Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

De a mea ce spuneti ca face baietelul ei ceva ce ei nu ii convine si nici macar nu indrazneste sa-i spuna lui ce are pe suflet si cu ce a suparat-o, in schimb vine si imi spune mie toate alea ma toaca la cap toata ziulica dar numai cand nu este el acasa, iar cand vine el e numai lapte si miere.Si cu toate ca eu nu gresesc cu nimic tot eu le trag si la sfarsit imi spune sa nu spun nimic baietelului din ce am vorbit ca nu vrea ca el sa afle.Si asa am procedat un timp nu am spus nimic insa mi s-a urcat la cap si m-am intrebat de ce sunt eu vinovata pentru tot?Si mi-a venit gargaunii si am spus tot ce imi spune despre el, iar el cand i-a reprosat si s-a certat cu ea, a spus ca bag eu strambe ca ea niciodata nu mi-a zis nimic de el.Spuneti voi daca sunt eu nebuna sau soacra vrea sa faca in asa fel incat baiatul ei sa creada ca eu chiar bag strambe. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

asat e tactica ei sa va dezbine! adica nu ii spune si daca ii spui nu recunoaste si tu esti nebuna, nu o mai asculta si pace, auzi eu dau sfaturi ca sa vezi ce tare sunt! e smechear a ta soacra vrea sa te puna pe tine intr-o lumina proasta ca sa iasa ea bine! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Anca_vlad ca asta e tactica ei, insa sotul meu imi spune mereu sa stau linistita ca el o cunoaste foarte bine.Insa ea daca afla ca ii spun sotului despre ce il barfeste si mai ales ca el se ia de ea, ma considera pe mine vinovata si ii spune sotului ca ii bag eu gargauni in cap ca sa se certe amandoi.Ce femeie a dracului.Imi trebuie rabdare multa uuuffffffffffff. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare subiectul imi place..am mai ras un pic dar sunteti tari..[:D] eu macar de as avea o soacra acra rau,dar nu am momentan zic ca mai e timp pt schimbare la 360 de grade ..ehee cine ste ce -mi rezerva viata sau mai bine zis soacra am si eu unele mici probleme dar nu cu soacra cu cumnata sa zic asa...ziceti-mi si mie ce ati face/zice daca vine sora sotiorului vostru si va zice ca o barfa ce a mai facut fosta iubita/logodnica a sotului vostru ,cum ati reactiona...ca eu una eram socata de ce zicea...asa ca astept sfaturi [;)] Sotie fericita si in curand viitoare mamica [zana][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
i va zice ca o barfa ce a mai facut fosta iubita/logodnica a sotului vostru ,cum ati reactiona...ca eu una eram socata de ce zicea...asa ca astept sfaturi
cum sa reactionez... m-as distra. Fosta ne-a urmarit vreo sase luni pe strada cu parul [neand]. Asa ca daca as mai auzi de ea mi-as preveni barbatu' sa se pregateasca de actiune, the monster reloaded. [bonjovi] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
i va zice ca o barfa ce a mai facut fosta iubita/logodnica a sotului vostru ,cum ati reactiona...ca eu una eram socata de ce zicea...asa ca astept sfaturi
cum sa reactionez... m-as distra. Fosta ne-a urmarit vreo sase luni pe strada cu parul [neand]. Asa ca daca as mai auzi de ea mi-as preveni barbatu' sa se pregateasca de actiune, the monster reloaded. [bonjovi] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
elise,ca bine zici...deja l-am anuntat pe sot..fereasca Dumnezeu sa mai aud de ea ca nu stiu ce fac...cu greu scapi de fostele astea se tin ca ciulinii Sotie fericita si in curand viitoare mamica [zana][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cristiama
Fetelor, subiectul meu favorit .... si inepuizabil!!!!! Va declarati voi castigatoare dar nici cu socrela mea nu mie-e rusine sa intru in concurs, asa ca sa citez din "dragalaseniile" ei: - de-aia nu face Cristina (adicalea eu) copii ca are burata plina cu grasime, asta dupa ce pierdusem o sarcina in 3 luni si daaa, imi ramasese burta - ei mama, daca nu punei casa pe numele ei iti facea mancare acum. Casa am luat-o impreuna din banii comuni ca stateam deja de ani buni impreuna, si....culmea gatesc zilnic - inainte sa luam casa, vroia sa o puna sotul pe numele ei!!!! Ce daca puneam si eu bani si oricum nu eram casatoriti atunci? - cand veneam de la servici si trecem pe la ea ii facea un singur sandwich si il punea sotului sub nas, sa manace bietul copil - cand n-am casatorit, ce-mi spune mie: sa ai grija de baiatul meu! Avea baiatul ei vre-o 37 de anisori. si a facut o depresie cand ne-am mutat impreuna, alta cand ne-am cumparat ap, si una seveera cand ne-am casatorit. Ce-mi place subiectul asta. Mai revin cristiama
