Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

soacra noastra "cea de toate zilele"


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
io cred ca soacra-mea e locu' 1...totushi :) Ea are ce are cu copiii. Cind i-am anuntat ca ne casatorim, noi...incintati de fericitul eveniment[:D], si-a pus mainile in cap, l-a tras pe barbatu-meu in baie si l-a intrebat daca e sigur ca n-am vreo 3-4 kupii si el nu stie? SI d'aia il iau, ca sa il pun dupa nunta in fata faptului implinit? Am ris de m-am prapadit... vreo doua luni dupa aia l-am tot intrebat dak sa scot kupiii de sub pat?? Sau mai astept? [hopsieu] N-am mai vazut-o o perioada, si m-a surprins iar (ca de fiecare data) cind s-a dus fiu-sau sa o intrebe ce boli a avut el in copilarie. Intrebare absurda, pentru mama soacra: "Da' de unde sa stiu eu? Io te-am facut bun, treaba ta ce boli io fi avut... stateam eu sa vad ce boli mai faci tu... " Ne-a lamurit bustean. Asa ca am mai trecut pe la ea peste vreo alte sase luni. Ne-a intrebat ce mai facem...ce sa facem...vrem sa facem un bb. Deceptionata, intreaba: "Da' de ce? N-are cumnata-ta copii? Du-te si mai stai cu aia daca vrei... ca ea si asa s-a plictisit." Bine, cumnata-mea alta perla.... M-a scos de vreo doua ori din sedintze de buget ca sa cobor la receptie sa-i dau o banana. Ca tot trecea pe acolo si a auzit ea firmele au banane la masa de prinz. Pina la urma, dupa vreo saptamina, i-am spus ca am avut si azi banana la prinz da' am mincat-o. M-a privit, oripilata: ai mincat-o tu?! DA. Si, de atunci, nu a mai venit.[alcool] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Doamne ce cumnata rea poti sa fii! Cum, ai mancat banana tu? pai nu stiai ca vine saracuta atata drum la tine? tztztztz! are dreptate ma-sa! m-am tavalit de ras, nu stau sa caut acum capatana care se rostogoleste! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by anca_vlad
nu ma faceti sa spun totul! ca sigur intru in top dar mai astept ca am si eu ale mele! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
numai ne ameninti? hai zi! sa vad daca a ta e mai cu mot decat a mea care e cu "adevarat" interesata de mersul vietii mele intime Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ZARALA, stiu exact despre de vorbesti, si a mea a avut aceasi reactie cand i-am spus ca incercam de bebe...reactia ei a fost ceva de genul " vai ca daca stiam ce inseamna sa ai copii...nu mai faceam (si ea are 6 copii...), ca nu mai ai viata, te distrug, si eu in locul vostru nu as face copii, de ce sa va stricati viata? [bang] domane ferste...ohhh si inca una mai buna...a nascut cumnata (al 5-lea copil) si asistenta i-a spus sa NU dea copilul la nimeni care nu are ecuson...si cumnatu a dat copilul la un doctor fara ecuson care l-a dus la ceva teste...cumnatu cand a realizat ca omul nu a avut ecuson s-a apucat sa-l caute prin spital disperat...la care soacra zice : "vai draga ca asa il cauta pe copil prin spital de zici ca e primul lui copil, de parca nu mai are inca 4 acasa".[mariaj] ADICA AM AUZIT BINE?????? ea are impresia ca, copiii sunt ca si bomboanele...am pierdut pe una...ma duc si cumpar alta??? deci asta e mentalitatea...pe mine nu ma suporta,poate pt ca nu mai poate dirija orchestra cum vrea ea...si eu am 24 ani...suntem casatoriti de 3 ani in 28 luna asta...si ea INCA nu se poate obisnui cu idea...ca i-am distrus viata la copilul ei...BLEAHHH...[q]sa fim seriosi!! si noi acum incercam cu drag de bebe...vrem sa-l concepe ca sa se nasca la vara 2008...prin iulie-august,sa fie leu ca mama (eu)[copil],si daca soacra face infarct cand aude...well sa-i fie de bine, eu o ignor cu spor si asta o enerveaza!!!!si totusi...exista cineva care sa-si iubeasca soacra? Ada.[:X][/b]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise chiar asa , ai mancat tu banana!?!?! [:-)))] [:-)))] of , ca inca ma doare burta [:-)))] Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis] [url="http://community.webshots.com/album/560213253HHQTWS"]nov2006[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560714331fqpWaM"]vara2007[/url] , [url="http://community.webshots.com/album/560782004ebHGmm"]septembrie2007[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106620"]Matza Emma in actiune[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by hannen
