Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Depasirea ....momentului (divortul)


Recommended Posts

barbye, nu sunt in situatia asta insa...m-au impresionat randurile tale. Tu plangi dupa iubirea ta pierduta...se vede ca inca il iubesti foarte mult. Intrebare: cu ce ai gresit sau ati gresit atat de rau de ati ajuns aici? El te iubeste la fel de mult cum il iubesti si tu?

Daca te iubeste la fel de mult...eu zic ca veti gasi puterea sa va reintregiti iubirea...mi-e greu sa cred ca doi oameni care se iubesc asa pot ramane despartiti forever.

Eu nu iti voi spune sa uiti de el...ci sa lupti pentru EL. E minunat ce simti...e minunat ca il iubesti. In general un divort scoate ce e mai rau din oameni..iar tie ti-a ramas in suflet ptr el iubirea la fel de pura si frumoasa. Cred ca sunteti tinerei amandoi...asta va da mai multe sanse. Poate ne poti impartasi mai multe din povestea ta.

Te imbratisez!

 

Poze cu burticuta si lucruri bebe

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

 

Larisa si Alexia 39+[fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[zid]e tare greu si te inteleg...nu iti pot spune ca va fi ff bine...

sfatul meu este sa lupti pt o iubire atat de mare...sa lupti pana in panzele albe...sa nu te lasi infranta...nu.ti fie rusine de ce va zice lumea...ce va zice cutare...LUPTA.[duel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbye, eu nu-ti spun sa LUPTI, ci sa incerci sa depasesti momentul si sa lasi durerea in spate; poate ca el nu mai simte ce a simti acum un an... sau acum 6 luni; si atunci, intrebarea mea este: "Ce rost are sa te amagesti ca poate maine va fi bine, ca veti fi impreuna din nou"??? In loc sa iti faci sperante desarte, parerea mea e ca ar trebui de fapt, sa iti vezi de viata in continuare, gaseste-ti o ocupatie, fa ceva ce-ti place cu adevarat, fa-o cu pasiune, orice ar fi, plimbari, citit, intalniri si iesiri cu prieteni/prietene; si mai ales, repet! Nu te amagi! Poate ca totul s-a terminat intre voi si daca el va mai vrea sa fiti impreuna, crede-ma, te va cauta el. Intre timp, tu vezi-ti de viata si incearca sa fii macar multumita, daca nu fericita. Eu te inteleg ce simti; am iubit si eu si am pierdut persoana respectiva si stii ceva?! Dupa 2 (da, doi) ani el m-a cautat sa fim din nou impreuna... dar era deja prea tarziu! Eu intre timp l-am cunoscut pe sotul meu si, desi nu l-am uitat, am reusit sa ma gandesc la el fara sa ma doara! Sigur ca nostalgii exista, dar atat. Nu as mai putea fi vreodata cu el. Chiar daca nu l-as fi cunoscut pe sotul meu, la fel as fi simtit; ce s-a rupt o data ramane bun rupt. Ce rost are sa incercam sa lipim bucatelele... nu o sa-mi fac vreodata un puzzle din viata mea, pe care, stii ca oricat de bine l-ai pune la un loc, tot se vad taieturile... si acolo vor fi mereu, sa-ti aminteasca ca 'intregul' de azi ieri a fost nimic altceva decat bucatele mici, pe care cumva, le-am adus impreuna. Sper sa intelegi ce am vrut sa spun si sper ca mesajul meu sa nu te fi suparat si sa nu te fi deprimat si mai mult. Oricum ideea e: PRIVESTE SPRE VIITOR SI TRECUTUL LASA-L ACOLO UNDE APARTINE: TRECUTULUI!!!

 

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia nu am de ce sa ma supar, chiar imi face bine ....sa citesc ce a-ti scris.Dar il iubesc enorm....dar stiu ca e atat de mandru incat nu ar recunoste niciodata ca a gresit....nu s-ar intoarce......am gresit fata de el(recunosc ca o parte din vina o am si eu)..., stiu, dar eu cred ca am putea sa reaprindem flacara, dar el nu mai vrea.....nu mi-am dorit decat o casnicie fericita, am cautat iubire,respect, incredere , sa ma inteleaga atunci cand trebuie, sa ma mangaie......poate am cerut prea mult de la viata....Am cautat sa-i atrag atentia asupra mea prin tot felul de lucruri.....si chiar aceste lucruri au dus la despartire.Dar cel putin pe mine m-a afectat foarte mult situatia si tare vreau sa fie bine...........

