Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

buna,am citit f multe din mes voastre si am remarcat ca sunt multe romance care sufera din cauza sotzilor,am si eu prb in casnicie dar le rezolv cu rabdare desi sufar f mult,nu cred ca trebuie sa ne lasam la ei,sa le dam satisfacite ca depindem doar de ei,ca nu mai avem pe nimeni care sa ne sprijine aici,desi eu nu am bb si imi iubesc sotul f mult(stiu ca si el ma iubeste)ne certam f des si de fiecare data vrea sa ma faca sa ma simt vinovata,la inceput reusea dar acum nu pt ca nu mai accept eu,haideti sa invatam impreuna cum sa-i aducem pe sotii nostri la stadiul in care i-am cunoscut sau macar aproape,daca vreti sa ne intilnim eu cunosc un rest romanesc aici in tokyo unde va garantez 100%ca va vetzi simtzi ca la mama acasa,totul e autentic si cred ca ne-ar prinde bine o iesire in mediul nostru,hai sa nu uitam mindria noastra de roman chiar daca suntem departe de patria mama si de cei care ne iubesc cu adevarat,sa nu lasam capul in jos in fata nimanui si sa le aratam ce inseamna a fi roman,ce ziceti?eu va doresc din tot sufletul multa putere,sanatate si mai ales rabdare,cu respect si stima pt voi. stefy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna Stefi!

si cum propui sa-i aducem la stadiul cum i-am cunoscut???; de intalnit prin Tokyo n-am sanse prea mari, cu toate ca n-am fost la rest. rom de-acolo, stau c-am departe si cu doi copii pe tren ....., daca s-ar putea discuta aici as fi taaare incantata[asia][pup], nu ca as avea cine stie ce probl. in fam. dar m-ar interesa o procedura cum sa-l fac pe samurai sa mai joace un picut pe jar!!!

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/nlroxana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou,nu cunosc prb voastre dar va pot spune cum imi stapinesc eu animalutzul de sot,la 1 an de la cas a inceput sa se schimbe din ce in ce mai rau,efectiv ma teroriza psihic,pina si hainele mi le alegea,nu aveam voie sa ma fardez,sa port fuste pina la genunchi si multe altele,nu mai spun ca-mi venea in fiecare seara dupa miezul noptii,relatii nu mai aveam(am stat 8 luni dormind separat)dar am incercat sa rezist desi nu aveam un motiv anume decit marea iubire si poate mila,el fiind diabetic,avea nevoie de regim strict si multe altele,la tel nu mai puteam sa vb cu fostele colege,in fine,asta pina am reusit sa-l cunosc mai bine si i-am gasit punctul slab,e adevarat,mi-a luat inca un an pina sa-mi dau seama de ce se teme el si au inceput certurile care de fiecare data se terminau cu "plec in Romania"pt ca el nu m-ar fi lasat sa ramin in jap.ma ameninta ca imi anuleaza viza,ca nu-mi da nimik,cind a vazut ca nu tin cont de aceste lucruri si-i spuneam ca plec doar cu pasaportul se calma si tot el incerca sa ne impacam,in ultimul timp a inceput cu santaj sentimental pt ca a vazut ca nu ma intereseaza nimik,i-am spus ca nu mi-e frica sa iau viata de la cap alaturi de cineva care sa ma iubeasca cu adevarat si sa ma respecte,se pare ca a inteles acum dar pina cind....asa ca eu acum de cite ori nu-mi convine ceva stau de vb cu el si-i spun tot ce ma deranjeaza,e f capos,e korean fost agent FBI si nu e prost delok,dar cu rabdare si calm reusesc sa-l readuc pe calea pe care eu vreau,o puteti face si voi,nu va lasati la ei ca mai rau vor face,eu renuntasem la mindrie si la tot crezind ca el va aprecia dar m-am inselat,pina am luat taurul de coarne si i-am gasit punctul slab(nu vrea sa ramina singur)si-l amenint mereu ca plec si ca voi profita de tineretea mea sa fiu fericita,nu-l mai intreb pe el nimik cind vreau sa fac ceva,ma duc la cumparaturi si imi cumpar ce-mi place mie desi stiu ca nu-i place dar trebuie sa se obisnuiasca,o singura viata am si nu vreau sa-mi bat joc de ea,acum lucrez la el in birou,acasa sot,la munca sef dar tot nu-l las sa ma domine,nu va lasati la ei ca nu s-au terminat barb la ei,bafta in continuare.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Stefi, mie-mi cam miroase a santaj si manipulare..nu cred ca e o tactica viabila a la long. Se poate, evident, sa gresesc, nu ma prea pricep la domesticirea masculilor misogini (prin misogini ii inteleg pe cei crescuti fara respectul pt sexul opus, cu care nu poti discuta omeneste, ci doar folosind tactici si subterfugii feminine[alcool]).