Lemoni,da,da ,aici ai onoare de judecator suprem[:D] ca doar tu ai zis ca n-ai cu cine vota deocamdata(la momentul respectiv). Si mama s-a tinut departe de ea,da` cu toate astea tot a avut zile amare. De cite ori se ducea tata la ea venea acasa intors pe dos.Nu zicea nimic pe moment,mama il vedea ca are ceva "pe suflet".Dupa citeva zile dadea o dushca -doua ca sa-si faca curaj de scandal si asa afla mama ce-i mai debitase ma-sa! Rea femeie a fost!Rea din multe puncte de vedere,n-am curaj sa povestesc aici de cite a fost in stare in viata.[xx(][xx(] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] hannen iubita ai scris ce vroiam sa zic si eu si la noi se intimpla exact asa oi fi sormea? TU ziceai ca ai fost foarte fericita cand a murit, eu pot sa-ti spun ca nu am fost nici la inmormantare ei asa ca vezi cat de draga mi-a fost, am trecut asa putin pe la capela ca na era mama lui tata apoi dusa am fost.Ce sa mai zic ca dupa 6 luni de la inmormantarea ei am avut nunta facea neamul lui tata crize ca nu am respect ca trebuie sa stau sa astept blablabla. Ce ia facut lui mama nu prea am pus eu la suflet ca eram copil, dar faza cu mine odata.Aveam o matusa plecata in strainatate pe vremea lui ceasca si ii trimisese la bunica video Cum era craciunul tata imi zice sa te duci si la mama sa o sorcovesti si sa vezi si tu un film la video.N-a abia aparusera era la moda rau de tot ma duc eu iau un buchet de flori dau cam 25 de lei pe el ii le duc si zic vreau sa vad si eu un film, La care bunica zice " A mama acum a plecat varul tau de aici si video e obosit[bang][bang][bang][bang] imi da 15 lei de sorcova si plec.I-am facut un scandal lui tata si i-am scos ochii ca pe mine m-au costat florile 25 de lei si ea mi-a dat 15 si era bogata nu asa de saracu tata mi-a dat o 100 de lei sa tac naiba din gura ca la fiecare minut comentam si cred ca asta a fost prima si ultima vizita a mea. Asa ca dupa cum vezi inteleg prin ce treceti unele din voi ca am avut si noi experience asemanatoare. [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url] "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si am uitat cand era sormea mica a lasat-o mama odata cu bunica si s-a otravit sormea , ca bunica a luat o pastila si le-a lasat pe masa iar sormea avea vre-o 2 anisori, a luat tote pastilele ramase, asa grija a avut de ea a ajuns la spital intoxicata era sa moara.Si tot bunica tipa la mama ca ce trebuia sa plece de acasa sa lase fata cu ea.Atunci a fost prima si ultima data cand mama a lasat vre-una din noi cu ea. Cine conduce acum mama ta sau a mea? "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he, ce am mai ras. Am venit sa va spun sa nu contati pe mine, soacra mea e super. Insa cred ca pe soacra mamei mele o fac fruntasa. Dupa ce mama si tata s-au casatorit si au plecat in luna de miere, adica pe dealuri, sa-i praseasca tarlaua soacrei, ajung acasa rupti de oboseala si foame, si cica soacra le-a facut mancare copiilor: mamaliguta cu rasol - o gaina fiarta cu mate cu tot cu gheare si doar cateva pene ramase din greseala. Apoi peste cativa ani cand copii si-au facut casa si s-au mutat la casa lor, vine soacra sa isi viziteze nora care era singura acasa si la plecare ii unge usa cu rahat pe dinafara, si tocmai nora o surprinde in actiune, la care soacra a dat in balbe si a plecat val vartej.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha,Lemoni,Loma ,bag seama ca alea mai batrine erau si mai ale [}:)][}:)] Fetelor,cititi despre "bunicile" noastre paterne ca sa va scuipati in san.Ptiu! Lemoni,la faza cu avut grija de copiii,zice bunica mea draga lui mama "nuuu,nu le lasa la mine ca eu is bolnava cu inima,nu stiu cum ma intorc in pat si le sufoc!du-le la ma`ta!" [:D][:D][:D] De cind s-a maritat mama a fost bolnava cu inima si tot a mai trait fro 20-25 de ani,poate si mai mult ca habar n-am la cit a murit!Am o banuiala ca ajunsese la 80![:D] De dus la inmormintare??Nici vorba!! Pai cu vreo jumate de ani inainte cind ne-am dus la ea venise cu furca sa o omoare pe mama.Chioara ,bajbai drumu,tremura din toate balamalele si intreba "unde esti c.... sa bag furca in tine,te omor!Pleaca din ograda mea!" Mama s-a dat in spate ,taica-miu "bre mama...c-o fi c-o patzi!"asa m-am enervat si cind m-am repezit in ea i-am smuncit furca din maini si am luat-o de-o aripa.I-am zis lui tata "ia-o de aici ca daca nu, o ia [}:)] imediat!"Eram plina de nervi,putin a lipsit sa nu o dau cu "dosu" de pamint! Am fost usurata cind a murit!!!!Fetelor nu ma provocati ca torn tot acu`[:D] si credeti-ma ca pina acum am zis numa faze "soft".[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am urat soacra pana sa o cunosc [:D] Ma barfea de numa pana m-a vazut.La telefon ne certam,eram artagoase amandoua.O mai dadea ea si cu lugu lugu de dragu lu fius`o,dar tot nu ma suporta. Cand ne-am cunoscut,am devenit f apropiate.M-a ajutat cu tot ce am avut nevoie.Dimineata la 5 se trezea si ne facea mancare.Vroia sa fie totul perfect.Am stat ceva timp la ea,dar nu m-a dezamagit cu nimic. In schimb,nu o plac pe bunica lui si nici ea pe mine [:D] Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...