Mor de ras...pur si simplu stau la birou si rad ca o prostovana de ce citesc...si sunt asa de fericita ca nu sunt singura pe lume cu o soacra picata de pe Marte...a mea e fenomenala...parca avem aceasi soacra...a mea e rea si nu se fereste...adica iti zice asa mai in gluma mai in serios ce are in cap...si nu are lucruri bune, e parsiva tara si zambind iti zice ce tembela esti,sau cum tu nu faci nimic (desi lucri 8 ore pe zi...si mai faci si prin casa)...si cum a dat nenorocirea pe familia ei de cand am intrat eu in ea...chit ca mai are 5 copii...la care nu le stie zilele de nastere sau numele copiilor, penibil,si e moarta dupa bani,are mania persecutiei,crede ca toti o fura si inseala, e dezastru...si stam la 5 minute de ea, si asta in Canada e PUTIN!!!!!!cred ca tocmai am castigat concursul:))va pup!!!si tineti-o tot asa...iubesc site-ul asta!!xoxoxo Ada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lemoni,nu era draga dusa cu capul,era cu`n chicior in groapa si unul afara ,chioara (doar de aia n`o nimeri pe mama) si credincioasa!Rupsese Biblia de citiri si cintari.Era dintr-o secta sau cum i-o zice,"oastea Domnului".Credincioasa nevoie mare!da` toata viata maica-mii i-a facut ferfenitza. Avea mama 20 de ani cind s-a maritat,o copila(cum zicea ea) si o ia taica-miu in luna de miere[:D] la ma-sa acasa![bang] Intr-o zi se barbiereste el si sare ma-sa cu gura,"pune-o sa-ti spele aparatul de ras,de ce te-ai insurat?"Mama le zice frumos,"eu nu stiu sa spal aparatul de ras,tatal meu se radea cu briciul dar el nu m-a pus nici pe mine ,nici pe mama sa-i spalam ustensilele cu care se radea!". Vai ce oftica pe soacra,a facut in asa fel incit taica-miu i-a dat o palma(mamei). Ea care o singura data in viata a luat o palma de la tatal ei(o tine minte si in ziua de azi) a fugit in casa si s-a pua pe plins.Au lasat-o toata ziua in casa plingind ,ei au stat nestingheriti la masa.A gasit-o socru-su(Dumnezeu sa-l odihneasca ca bun om a fost) plingind si i-a luat la incins pe amindoi!! Si cite nu mi-a povestit saraca mama,dar si mamaia(mama ei). A venit la botezul meu ,la fel,sa ajute!!Statea la masa si se uita la mamaia care infasura sarmale si cind mamaia o intreba ceva "ce zici cuscra?e bine asa?" ea raspundea "Da,da,da,da!" Cind mamaia zicea "cuscra,nu-i asa ca nu-i bine aici!" ea raspundea "nu,nu,nu,nu !"[:D] Asa ia ramas porecla "da da,da si nu,nu,nu!" Alt ajutor a fost ca ma tinea pe mine in brate sa nu pling ca sa poata dansa fii-su(tata) cu o vecina(cica cea mai buna prietena a mamei care murea de dragul meu[:D] ,de fapt a lu` taica-miu). A fost singura persoana la moartea careia m-am bucurat!!!N-am avut de ce sa-mi para rau! Nu mai zic de nurori,in frunte cu mama[:D][:D] Lemoni,hai ii dai mamei locul 1?Sau sa mai povestesc![:D][:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca soacra-mea e locu' 1...totushi :) Ea are ce are cu copiii. Cind i-am anuntat ca ne casatorim, noi...incintati de fericitul eveniment[:D], si-a pus mainile in cap, l-a tras pe barbatu-meu in baie si l-a intrebat daca e sigur ca n-am vreo 3-4 kupii si el nu stie? SI d'aia il iau, ca sa il pun dupa nunta in fata faptului implinit? Am ris de m-am prapadit... vreo doua luni dupa aia l-am tot intrebat dak sa scot kupiii de sub pat?? Sau mai astept? [hopsieu] N-am mai vazut-o o perioada, si m-a surprins iar (ca de fiecare data) cind s-a dus fiu-sau sa o intrebe ce boli a avut el in copilarie. Intrebare absurda, pentru mama soacra: "Da' de unde sa stiu eu? Io te-am facut bun, treaba ta ce boli io fi avut... stateam eu sa vad ce boli mai faci tu... " Ne-a lamurit bustean. Asa ca am mai trecut pe la ea peste vreo alte sase luni. Ne-a intrebat ce mai facem...ce sa facem...vrem sa facem un bb. Deceptionata, intreaba: "Da' de ce? N-are cumnata-ta copii? Du-te si mai stai cu aia daca vrei... ca ea si asa s-a plictisit." Bine, cumnata-mea alta perla.... M-a scos de vreo doua ori din sedintze de buget ca sa cobor la receptie sa-i dau o banana. Ca tot trecea pe acolo si a auzit ea firmele au banane la masa de prinz. Pina la urma, dupa vreo saptamina, i-am spus ca am avut si azi banana la prinz da' am mincat-o. M-a privit, oripilata: ai mincat-o tu?! DA. Si, de atunci, nu a mai venit.[alcool] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...