Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Depasirea ....momentului (divortul)


Recommended Posts

Vreau sa salut .....Desi imi este greu mai sunt 2 saptamani pana cand se termina termenul legal de impacare.......Mi se rupe inima cand ma gandesc.....EL a fost prima si singura mea iubire, el a insemnat totul pentru mine, el a fost si este telul meu in viata.....am fost atrasa de el, de puterea lui....de frumusetea lui, langa el ma simteam ocrotita, iubita....nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa nu ma trezesc dimineata alaturi de el, ....sa nu ii mai simt mangaierile , sarutarile, parfumul...langa el am invatat sa traiesc, langa el am invatat ce inseamna iubirea....Iubirea pe care io port va ramane etern in sufletul meu, nu ca o amintire ci ca ceva viu...Un intelept spunea ; a spus odata ca iubirea fara suferinta nu inseamna nimic. si recunosc ca a avut dreptate...asemeni fiecarui lucru frumos care ti se intampla si iubirea are un sfarsit.. iar acel sfarsit simti ca este moartea in sine... nu moartea fizica ci cea sufleteasca... acel sentiment de gol interior...Natura insasi parca plange alaturi de mine, si viata pare sa nu aiba sens...Totul este de un cenusiu dezolant.. si nimic nu te poate scoate din starea asta..ma considera pe mine vinovata, dar cum pot sa ii demonstrez? nu am cum.....dar sunt curata in fata lui Dumnezeu....numai El poate confirma asta.... Scuze daca v-am intristat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca si el se simte la fel de legat de tine atunci nu va lasa sa se intample asta fara sa fie sigur ca are dreptate cand te considera vinovata.

Eu, una, stiu ca n-as putea crede nimic rau despre sotul meu. Dragostea mea fata de el ii ofera protectie impotriva banuielilor.

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=550146097&ran=6628

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te torturezi singura. Puterea de a depasi momentul vine din interior. Trebuie sa-ti repeti ca esti o femeie puternica si orice sut in fund e un pas inainte. Poate el te considera vinovata numai ca sa isi linisteasca constiinta, si sa traiasca in liniste si pace in timp ce tu te chinui.

Multa Bafta.

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa treaca...cu greu, cu durere, dar o sa treaca...si poate o sa intilnesti o alta dragoste....

 

Eu am suferit dupa divort (nu mai spun inainte) cam un an si jumatate, am mai iubit si am mai suferit iar...dar pina la urma viata mi-a scos in cale un om minunat, de care sunt indragostita pina peste cap si cu care sunt casatorita de 5 ani!

 

ce ciudat, cu primul sot am fost casatorita 8 ani, avem un copil...credeam ca nu o sa il uit niciodata.....crede-ma ca nici nu ma mai gindesc la el (poate doar cind ma mai inversunez pe el ca nu il mai intereseaza copilul si fata mea sufera, nu poate intelege daca a divortat de mine de ce pe ea nu o mai cauta). Insa ii multumesc lui Dumnezeu ca actualul sot o iubeste ca pe propriul copil si au amindoi o relatie de nota 10. Dar cind stiu ca in sufletelul ei e un loc care plinge, in care se simte respinsa...ma doare si atunci imi vine sa il string de git pe fostul [neand] [poc] [bruta]....

 

da...trist...asta este tot ce a ramas din "marea mea iubire" .....

 

da.....totul trece...si ce nu te omoara te intareste!!!!!!

 

[flo]

 

mama domnisoarei Cristina [majoreta] (28.09.1993)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa-ti spun acum ceva,dar gindeste-te ca toate trec pe lumea asta,raman urmele uneori,dar si alea se estompeaza cu timpul....

Trebuie sa stii sa uiti tot ceea ce te-a durut mai mult,sau ceea ce ai pierdut si nu se mai poate reintoarce,altfel ramai vesnic handicapat moral si sufleteste.....

Iti doresc succes!

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Fetelo imi pare rau ca nu am mai scris,cuvintele sunt putine sa poata exprima ceea ce simt, va spun doar ca simt ca viata mi s-a terminat.....dar nu poate fi adevarat....eram o familie frumoasa si fericita...cel putin asa credeam eu... Sunt mindra de mine!Am realizat ceea ce mi-am propus: nu am plins si am aratat foarte bine!Am intrat foarte repede, chiar cum am ajuns si totul a fost o formalitate.Nu stiu ce a intrebat Judecatoarea ca pentru mine a vorbit avocata, simteam ca totul se invarte in jurul meu, am iesit tremurand..............mi-a luat cateva minute sa-mi revin.......Ma asteptam sa ma simt mai usurata..nu ma simt deloc asa..actele nu au nici o valoare, toate lucrurile astea oficiale, sunt doar niste formalitati care legalizeaza o situatie preexistenta...Ma simt la fel ca ieri, ca acum o saptamina, o luna...doare, doare foarte tare si mi-e greu...A trecut si ziua cea mai grea...a fost mai usoara decit am crezut si ma.....chiar daca noapte ma uit pe pereti, imi trece toata viata prin fata.....am adormit intr-un final....pentru ca trebuia, a doua zi aveam ultimul examen de liceenta.....mi-a iesit media 8, 66 m-ai mult nu am putut dar sunt multumita de ea......Am zis ca e timpul sa fac curatenie in capul meu..Mi-am zis ca am pierdut destul timp gindidu-ma .... si trebuie sa gasesc o modalitate de a privi lucrurile care sa nu ma mai afecteze in asa masura........Fetelor sunt sa spun cum legal...nu imi place cuvantul...dar intelegeti voi....Doare ,doare poate mai rau......chiar nu credeam ca o sa fie asa....il iubesc, dar nu imi pot imagina viata fara el..........Nu cred ca voi mai fi vreodata cu un alt barbat...nu cred ca ma voi mai indragosti.......Inima mea deja e franta;...de durere,..de tristete,

Scuze daca am gresit ....gramatical...dar e tarziu......Vise placute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

barbye.....stiu cum suna acum " va trece"....cand ti-e sufletul sfasiat de durere acestea par vorbe in vant. eu sunt mai mica decat tine (cred)...nu am fost casatorita...nu am trecut printr-un divort..dar am trecut prin suferinta din dragoste! si doare...al naibii de tare......dar la un an dupa, tot ce simt e o suferinta surda....si asta din cand in cand. si am avut multe de invatat din suferinta asta...foarte multe!!!!! asa ca....fii sigura ca va trece! si va fi mai bine....ceva a dus la despartirea voastra...ceva s-a rupt....si decat sa suporti suferinta in 2....mai bine asa!

 

CREDE-MA!!! VA TRECE!!!!!

daca esti din bucuresti.....si vei vrea sa iesi.....sa mai uiti...da-mi un pm....si ne intalnim......[il]

 

 

multe poze

HAI DINAMO!!!!

 

[majoreta] Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!id="red">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...