Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

[:-)))][:-)))][:-)))] esti o dulce Adroix mai facut sa rad asa de dimineatza.Sti ca e subiectul meu favorit! Elyda am zis no ofence aici nu e problema soacra ci sotul, comunicarea intre tine si el ar ajuta mult el trebuie sa puna piciorul in prag la maicasa si sa-i spuna nu permit sa te bagi in casa mea sau sa-mi jignesti nevasta.Atunci cand munceai la tara trebuia sa intervina sa spuna o sa munceasca si ea cand munceste si sormea. Barbatul de multe ori te pune intr-o situatie proasta cu ei trebuie lucrat mai mult nu cu soacra.Sunt limite si daca sti sa te impui de la inceput toate merg bine eu cam asa am procedat si ca sa-si tina baiatul aproape de ea soacra mea se purta tare frumos cu mine , altfel ea ar fi pierdut pt ca stim toate ca barbatul e usor influentabil si cand dau de o femeie uita de mama si tata nimic numai conteaza . Deci atunci cand ceva nu merge intre nora si soacra defapt sotul e vinovatul principal. A si sorry suntem aici sa votam asa ca nu vreau sa deviez subiectul .Deja am facut asta upss, dar ma maninca , a fost ca o gluma nu pot sa ma abtin sorry again!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A si ii povesteam la sormea de subiect la care imi zice " taci fata din gura ca te blesteama fetele alea de iti da dumnezeu o nora de o sa fie vai de [indecent][indecent]tau. Asa ca [iartama][iartama][iartama]nu vreau sa supar pe nimeni. [flo][flo][flo][flo] pt fetele care au soacre acre. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lemoni,unde-mi esti ? Zice soacra catre nora (asta fiind eu desigur): -Eu m-am dus la serviciu draga,da ce vreai sa stau acasa si sa ma timpesc. (Pai s-a dus ca a avut-o pe maica-sa, care a stat mereu cu copilul,dar eu stau la 700 de km de mama si am si 2 copii,iar daca noi ne descurcam cu un singur salariu,cei pasa ei ?) -Asta e casa fiului meu,tu esti doar o capusha. Cind a venit fiul ei acasa de la serviciu si i-am spus NU a mai vrut sa recunoasca in ruptul capului. Astea mi le servea doar cind nu era dinsul acasa. Cassian s-a oparit odata cu mine de fata, cu o ceasca de ceai fierbinte.Asa ceva i se putea intimpla oricui, e vorba de o fractiune de secunda,spun eu. Soacra in schimb, e de alta parere: Eiiii,da ? Esti tu o mama neglijenta, de asta s-a oparit mititelu`. Si acum partea cea buna... Toate cele relatate mai sus, s-au intimplat anul trecut cind soacra a fost in Germania in vizita. Pe noi ne despart 2000 si ceva de km. Si de pupat Germania,nu mai pupa,o data si gata:-) (Saracii nemtzi, ce i-a mai birfit,la orice vedea-n jurul ei,gasea cite ceva de criticat ) Ei bine ca in Romania, e totul perfect:-) Alba,mami de Darian Valeriu *17.09.1999 https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian & Cassian Teodor *04.06.2005 https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by criu
nu am auzit pana acum de soacra buna. sper sa nu ajung si eu ca ea pentruca e acra rau de tot
Ti-as putea eu povesti de a mea,dar nu vreau sa deviez subiectul. Aici se "lauda" acriturile,la o adica as putea sa vorbesc de cea a maica-mii(care a vrut sa bage furca in mama de fata cu noi ,inclusiv tata !Eiii,care-i mai tare Lemoni??[:D])dar de a mea no way! O iubesc ca pe ochii de cap,este o mama si pt. mine si pt. sotul meu,o adevarata mama si doamna! As putea sa o laud non-stop![il][il] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa...nu ca acum si-a revenit soacra mea!!! nu mi-a mai facut figuri din astea acre...ne intelegem bine acum...chiar f bine. cat priveste sotul...acritura de mine l-a dat pe brazda si pe el ca altfel...nu era de trait cu mine!tot ce vreau eu sa le transmit fetelor care mai au probleme cu soacrele este ca de la inceput trebuie sa se stabileasca niste limite peste care nu trebuie sa traca nici una dintre ele !respectul se castiga nu se impune si trebuie sa vina din ambele tabere.sfaturi se pot da int-un mod care sa nu jigneasca si... este alegerea voastra daca tineti cont de ele .atunci cand sunteti deranjate si jignite de remarcile lor luati masuri pentru ca daca taraganati ...este mai greu mai tarziu.si mai ales stati de vorba cu sotii vostrii daca va deranjeaza mamele lor ,(ei isi taie mai greu cordonul ombilical) ca eu am trecut prin asta si daca nu vorbeam ...ajunsesem aproape de divort .a inteles pana la urma ca familia noastra este mai importanta decat ambitia mamei lui de a-si arata coltii.