Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

Draga Japsoledad , iti doresc tot binele din lume si sa fii fericita alaturi de omul caruia Tu ai considerat ca trebuie sa-i spui DA!!!!

Si pentru acest DA nu trebuie sa te justifici in fata nimanui!!!

Pupici!!!

 

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by paula_mea

KSorana ce faci ai inceput sa o dai in "jonglari"cu mine?nu inteleg,cu ce te deranjeaza pe tine nickul meu?!sincer,m-i se pare putin cam deplasat masajul tau.


id="quote">id="quote">Se pare ca si tu esti putin stresata daca ti-a sarit mustarul pentru un nick.Relax,baby!Sint unii oameni care de la problemele care ii apasa uita sa mai zimbeasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexmona eshti cu adevarat o FANTASTICA,apreciez stilul si finetzea de care dai dovada,ai dreptate nu trebuie sa dau explicatzii nimanui mai ales gurilor rele care din lipsa de ocupatzie scriu pe forum ce viseaza,in fine,itzi mc ca esti alaturi de mine si asa voi face,nu voi mai da explicatzii pt ca nu am cui si dc,eu in mom de fatza am reushit ce mi-am propus,sunt mindra de realizarea mea si nu voi renuntza asa usor la visele mele,cu fiecare zi ce trece realizez ce greseala era sa fac cu divortzul,ash fi regretat toata viatza,acum descopar ce om minunat am alaturi de mine dar perioada de acomodare pt el a fost mai grea,mai ales ca-si pierduse increderea in partea feminina,acum ma declar ffff fericita alaturi de el pt ca e asha cum vreau eu,e ca la inceput,glumetz,pus numai pe shotii si nu face absolut nimik fara sa ma intrebe,e minunat,ma simt mai bine ca oricind de aceea am scris la sub vostru FETELE FANTASTICE pt ca eu consider ca numai o fantastica ar reusi ce am reusit eu.

KSORANA draga de tine...ma faci sa-mi schimb parerea despre tine in shi mai rau...cred ca tu eshti cea cu prb aici,dupa cum bine vezi nimeni nu arunca cu venin mai bine ca tine si nici nu cred ca ar dori sa o faca,crede-ma ca citind f atent mes tale am realizat nu numai ca nu meritzi timpul si atentzia dupa cum chiar tu ai spus-o sa nu citesc sau sa nu dau atentie,dar chiar daca o fac tu continui sa o iei pe aratura draga de tine...parca te compatimesc,cred ca-tzi lipseshte ceva ce aici in mod sigur nu vei gasi,nu vreau sa te inveninez si mai rau dar eu in mom de fatza nu mai am nici o prb cu nimeni si nu vreau ca tu sa devii "noua prb"pt ca am alte lucruri mai bune de facut dragutzo,pacat...credeam ca aici ne vom ajuta reciproc si vom invatza uni de la altzii,dar m-am inshelat in privintza ta,cert este ca sunt conshtienta ca alte fete care au citit aici au invatzat un lucru,respectul se obtzine f greu cind nu ai cei 7 ani de-acasa,daca te consideri o pers.respectabila sper sa nu te superi si sa nu arunci cu si mai mult venin dupa ce vei citi acest mes.nu am scris cu rautate,ci doar sa te fac pe tine sa renuntzi la rautate,sper sa intzelegi ce vreau sa spun,mentzionez ca nu vreau sa jignesc pe nimeni dar urasc rautatea,vreau doar sa putem comunica ca intre oameni nu ca intre animale,oare cer prea mult draga mea?crezi ca se poate???

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula viatza printre straini si mai ales oameni rai te invatza multe,nu e ushor sa fii singura,fara baza sau sprijin de la cineva,asa ca eu am invatzat sa tzin piept rautatzilor si necazurilor singura,cind primeam cite o lovitura nu ma apucam sa ma pling sau smiorcai ci ridicam capul mai sus cu citziva centimetri,zimbeam si infruntam cu curaj si incredere in DD pt ca doar pe el l-am avut,de la sotzul meu in special am primit lovituri pe care le credeam pe vremea aceea de neinvins dar asta nu ma descurajat si am continuat sa lupt,mai tirziu am realizat cit de puternica am devenit datorita lui,acum nimeni si nimic nu ma mai intimideaza pt ca nimic pe lume nu mi se pare de nerezolvat,daca ma enervam si plingeam sau ma vaitam unde ajungeam?sa muncesc la patron in Ro pe un amarit de salariu si traind calculind fiecare banutz?ei bine nu asta era viatza pe care mi-o doream,simtzeam ca pot si merit mai mult si am luptat pt idealul meu,sa am un barbat puternic din orice punct de vedere,(nu ma gindeam la un cap de maf)am avut ambitzie,curaj si incredere in mine,acum sunt asa cum mi-am dorit,respectata,mi-am impus dreptul la replica,drept dovada ca lucram impreuna si te asigur ca nu-i usoara viatza printre ei dar eu m-am obishnuit cu ei si cind vad respectul lor ma simt cu adevarat bine,cum am vrut eu sa fiu,iti doresc si tie sa fii la fel,nu apleca capul in fatza nimanui ca tzi-l va taia,fii tare,capul sus,zimbeste si fii autoritara,te asigur ca vei reusi,mamaliga lor de orezari...[neand].

