Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Peste 3 luni nasc...dar unde???


Recommended Posts

Tasia si eu nasc tot in septembrie ca si tine. Vreau sa spun ca eu urma sa nasc la CFR2 ca de acolo era dr. mea.Am avut insa o problema intr-o zi(bebelina nu a fost activa si m-am speriat)si a trebuit sa ajung la spitalul asta. Eu citisem pe site ca arata bine, dar cand am ajuns acolo am ramas cu o impresie proasta.Zici ca era in demolare si pana am ajuns la sectia de maternitate am albit.Plus ca aveau un ecograf care nu mergea, abia a putut vedea dr inimioara la bb. In sectia de maternitate n-am intrat sa vad cum arata exact dar nu stiu parca nu-mi inspira incredere...Probabil ca si din cauza dr...Asa ca am schimbat si dr. si spitalul la recomandarile mai multor pers. si am ales Elias care din cate am inteles mai arata a spital. Voi merge si acolo sa vad exact cum e.

 

[gravi]25 sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

TASIA, eu am nascut in ianuarie la CFR2 si am fost super multumita. Am fost 4 in salon, e adevarat dar au am nascut luni (cezariana) si miercuri am plecat acasa. Pe mine nu m-a deranjat ca am fost 4 in salon, fetele erau super dragute, toaleta aveam in camera, curatenie si personal ok.

Eu zic ca pentru cat de putin stai in spital nu merita sa iti faci griji. Pe de alta parte, mie mi se pare ca timpul a trecut mai repede cu celelalte fete, daca eram singura in salon ma plictiseam, mai ales ca sotul nu prea sa stea toata ziua cu mine.

Eu iti recomand CFR2, mai ales ca dr. ta are nasteri acolo.

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici cu gradina mea zoologica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stef81roid="red"> am auzit si eu ca Elias e bun ca spital in comparatie cu altele pentru personalul pe care il are, nu doar din cauza curateniei. Mi sa recomndat doctorul Vladarescu de la Elias, cu el a nascut o cunostinta si e super doctor. Daca te duci sa vizitezi spitalul si mai intri pe aici te rog sa-mi spui si mie [pup]

pisoi3id="red"> asta imi repeta mereu soacra si barbat-miu, la cat stai in spital nu conteaza unde, important e, cica sa fii aproape de casa, asa cum e Sp. Pantelimon pt noi. Deci chiar nu stiu. Inca sunt nehotarata [indecis]

 

[gravi] 24 + id="red"> [baietel]

 

[foto] pozele noastreid="purple">

 

[bebic] bebeid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tasia

stef81roid="red"> am auzit si eu ca Elias e bun ca spital in comparatie cu altele pentru personalul pe care il are, nu doar din cauza curateniei. Mi sa recomndat doctorul Vladarescu de la Elias, cu el a nascut o cunostinta si e super doctor. Daca te duci sa vizitezi spitalul si mai intri pe aici te rog sa-mi spui si mie [pup] pisoi3id="red"> asta imi repeta mereu soacra si barbat-miu, la cat stai in spital nu conteaza unde, important e, cica sa fii aproape de casa, asa cum e Sp. Pantelimon pt noi. Deci chiar nu stiu. Inca sunt nehotarata [indecis][gravi] 24 + id="red"> [baietel][foto] pozele noastreid="purple"> [bebic] bebeid="red">


id="quote">id="quote">Vladareanu, il cheama (asta ca sa nu ajungi sa te corecteze el insusi [:D]). Si nu numai ca e super doctor, dar mai este si seful clinicii, asa ca, automat, purtarea personalului fata de tine va fi mai... speciala.[^]
Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TASIA, nu stiu de Pantelimon, am inteles ca e super naspa. Si eu stau la Piata Delfinului, deci super aproape dar nu am avut curaj sa nasc la spitalul Pantelimon. Eu zic sa te mai gandesti cu spitalul asta. CFR2 si Elias sunt super ok, si nu sunt atat de departe.

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici cu gradina mea zoologica

 

Poze Yodi si familia lui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e mai greu cu alte persoane in salon dar te ajuta mult. dar totusi inveti diverse chestii, nu te plictisesti cat stai internata, etc

la cfr2 au paturi cu telecomanda, o minunatie cand nasti normal dar la cezariana... rezervele sunt de 4 paturi si poate prinzi o perioada mai linistita sa nu fie ocupate toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Elias, in rezervele private ale CMU te costa 2000 de euro, in nici un caz 400+200. Eu am nascut in octombrie, abia se deschisese maternitatea dupa renovare. Nu am vrut sa stau la rezerve, pretul mi s-a parut enorm, mai ales ca in afara de rezerva privata nu ai nimic in plus: copilul sta tot la neonato, ca si ceilalti, nasti tot in salile de nastere unde nasc toate pacientele spitalului asa ca...doar pentru 2 nopti intr-un pat cu perna de puf mi se pare cam exagerat. Nu dati cu rosii, e o opinie personala.

poti sa mergi la Elias sa vezi maternitatea, toti doctorii de acolo sunt f buni, eu am nascut cu Tutunaru (cred ca e cel mai bun, tot parere proprie si personala). Si despre Vladareanu am auzit numai de bine cat am stat in spital (2 nopti). Una peste alta, spitalul e f ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...