Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

anca_vlad...un pupic pt. tine[pup] Vezi ca toamna e f frumos sa te plimbi prin gradina zoologica, si primavara, de-altfel. Vara sau iarna animalele se ascund, cauta racoarea sau caldura, dupa caz. P.S.: eu n-as mai astepta pana la primavara, as face invitatia acum.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor sunteti mortale, dar daca tot ati pomenit de gradina zoologica va rog sa imi lasati si mie o cusca libera pentru fiara poate devine si ea mai buna.Ma inscriu si eu la concursul asta dar sunt sigura ca ies pe primul loc la barfa si la intrigi cu soacra mea.Va pupic si aveti grija de voi.[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool]eu m-am inteles f bine cu soacra pana a venit la noi in casa cand nu era sotul acasa si m-a intrebat printre altele cum ne mai merge (asta nu e tragedie, stati sa vedeti continuarea!), si cum mai stam cu viata sexuala! Eu deja aveam un pitic pe creier de la asta ca il sfatuise pe sotul meu sa nu faca dragoste cand avem examene, ca ne extenuam, ori pentru mine asta e refulare[alcool][alcool] mama ce mi-a sarit mustarul atunci: i-am zis cand o sa-mi zica si ea despre viata ei intima atunci o sa-i zic si eu! au fost multe si marunte, dar distanta de acum face ca toate astea sa se estompeze si soacra sa fie ok! Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa ma inscriu si eu la concurs.[:D] e foarte rea nici nu stiu ce sa scriu mai intai, tb sa ma gandesc,dar se face ea batrana sa vezi ce ii trag la cioc.[mariaj] il cheama pe fisu la parintii ei la tara, ca doar e si el baietel , poate ii se face dor de bunica.ii reproseaza cate ti-am dat cate ti-am facut, exagerand rau de tot ca ii da lu fisu 50 de miloane pe luna. bineinteles ca si el o iubi mult pe mamica nu iese din cuvantul ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ajung la concluzia ca a mea se prezinta "slabutz"..Oricum ce ma scoate pe mine din minti(acuma pe moment) este ca vine madam sa ma ajute (desi nu i-a cerut nimeni asta)sa stea cu copilul, sa se joace ca sa pot face cica si eu treaba prin casa..iar deja consacratele fraze "CRED c-a facut kk","cred ca-i e foame, sete"etc ma fac sa-mi sara tensiunea la 200..Atita doar... constata madam si ma striga sa vin sa iau atitudine...Fetelor, asta-i ajutor? Nu mai bine ar sta acasa si n-ar "obosi" de joaca si eu nu m-as enerva? Ce drac' sa fac cu ea? Vine tot la doua zile ajutorul asta..iar eu trebuie sa "pune-te masa, stringe-te masa, cafeluta, maslinuta"...pai de asta am eu nevoie? Cum s-o fac sa nu ma mai "ajute" atita, ca cu vorba buna si diplomatie pur si simplu NU intelegeeeee!!! cata the best surprises come in little sizes... http://www.flickr.com/photos/9488710@N02/sets/72157602005557042/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic: Pai incepi prin a rari tratatia. Fara mancare, doar o cafea, apoi peste 2-3 vizite te faci ca ai gresit cafeaua sau o lasi sa dea in foc si tu fugi sa ai grija de copil, tot timpul trebuie sa ai grija sa fii ocupata cu baietelul. Si cu asta gata, eu chiar nu inteleg de ce trebuie sa faci sluj tot la 2-3 zile! Cred ca mama ta nu vine in vizita tot atat de des.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa ...si tot legat de soacra mea careia ii place la costinesti...acu ceva timp s-a certat cu socrul meu si gata...ea nu mai sta cu el! si ..."normal"m-am pomenit cu ea la usa ca si cum era normal sa se mute la noi.eu...fierbeam in suc propriu la foc mocnit.si mi-a venit ideea salvatoare!!!! i-am spus ca este cazul sa faca un tratament pentru reumatism ca se vaita de mult si avem in zona un spital-azil pentru asa ceva.am internat-o,a facut tratament,ma duceam la ea aproape zilnic cu cate ceva...dar nu am pomenit nimic de venit acasa la mine la externare ...ba din contra ...apropouri.si a mers ca daca a vazut ca nu ...ma prind s-a dus femeia acasa mintenas si de atunci n-o mai supara nici reumatismul ...neam!am auzit ca a spus unei rude ca sunt a dracu...rrrau ! d-aia n-an eu "plovar "pe gat! ca zice soacra mea ca sunt a dracu! mai bine a dracu decat bolnava de nervi cu soacra pe capul meu.o ajut frate ,dar sa nu-mi incalce teritoriul ca fac urat! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyda esti beton fato in pus piciorul in prag [:-)))] , invat-o si pe catal_ina ce sa faca. catal_ina nici mie nu mi-ar conveni asa ajutor ... dar nu stiu ce as face. Eu sunt mai directa si familia sotului s-a obisnuit asa cu mine din primul an ... au vazut ca nu au ce face cu nebuna [:D]... Si inca o chesie , pe mine ma cunoaste omu' dupa ochi si dupa buze cand nu imi convine ceva ... nu am cum sa ascund. Si eu urmaresc in continuare , mai asteptam inscrisi [:D] Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis] [url="http://community.webshots.com/album/560213253HHQTWS"]nov2006[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560714331fqpWaM"]vara2007[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560782004ebHGmm"]septembrie2007[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...