[mariaj] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inceputul relatiei ma purtam frumos cu soacra, ca e batrana tb sa o respecti si alte prosti din astea. Credeti ca-mi folosea la ceva? Daaaa, imi facea mai multe observatii, ma incondeia mai dihai sotului... Acuma e lupta egala, inegala totusi ca nora e mai tanara si sotul CULMEA e de partea mea! Zice soacra una, primeste o replica de nu poate sa o duca. Cred ca o sa intru si eu pe lista lui Lemoni. Eu nu am amenintat-o niciodata, si nici nu o sa-i trag una, e o baba la urma urmei. Da de tacut si inghitit nici gand!!!! Mie imi face observatii in casa noastra, a mea si a sotului: - sa nu pun mana pe perete, ca-l murdaresc - sa pun mai putin detergent pe buretul de vase, pt economie - sa nu intru incaltata in casa mea, murdaresc parchetul. Ar fi dragut sa ma descalt pe holul blocului, nu? Asata in masura in care nu sta cu noi, chiar vine rar, dar cred ca-si pregateste de-acasa lista cu observatii. Si cand o apuca ma opresc din treaba, o ascult si chiar o intreb daca nu mai are si alte observatii de facut. Si ii explic ca daca murdaresc perete/fata de masa/ aragaz, avand in vedere ca-s la mine acasa EU o sa le spal si nu inteleg grija ei! Asta nu-i convine deloc ei, ca e si casa mea!!! Si nu poate sa dicteze. A fost tragedie in 3 acte cand am luat casa pe numele amanadouaora!!!! Ce i-ar fi placut sa-mi faca mie norme de folosire a casei, a sotului, a buretului de bucatarie, si a mopului. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o soacra foarte buna. Orice ar face sa ne fie bine la amandoi, sa nu ne certam. De cand s-a nascut fata a fost la noi sa ne ajute, mancarea ea ne-o facea, copilul il lua si-l plimba cu orele, ma intreba mereu ce vreau sa-mi faca bun (prajituri, placinte), ne-a dat bani pt copil mereu, la ziua mea venea cu plicul: ia draga si cumpara-ti ceva frumos!...ce mai incoace-incolo, se comporta admirabil. Si acum tot ea ii face mancarea copilului, ca supa cu taietei nu-mi iese ca a ei...Nu se baga in viata noastra, n-o intereseaza decat sa ne simtim noi bine si sa fim fericiti. Eu zic ca mai bine de atat... Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si io o singura raca ... culmea ca nu cu soacra. Cu multi ani in urma , duminica se lua masa in casa soacrei si toti ne adunam acolo. Frumos , distractie , masa bogata ... , dar dupa ce toti se ridicau de la masa si masa era stransa , sotul meu a zis sa spal vasele. Nu va spun ... la tara , incalzeste apa intr-un vas spala , clateste , un detergent de vase vai si amar ... Ok , le-am spalat(eu fiind copil de oras [:D]) Alta duminica , sotul aceeasi chestie. De data asta era si cumnata mai mica de fata si i-am zis sotului: "Mama mea nu te pune sa faci nimic in casa ei si te trateaza ca un print tot timpul , nici macar eu nu o dau pe mama la o parte sa ii spal vasele dupa ce mancam , asa ca termina cu asta ca nu sunt curioasa" Si asa au trecut anii si eu nu am mai spalat nici un vas. O singura data la taierea porcului , cumnatele erau bolnave si nu erau prezente si am spalat asa cum imi place mie ... cu apa f fierbinte si cu mult detergent de vase pe care il adusesem de acasa ... si facea soacramea niste fete saraca , ca pana la urma a zis "lasa in fras oalele alea ca sunt destul de curate" [:D] hehehe . In rest sa ii dea D-zeu sanatate ca nu am avut probleme cu ea de nici un fel si tot timpul m-a tratat ca pe fetele ei. Multi [pup] pt ea. Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis] [url="http://community.webshots.com/album/560213253HHQTWS"]nov2006[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560714331fqpWaM"]vara2007[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560782004ebHGmm"]septembrie2007[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a mea e greu pe pus la punct chiar si de proprii copii pt ca orice ai zice o tine pe a ei si pace! si ca sa pot concura pe lista lui Lemoni eu am avut soacra cu mine cam asa, dupa cum urmeaza: 2006 - concediu la mare la jupier, apoi plecta cu fiisa si sotul ei la mare la mamaia, venit de la mamaia, luta soacra cu mine acasa la mama....la bv 2007 - mers la mare la mamaia toti cu totii + pastele toti cu totii la bv la mama ....si culmea tot eu sunt nora nerecunoscatoare ca doar e a muncit pt copii ei sa le faca si sa le dreaga! pt ei nu pt mine....si nu putem sta acaasa ca sunt singura si operata de inima si sa nu patesc ceva! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...