Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

pai tocmai asta este ,ca eu nu prea o dau pe dupa visin! spun ce am de spus si gata,mai ales daca ma deranjeaza ceva! si asta e felul meu in general (si... sunt cam a dracu....[}:)] )va dati seama ce se intampla daca eu nu reactionam atunci cand s-a intamplat povestea de la mare??!! nu mai scapam de ea in veci! nici mama nu s-a bagat in problemele mele de familie niciodata pentru ca am spus tuturor de la inceput ca daca o sa am nevoie de sfaturi o sa le cer .acum relatiile cu soacra sunt normale ,chiar bune ,ne ajuta ca sta la tara si ne da ce poate . nu am de la ea pretentii sa ne ajute ca socrii mei sunt batrani dar o fac ei ca vor.ii ajut si eu atunci cand au nevoie dar nu s-a mai bagat niciodata in viata noastra,cred ca si-a invatat lectia!i-am spus ca daca isi vede de treaba ei totul o sa fie bine dar daca se mai intampla vreodata sa-si bage nasul in treburile mele...i-l tai![neand] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce tare imi place subiectul asta..[:D] Si eu am o soacra.[bang] Eu cu sotul si fetita de 7 luni stam in italia,si s-a gandit dragutza de soacra sa vina si ea la munca in italia.Pana sa gaseasca de lucru a stat la noi,vreo luna.Si atunci sa vezi,cum ea le stia pe toate si eu nimic...ca doar eram sotie si mamica tanara si precis ca nu stiu eu nimic. Imi dadea multe sfaturi de facut treaba prin casa,ca doar imi zicea ca la fata ei,desi i-am spus ca nu am nevoie de sfaturile ei. Apoi tot felu de remarci in legatura cu cresterea copilului: -cand plangea fetita intra in panica de-a dreptul...oare ce are,precis o doare ceva de plange asa,da de ce nu ii faci ceai,ca sigur o doare burta -odata cand plangea f tare fetita era gata sa mi-o ia din brate cum ca eu n-as sti ce sa fac cu ea sa o linistesc,atunci i-am zis sa ma lase in pace,si a iesit resemnata din camera. -cand ii fac baitza verifica pe ascuns(am surprins-o) apa de baie ca nu cumva sa nenorocesc copilu.. -daca maraie un pic fata iute sa o ia in brate ca sa imi pot face eu lucrul,i-am zis ,,nu multumesc,,lucrul mai poate astepta,ma ocup eu de fetita Vine odata pe sapt in vizita si ziua aceea mi se pare interminabila. Si tr sa o asez la masa,daca se poate sa ii si bag in gura.. Tebuie servita cu toate bunatatile ca doar ii place sa manance,are 90 kile. Azi de ex.i-am asezat la masa pe ea si pe sotu-meu,le-am pus sub farfurii servete de panza sa nu pateze fata de masa.Avand treaba cu fetita ,nu le-am pus servetele de hartie ,la sfarsitul mesei o vad ca se sterge pe gura cu servetul de sub farfurie(desi eu le folosesc acelea doar sub farfurii,deci erau curate din dulap).Fiu-sau s-a infuriat si a invitat-o sa se ridice sa isi ia un servetel de hartie.Ma intreb daca nu avea servetul acela sub farfurie,oare se stergea cu fata de masa?[bang] Si alta chestie..acuma are figuri de italianca.Cand vorbeste romaneste se tot incurca si le zice in italiana,ca doar ii in italia de 7 luni si nu se mai poate exprima bine in limba vorbita de 50 de ani. Si mai zice ca ii place in italia si ea nu merge in graba acasa,desi acolo are barbat ce o asteapta. In concluzie se pare ca nu scap in graba de ea... Astept sa citesc si alte povesti cu soacrele voastre dana si deliutza mamarutza [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by elyda
ehhhh... ...s-a dezlantuit animala (si partea olteneasca ) din mine ,am prins-o cand sotul meu era plecat din camera si..ea era pe balcon ...m-am dus la ea care e o mana de om si i-am spus ca o arunc de la etaj (stateam la etajul II) dupa ce o bat de-i suna apa in cap daca isi mai baga nasul in casnicia mea .m-am facut ca-i dau vant...i-am spus ca dupa ce o bat bine o fac pachet si-o trimit acasa cu sotul meu cu tot daca asa vrea, iar daca vine sotul meu si ii spune ceva...a festelit-o.a tacut malc,n-a mai zis nimic daca se mai baga vreodata in casa MEA ii rup oasele de nu se mai ridica daca cu vorba buna nu a inteles.... Pei eu va citesc cu placere , dar stiti ca sunt pe partea cealanta a baricadei si asteptam cu nerabdare sa votez aici pt soacra acra dar intre timp m-am gandit sa votez pt nora ceea acra no ofence Elyda da esti pe locul 1! Mai astept povestile voastre ca pana acum nu am fost impresionata si nu prea am cu cine sa votez. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Lemoni la asta nu m-am gandit [:-)))] Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis] [url="http://community.webshots.com/album/560213253HHQTWS"]nov2006[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560714331fqpWaM"]vara2007[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560782004ebHGmm"]septembrie2007[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi soacra mea este destul de aproape de noi,nu am ce reprosuri sa-i aduc...Uneori ma ajuta si cu copilul,este o buna ascultatoare si asta ma ajuta foarte mult,dar si cand povesteste...Toti avem si defecte si calitati,nimeni nu este prfect,important este sa nu se amestece in viata de cuplu si sa te sfatuiasca atunci cand i-o ceri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea soacra nu e acra,nuuuuu,deloc! E VENINOASA! - de fiecare data cand ne cumparam ceva e bosumflata,cauta scandal,o roade invidia ce mai!Sa fii invidios pe copilul tau?Cine a mai pomenit! - are grija ca de fiecare data cand mergem la ei la masa(si mai are si musafiri)sa spuna ca mancarea ei e de zece ori mai buna ca a mea - spune la toata lumea ca sunt "increzuta"ca nu o chem sa aibe grija de copil.Pai ce grija sa aiba, ca nu face decat sa se joace cu el!Daca e de schimbat scutecul zice"Cred ca trebuie schimbat!",in traducere "hai si schimbati-l!",daca-i da sa manance si copilul scapa mancare pe ea, mi-l plaseaza imediat ca-i murdareste hainele etec,etc. - de cate ori ne vedem are grija sa-mi spuna ca ar mai trebui sa slabesc(in cuvinte frumos ambalate bineinteles)dar sa auda si sotul meu SI MUUUUULTE ALTELE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
[quote]Originally posted by elyda
ehhhh... ...s-a dezlantuit animala (si partea olteneasca ) din mine ,am prins-o cand sotul meu era plecat din camera si..ea era pe balcon ...m-am dus la ea care e o mana de om si i-am spus ca o arunc de la etaj (stateam la etajul II) dupa ce o bat de-i suna apa in cap daca isi mai baga nasul in casnicia mea .m-am facut ca-i dau vant...i-am spus ca dupa ce o bat bine o fac pachet si-o trimit acasa cu sotul meu cu tot daca asa vrea, iar daca vine sotul meu si ii spune ceva...a festelit-o.a tacut malc,n-a mai zis nimic daca se mai baga vreodata in casa MEA ii rup oasele de nu se mai ridica daca cu vorba buna nu a inteles.... Pei eu va citesc cu placere , dar stiti ca sunt pe partea cealanta a baricadei si asteptam cu nerabdare sa votez aici pt soacra acra dar intre timp m-am gandit sa votez pt nora ceea acra no ofence Elyda da esti pe locul 1! Mai astept povestile voastre ca pana acum nu am fost impresionata si nu prea am cu cine sa votez. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Ma intrebam cand o sa apari [:-)))] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand soacra ii spunea sotului meu ca trebuie sa ma bata ca sa stiu de stapan ca asa se tine femeia?! si ca banii trebuie sa stea la el sa-i cer cand am nevoie pentru lucruri serioase , nu prostii venite asa ...de prea mult bine,desi munceam amandoi probabil ca trebuia sa ma-dulcesc...instantaneu si s-o iau in brate!!!sau cand trebuia sa muncesc eu la tara si pentru cunmnata mea care facea pe doamna ca i se rup unghiile ,desi dadea la toti ce avea de dat ...trebuia sa-i multumesc ca ma invata ce este viata grea ca ma caleste!!! am si eu baieti dar nu cred ca batandu-mi joc de sotiile lor doar ca sa-mi arat muschii de soacra ma fac mai iubita si mai dulcica!cum va explicati ca daca i-am aratat unde sunt limitele s-a potolit si acum ne intelegem bine?? dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...