Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

Lemoni,da,da ,aici ai onoare de judecator suprem[:D] ca doar tu ai zis ca n-ai cu cine vota deocamdata(la momentul respectiv). Si mama s-a tinut departe de ea,da` cu toate astea tot a avut zile amare. De cite ori se ducea tata la ea venea acasa intors pe dos.Nu zicea nimic pe moment,mama il vedea ca are ceva "pe suflet".Dupa citeva zile dadea o dushca -doua ca sa-si faca curaj de scandal si asa afla mama ce-i mai debitase ma-sa! Rea femeie a fost!Rea din multe puncte de vedere,n-am curaj sa povestesc aici de cite a fost in stare in viata.[xx(][xx(] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elise,eu am mai citit pe ici pe colo cind ai scris de soacra`ta.E tare,serios!!![cool] Acum aflu ca si cumnata-i pe masura!![:-)))][:-)))] Stii vorba aia cu ashchia ...sau "ce iese din pisica..." Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am nascut primul copil ...acu'fo 13 ani...offf...a venit soacra mea cica sa-mi vada baiatul.prostii!!!am gasit-o in camera copilului ,il desfasase si-l studia pe toate partile...am crezut ca-i nebuna ...dar nu...dumneaei se uita sa vada daca copilul e curat si daca denaturata de masa (adica eu) il ingrijeste asa cum trebuie . pe moment am lasat-o sa vad ce face ,s-a dus apoi la fisu in bucatarie si i-a spus :hai ca baiatu' tau e bine ingrijit." am vazut negru in fata ochilor imi venea sa-i omor pe amandoi .am vrut s-o dau afara pe usa dar a intervenit fisu l-am atentionat ca ramane el cu mine...a II-a zi am expediat-o si ...vai de capul sotului meu ce i-au auzit urechile ...nici acum n-a uitat.imi zice cateodata ca am tendinte spre crima...ha ha ...am probleme soacre bagarete!!![bruta][bruta][bruta][bruta][bruta] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu ingrijirea copilului,si soacra-mea ma urmareste indeaproape sa vada ce fac cu fetita,de multe ori ma impiedic de ea,ca doar e cat usa.... dar..in concluzie imi zice ca ii place tare mult cum ingrijesc fetita,cum o tin curata,cum o hranesc,cum ii prepar mancarea... insa pe mine ma dispera urmaririle astea,ca si cum eu n-as fi in stare sa imi ingrijesc fetita. dana si deliutza mamarutza [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

propun sa-i acordam Elisei premiul pt "soacra cea mai soacra", si mentiunea speciala pt cumnata careia ii plac bananele. a mea nu are atata imaginatie. La noi rautati, asa mai mititele: - ia uite ce s-a ciuntit la par nu-s ce prezentatoare, ininte era chia draguta. Si din aceeasi respiratie: Cristina, de ce nu te tunzi si tu asa? - sau sotul alearga dimineata devreme, pe la 5-6, timp in care eu dooorm foarte bine. Ei si ce-l sfatuieste draga mea soacra pe sot: gaseste-ti draga si tu pe altcineva cu care sa alergi. Hi, hi vreu sa o vad si eu pe aia care se scola la 5 dimineata sa alerge!!! - si ma duc eu, femeie atipica ca nu-mi place la cumparaturi, sa-mi iau haine de la o colega care le scoate din nu-s ce fabrica pt export, ieftinute. Cum ma complimenteaza soacra: sa dus sa-si ia haine sa aiba ce sa arunce!!!! Culmea e ca babeta isi cumpara o mareee gramada de toale, mai vine la noi si are TOTUL nou pe ea de la ghete, geaca pana la pulovar. Uneori se ofera sa-mi dea cate un pulovar care nu i-a placut dupa ce l-a cumparat. Si acum ma inscriu si eu pe lista lui Lemoni: eu sunt nora aia iubitoare care primeste cadourile si cand pleaca soacra acasa i le pun la pachet. In aceeasi vizita. si asa am scapat bunatate de farfurie din tabla care a fost alba acu 40 de ani, acu era neagra si una bucata carpa de luat farfuria fierbinte atunci cand incalzesti mancarea. De oale a auzit cineva? sosete groase maro din plastic, patratele din plastic pt pus sub farfurii cu pisici roz, un bibelou cu trandafir care se potrivea dealfel perfect cu sufrageria noastra minimalista si fara NICI un raft!!!! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] ok chiar imi place subiectul asta ......cu "so - acra" plus ca mai sunt si noua pe aici - nevoia m-a impins sa intru pe acest forum - caut menajera si am crezut ca poate, poate, gasesc aici nu am gasit, insa am aflat o gramada de alte lucruri super interesante sa revin la "so-acra"............e groaznica - despartita de socru, 47 de ani - sincer arata super bine - si inca nu suporta ideea ca va fi bunica - ea e pururea tanara , intr-atat de tanara incat crede ca e totusi ok sa vii in pantaloni negri de piele la manastire (mulati) - in timp ce-mi facea mie "nora" morala ca nu am batic pe cap - ce tampenie ! ce idioata am fost - atunci chair m-am simtit prost eh oricum as avea multe sa va spun - insa ce m-a durut cel mai tare e ca atunci cand am ramas insarcinata - m-a sfatuit sa fac avort "ca esti prea tanara" "cum o sa va descurcati" "va stricati carierele" ( am 24 de ani si sotul 25) - o urasc pt asta !!!!! - pt ca atunci chiar m-a pus pa ganduri daca sa fac sau nu am avut noroc ! - Dumnezeu mi-a dat "minte" in momentele acelea si nu am avortat acum sunt [gravi] in sapt 22 - si de abia astept sa se nasca fetita noastra - voi naste in februarie 2008 cu dr constantin roxana de ea, de "so-acra" - "am avortat" [poc] - am invatat ca e doar o femeie care nu se poate rupe de tinerete - nu poate imbatrani frumos - nu am ce-i face - eu m-am schimbat - voi deveni mamica - si sotul meu - tatic - ea daca vrea poate sa fie bunica - daca nu - nu ma supar !!! as incat ignorati-le !!!! stiu ca asta doare cel mai tare ! zarala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, sa va las masca....sunt intamplari din trecut, am mai uitat unele dar pe astea, NICIODATA. Tocmai ne logodisem si primisem inel de logodna cumparat de cumnata mea (care ne-a si nasit) care traieste in Elvetia. Dupa un timp, rascoleste soacra prin lucrurile lui si ii gaseste o scrisoare mai "speciala" de la mine (deh, pe vremea aia ne cam omora distanta, el la Bucuresti, eu in vacante acasa la Cta).Se oripileaza de ce citeste acolo (era [xinpat], face copii xerox, ii trimite cumnatei, gata ea nu ma mai recunoaste de nora, sa ii dau inelul cu safir, rubin si diamant inapoi. I-l da sotu, da ii spune clar ca el la mine nu renunta, indiferent ce zice ea....ma rog mai trece timpu, mergem la ea in vizita de "impacare" ca sa vad ca purta ea inelul pe degetul mic.....si dupa cateva ore se hotaraste sa mi-l dea totusi inapoi, il scoate de pe deget si il pune pe masa ....am iesit din camera, l-a luat sotul de la ea ca sa nu mai lungeasca dar nici ca l-am mai purtat de atunci. faza 2: afla ca sunt gravida... (trebuie sa spun ca fata ei s-a chinuit ani de zile sa ramana gravida, ca sa aflam cu o luna inainte sa nasc ca urmeaza si ea sa nasca - si a nascut la 2 saptamani dupa mine), aveam 2 luni si ea il suna de 10 ori pe zi pe sot sa fac avort, ca nu ne trebuie copil acuma....eram innebuniti amandoi, am avut o perioada de stres cumplit atunci...problema ei era ca de ce sa avem copil inaintea lu fi-sa.[bang] faza 3: ne plimbam cu ea intr-o dupa amiaza, ne prinde ploaia, ne adapostim undeva si il trimite pe sot pana la ea acasa sa ia o umbrela...dupa ce plecam de la ea, il suna disperata pe sotul meu ca i-au disparut nu-sh ce bani din casa si ca el i-a luat....pleaca sotu innebunit la ea, ii explica, nu si nu ca el a furat-o....o lasa in plata Domnului ca sa isi gasesca banii in alta parte (uitase). Va dati seama cum s-a simtit sotul meu sa fie acuzat de maica-sa ca a furat-o. Toate astea s-au intamplat acum vreo 5 ani, intre timp s-a dat pe brazda ca o pune sotu la punct, eu nu trebuie sa fac nimic. Dar fazele astea nu o sa le uit niciodata. Cred ca "am luat-o" si pe Elise cu fazele astea. Pot sa mai revin si cu altele daca imi amintesc. Pupici si tineti-va soacrele cat mai departe. Cristinuk si Alexutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez cu Cristiama; am mai citit inainte de acritura ei si [bang] nu pot decat sa-i multumesc lui Dumnezeu ca a mea soacra, desi sta la juma de ora de condus de noi, nu ne viziteaza decat invitata. In aproape 5 ani nu a venit nici macar o singura data neinvitata; si nici nu se baga in casa mea. Ce facem noi-facem noi, bine, rau, cum o fi. Daca asa vrem noi, asa facem. Anul trecut cand a aflat ca sunt gravi, a sarit de pe scaun sa ma pupe si a zis doar ca spera sa fie baiat... din pacate, nu a fost decat extra-uterina, dar acum suntem gravi din nou si ii spunem de Craciun. Sincer, eu nu stiu ce as face sa am o soacra rea, ca sunt genul care ma consum in mine, nu prea 'reactionez' exterior la rautati, cred ca as incarunti inainte de vreme... Imi pare tare rau ca aveti asa soacre. Si daca bine ma gandesc, votez cu voi, cu toate si cu fiecare in parte. Sper sa lea dea Dumnezeu putina minte si mult suflet la soacrele voastre si sa va mai lase in pace. _____________________________________________ [gravi] http://bd.lilypie.com/klQFm4.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...