama-sa ii spune "dar ce , nu poti sa mananci salata acasa la tine?" Trebuie sa precizez ca aceasta fiica este un avocat de renume ... dar in nici un caz nu se poate apropia de mama ei. Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis] [url="http://community.webshots.com/album/560213253HHQTWS"]nov2006[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560714331fqpWaM"]vara2007[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560782004ebHGmm"]septembrie2007[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camd afli raspunsul aceasta dilema sa imi psui si mie, ca vreau si eu macar o idee vaga! 1. Te faci ca esti acolo fizic si minte iti umbla in alta parte raspunzi momosilabic cu da si nu, nu stiu poate sa vedem s-ar putea! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cristiama
Cu mama/rudele tale cu care nu te intelegi e mult mai simplu: reduci relatia la minimum. Ce te faci insa cu soacra/rudele lui ca tu ai vrea sa reduci relatia la minimum dar el vrea totusi sa se vada cu ei? cristiama
Stiu ca nu-i frumos,dar pt sanatatea mea mintala am adoptat o solutie ce dealtfel nu ma caracterizeaza. Una dintre cumnatele mele vine "sa-si vada mama" (adica pe soacra-mea). Soacra-mea stie de ce nu mi-e draga fata ei si stie si ca-mi sta ca sarea-n ochi.In plus sotul meu,nu are nici o vaga intentie sa ma apropii eu in vreun fel de sora lui( a facut ea o treaba pt care multi ar fi mult mai drastici decat mine si fratele ei). Totusi,cumnata DE LA O VREME vine "sa-si vada ,mama ". I-am spus soacra-mii sa faca ce vrea,de mine poate sa o primeasca ,dar sa nu se astepte ca voi intinde covor rosu ,sa mearga la ea in camera sa stea de vorba acolo si ATAT! Soacra-mea incercand "marea cu degetul" imi zice intr-o ocazie " draga nora,ii faci te rog fiicei mele o cafea?". La care eu,raspicat:"NU!".M-am intors pe calcaie si m-am dus in camera mea sa stau pe un forum. Sigur ca au ramas fara aer amandoua si sigur ca dupa ce cumnata mea a plecat de la noi ,soacra-mea si-a primit spalatura de rigoare. O atentionasem de dinainte sa nu-mi faca scene si ea tot a fortat nota. Acum cumnata-mea vine din cand in cand la ea dar a inteles clar mesajul...la fel si soacra.Nu cred ca vreodata ar mai incerca faza. O primesc pe cumnata in casa doar pt ca soacra-mea are o anumita varsta si nu vreau sa am o anumita chestie pe constiinta.Lucrul asta il stiu amandoua. deci fetelor...credeti-ma ca altfel nu se poate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Tare rele sunt soacrele astea.Eu credeam intr-un timp ca a mea s-a potolit si i-a venit minte la cap insa nu am avut eu norocul asta.Si atat ma enerveaza ca la inceput vroia sa ne ajute si dupa o luna doua incepea sa strige tot de parca ii cerusem noi ajutorul.Si acum m-am hotarat sa nu mai accept nimic de la ea dar nimic.Eu stau cu ea in casa si cand ne certam ea nu mai vorbeste cu mine nici in ruptul capului dar nici eu cu ea, si ma enerveaza ca tot la ea in casa stau dar o evit pe cat posibil dar tot ma simt naspa ca ea are atuu asta in maneca si oricand poate zice casa e a mea usa e a voastra.Poate atunci se va hotara sotul sa ne mutam odata de acolo.[bang][bang][alcool][xx(] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, Stai linistita, si daca ar fi casa vostra tot s-ar baga soacra. Intr-adevar atunci ai putea sa-i raspunzi, da au asa un talent ca le intra pe o ureche si le iese pe alta! Imi pare rau pt tine, ca ai asa o relatie tensionata acasa, sper ca intr-o zi sa va mutati la casa voastra. Oricum esti mult mai de treaba decat mine, eu dupa numai 1 saptamana de stat cu soacra m-am despartit de sot. Ma gandem inainte sa ma mut: cat de rau poate fi? Plec dimineata si vin seara tarziu acasa, imi mai face o mancare, mai baga o masina de rufe ca e la pensie. Ei bine a fost muult mai rau decat mi-as fi putut imagina: - la micul dejun noi stateam pe pe scaun sa mancam, ea in picioare vorbea continuuuuuu: Cristina nu se manaca iaurt inaintea mancarii, desii aia era tot ce vroiam sa mananc! Ne facea un ceai oribil din plate medicinale, nu mancam decat paine veche ca aia proaspata nu e sanatoasa!!!! I-am gasit oua expirate de 1 luna in frigider si nu a vrut sa le arunce, a zis ca face prajitura din ele. Il trezea pe sot pe la 6 dimineta sa mearga la plimbare, numai ei doi, eu puteam sa mai dorm. Poftiiim??? Acu m-am ticalosit: daca merg la masa imi iau ingrediente pentru o salata, mi-o amestec acolo si nu pun gura pe nimic de la ea. Pana si ulei si otet imi iau. Va dati seama ca ne invita extrem de rar la masa. Ce ma bucur fetelor ca pot sa-mi vars naduful. Mi-a mai trecut de-alungul anilor da uneori ma intreb si eu cum de am reusit sa scapam de ea. si ce e dreagut acum ca fisu, care draaaaga nu manca legume, manaca de sparge din salata si f putin din mancarea ei. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...