 

Daniella, id="teal"> mama lu' Alexis

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniella te rog sa ma crezi ca nu e nici un santaj,dar e singura metoda cu care-mi potolesc fiara pt ca majoritatea considera femeia ca pe un obiect util iar munca lor e pe primul loc,cel putin al meu se crede super destept,le stie pe toate asa ca uneori trebuie sa-i mai tai din nas cumva pt ca si-o cam ia in cap,are un caracter dificil el fiind diabetic si nu-l pot lasa sa cada prada amprentei diabetului asa ca-l daca nu-mi convine ceva...ma opun,pt ca nu accept sa ma faca sa sufar,crede-ma ca nu sunt rea delok ba chiar prefer sa sufar eu in locul altcuiva,nu pot face rau nimanui dar asiaticii in general sunt cam egoisti,pina acum am reusit sa-l tin in friu,plecam impreuna la birou,venim impreuna acasa,asa ca nu prea i-ar merge cu mine,de iesit nici atit nu poate pt ca eu fiind cu el in birou nu are cum sa se desfasoare chiar de-ar vrea el,mai bine sa spuna ca sunt rea si sa ma stie de frica decit sa ma comande el si sa ma ia de proasta,nu crezi?

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea japsoledadid="red">, asiaticii sunt ffff. caposi si increzuti; eu una cand il apuca furiile pe-al meu il las in plata domnului sa trancane cu toate ca nus vinovata si il las sa inteleaga ca-i vinovat, si efectiv nu-mai vorbesc cu el, ai-apio tot imi cere scuze, dar numa` ca acu de curand la ultima abatere a c-am sarit calul rau, si isi cunoaste vina si-mi tot cere scuze iar eu nu am de-gand sa-l iert nici-cum, si i-am spus ca ma mai gandesc, ceea ce il streseaza tare mult, si nu stie cum sa faca sa-l iert, dar eu ....;

iar faza ca le este teama de divort este fffff. adev., aici fiind probl. de mandrie. fiindu-le rusine sa poarte un divort pe umeri, asiaticilor fiindu-le rusine de gura lumii, de cei de la firma etc., mai ales daca toata lumea stie ca sotia este o persoana destul de seriaosa, dar si-aici cei din jurul lui pot gandi altfel ca oricum esti o straina si in ultima instanta sa spuna "vai saracul ce i-a facut-o straiana", si tot in acelasi timp sa rada de el"a ala care a divortat", in urma unui divort scazandu-le prestatia in fata angajatilor si in fata sefilor, dar mai sunt cazuri si de din-aia nesimtiti

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/nlroxana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna din nou,ma bucur ca cineva imi impartaseste aceeasi idee asa ca nu e bine sa ne lasam la ei indiferent de sit.eu una nu-l las sa ma joace el cum vrea,mai bine sufar singura decit sa accept sa fiu sclava unuia egoist care se gindeste numai la munca lui si la sufletul lui,si al meu cind aude de divort se face mielusel ca de nu...[neand]stie ce-l asteapta,asa ca nu va lasati la ei mai ales la straini,mai ales ca ei au alta cultura,crestere....[pup]pe toate si aratati-le ce inseamna sa fii roman[poc]

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:dar e singura metoda cu care-mi potolesc fiara
id="quote">id="quote">

 

 

[:-)))] baga-l in cusca ca sa-l domesticesti si scrie " Homo Sapiens", spune-i ca asa procedeaza femeile romance cu sotii lor..