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, tocmai ce-am terminat de vorbit cu barbye la telefon. Situatia e cu totul alta decat a prezentat-o ea aici. Ii e frica sa scrie mai multe deoarece el ii urmareste toate post-urile...messengerul printr-un program....ca baiatu se pricepe la calculatoare!

Ea inca sta cu el...ii calca...ii spala...ii gateste...iar el pleaca purtand camasa calcata de ea la intalnirea cu d-soara cucare se vede acum!

de ce e inca la el? desi s-a terminat divortul si el trebuie pana la 1 septembrie sa ii dea jumatate din valoarea apartamentului...ei ii e frica ca n-o va face! cu toate ca....la 1 septembrie poate pune in executare actul...

plus ca ai lui nu stiu nimic...si cred ca face asta ca sa il protejeze cumva.....eu sper sa nu mai faca asta....si sa se rupa de tot..si sa il lase cu viata lui..ca nu merita!

o jigneste, ii reproseaza ca atunci cand vine de la facultate, serviciu etc..vine de la amant....

daca nu gateste, spala si altele tipa, urla...ii spune ca atunci ea de ce mai e buna...ca daca nu ar fi facut asta ar fi fost de mult plecata din casa....cand vrea sda plece el ii spune sa ramana..ca de ce sa plece....normal! lui ii convine..doar are de toate si vine de la serviciu...mananca..pleaca la alta!!! mie una mi se pare strigator la cer!!!!

pe de alta parte, ii zice ca vor merge amandoi in vacanta etc...mie asta mi se pare santaj sentimental.....si din pacate, ea inca il iubeste!!!!

si multe altele la fel...sau chiar mai incredibile....nu stiu voi ce credeti..eu prefer sa nu spun prea multe!!!!

 

p.s. plus ca primeste amenintari pe mess ca "nu vezi ca patul e gol si rece si ca nu te mai vrea? pleaca o data!!!"

 

[:0]

 

multe poze

HAI DINAMO!!!!

 

[majoreta] Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!id="red">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind postarile de mai sus,ma crucesc.Eu inteleg iubirea, si eu am iubit cu tot sufletul meu si am iubit adevarat. Insa sunt de parere ca ar trebui sa constientizezi draga mea ca 'fostul' tau te umileste. Nimic nu e mai urat si mai greu de suportat decat umilinta. Prin urmare ce vrei tu de la viata? Sa iubesti in continuare un barbat care te umileste? Sa speri la nesfarsit ca se va intoarce la tine? Sa uiti iubirea odata cu semnarea divortului? Fii tare, uitarea e un dar pe care ni l-a dat D-zeu, pacat ca nu a stabilit si niste timpi mai scurti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OOOOOOOOOOoofffffffffffffffffff!!!!! Ana_Maria, am citit ce ai scris si iti multumim ca ne-ai explicat tu ce se intampla de fapt, acolo! Eu nu inteleg de ce el ii mai reproseaza si o acuza ca vine de la amant; in fond si la urma urmei, ea e o femeie libera sa faca ce vrea, el are si el o alta 'prietena' asa ca daca el are dreptul la o viata noua, la fel are si ea. Sa stii ca m-as bucura sa aud azi ca Barbye a gasit pe altcineva... stii tu! cui pe cui scoate! si sa-l dea afara din casa si sa-si vada de viata; ca el clar ca nu mai simte ptr. ea la fel ce simte ea ptr. el, nici macar respect nu mai are ptr. ea... atunci ce mai e acolo? Lui sigur ca-i convine sa stea impreuna, ca doar nu s-o duce la noua lui 'prietenuta' sa-i gateasca, spele si calce, cand are acasa menajera gratuita. Cel putin daca ar avea putina consideratie ptr. sentimentele ei, sa o lase in pace, sa nu-i mai suceasca cutitul in rana... of! uneori putem fi atat de cruzi cu persoane pe care candva le-am iubit, sau, cel putin, credeam ca le iubim... e pur si simplu chestie de cat de "uman sufleteste" e fiecare dintre noi. Si el se pare ca odata cu iubirea si respectul ptr. ea, a pierdut si aceasta parte... chiar nu merita suferinta ei si imi pare rau ca (cel putin ptr. moment) ea nu e suficient de puternica sa se desprinda emotional de el si sa-si vada de viata.

 

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...