 

edit: faptul ca-l compari cu o fiara mi-a smuls un zambet, chiar daca esti in durere nu ti-ai pierdut simtul umorului..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna stefy,

ma bag si eu ca: ,,musca in lapte''dar nu pot sa aud ca femeile sufera si sa se lase chiar asa dominate{ma doare sufletul} chiar daca se cred asa destepti ,stii vorba romaneasca:unde-i desteptaciune multa, e si prostie''c-am asa ceva.Norocul ca eu am un sot bun-,,berbec'',destept foc si cum se zice ca cei din zodia asta sunt caposi uneori dar conteaza cum e crescut cu bunul simt si cu respect fata de cei din jur.In viata conteaza cel mai mult sa te respecte si sa fie intelegere.Asa cum l-am cunoscut asa a ramas,de ce ?Pai sa-ti spun de ce:mai in gluma mai in serios ,eu niciodata nu m-am lasat la ce zice el din prima mi-am luat ce-am vrut,i-am zis ca fac un lucru l-am facut ,in cloncuzie i-am aratat ca nu depind material de el ,ca ma pot descurca si singura,pina nu m-am casatorit tot singura m-am descurcat,am avut servici bun ,mi-am cumparat tot ce mi-a dorit inima.Sa stii un lucru ca la barbatii de asta le este frica,ca femeia nu se pote descurca fara ei in caz de divort,ei nu cred asta pina nu vad, sa se lamureasca.Eu ,asta am dedus de la multe colege care au trecut prin acesta cauza ca tine,le-au amenintat cu multe lucruri,asa cum spune-ai tu la inceput ca nu le-a mai lasat cu prietene,sa cumpere haine sau se se uite la TV ca-l deranjeaza ,vezi doamne ca ei dorm ca u lucrat saracii si noi femeile ne-am scarpinat...etc.doar o viata avem.Pina ce-au divortat si acum sunt mult mai linistite sufleteste,maninca ce vor,dorm cind vor,cumpara ce vor si zic asa:cum am putut traii cu un asemenea ,,om''?...etc.

Nu stiu daca ave-ti copii dar parerea mea ca daca nu-l poti stapinii nu se merita sa-ti maninci tineretea cu el.Am avut un caz in familie si dupa 25 de ani de casatorie au divortat ,nu au avut copii spre binele lor ,ca-i teroriza si pe ei,dar la ....ia mincat sanatatea ,tineretea in acelasi timp.Acum de citiva ani e mult mai bine cu ea,are tot ce vrea dar zice asa:pacat ca am stat atita si nu mi-am refacut o alta familie cind eram tinara ,ca acum nu mai vrea sa auda de barbati veci,asa ii ureste si asta numai din cauza lui.El,nu a crezut pina in ultimul timp ca div.si atunci o mai ameninta cu una alta.Numai gura sunt de ei.,,FI PUTERNICA"!

Deci te rog mult nu te lasa dominata,spune-i tot ce ai pe suflet ,pune piciorul in prag cu vorba buna,daca nu te crede ii treaba lui pina nu-i tirziu si face el aceasta figura,a fost si cazuri din astea.Nu stiu acum cum si cei in Japonia dar te rog lasa gura lumii sa vorbeasca,ca gura lumii nu o poti ingropa,vorba bunicii mele ,tu sa fi bine si sa-ti aranjezi viata asa cum ti se cuvine ca meriti,ca-i asa de scurta viata asta.

Nu vreau sa intru prea mult in viata voastra dar vreau doar sa te incurajez ca stiu cum a fost in acel caz-in familie si am suferit si eu cind am auzit,norocul ei am fost eu,asa zice ea acum,ca i-am ridicat moral si i-am dat putere sa puna piciorul in prag.

Fi tare si gindeste-te ca ai o viata si trebuie traita linga cel care merita si te respecta ,ca timpul asa de repede trece pe linga noi.

Ma poti intreba orice ca nu ma supar.

Noroc ca eu am un sot de milioane si le doresc la toate femeile sa aiba un asemenea sot bun si iubitor.

Te pup ,Monica

 

chivuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...