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la multe fete care sunt casatorite in jap. le-a fost f. greu la inceput,limba diferita,stilul diferit si multe alte chiestii total diferite,parca eram venite pe o alta planeta,numai noi stim cate lacrimi am varsat si cat dor de cei de acasa am dus,dar am trecut si peste toate acestea,am trecut datorita noua ca am avut curajul sa luptam si sa riscam pt. ceea ce ne-am dorit,eu mi-am dorit sa-mi fac propia familie cu omul pe care il iubesc si am obtinut ceea mi-am dorit,a fost o lupta f. grea din mai multe punte de vedere dar a meritat"now Im happy"[bis]Cu sotul meu m-a impac bine,n-e mai certarim din cand in cand dar n-e trece repede[;)][olala],asta e...asa este intr-o familie si bune si rele,ca daca ar fi numai bune m-as plictisi iar daca ar fi numai rele m-as satura[japan]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:,numai noi stim cate lacrimi am varsat si cat dor de cei de acasa am dus,
id="quote">id="quote">

 

De ce vorbesti la plural???

Eu nu-mi amintesc sa fi plins vreodata ca mi-e dor de Roamnia...

Fetelor, daca este asa greu sa fii maritata cu japonez de ce nu va-ntoarceti voi acasa???

 

"Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tine”.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deserted, draga mea probabil tu esti un caz mai special!!!!

Cinste tie!!![flo]

Ma mir ca esti atat de puternica ...si nu ai varsat nici o lacrima...

Si la urma urmei daca fetele plang eu cred ca motivele pot fi diverse.Stii , exista oameni si oameni.

Si inca o data ...zic ca ma mir ...dar apreciez puterea ta.

Eu sunt in alta tara mult mai aproape de RO, de doua luni si jumatate si crede-ma ca am plans mult ...chiar si dupa tara .Ma intorc in cateva zile , dar dorul la mine , asa ca la mai multi ...doare.Nu stiu ce sa zic ...poate suntem unele mai sensibile!!!

Dar , tu draga mea cum reusesti???Ca mie mi-e dor acum si de praful tarii, ce sa mai zic de fiu , sot , parinti si prieteni????!!!!!!!!!

Si acum sa revin la subiect...

Draga Japsoledad , multumesc pentru cuvintele tale si vreau sa-ti spun ca esti intr-adevar fantastica.

Ma bucur mult ca ai tinut familia unita.Nu e usor sa renunti , dar e mult mai greu sa lupti pentru ceva in care crezi cu adevarat.

O viata minunata iti doresc .O meriti!!![pup]

Iar cei care nu inteleg , ar fi bine sa nici nu mai faca eforturi .

Probabil nici nu au cum ...[flo]

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by japsoledad

KSORANA draga de tine...ma faci sa-mi schimb parerea despre tine in shi mai rau...cred ca tu eshti cea cu prb aici,dupa cum bine vezi nimeni nu arunca cu venin mai bine ca tine si nici nu cred ca ar dori sa o faca,crede-ma ca citind f atent mes tale am realizat nu numai ca nu meritzi timpul si atentzia dupa cum chiar tu ai spus-o sa nu citesc sau sa nu dau atentie,dar chiar daca o fac tu continui sa o iei pe aratura draga de tine...parca te compatimesc,cred ca-tzi lipseshte ceva ce aici in mod sigur nu vei gasi,nu vreau sa te inveninez si mai rau dar eu in mom de fatza nu mai am nici o prb cu nimeni si nu vreau ca tu sa devii "noua prb"pt ca am alte lucruri mai bune de facut dragutzo,pacat...credeam ca aici ne vom ajuta reciproc si vom invatza uni de la altzii,dar m-am inshelat in privintza ta,cert este ca sunt conshtienta ca alte fete care au citit aici au invatzat un lucru,respectul se obtzine f greu cind nu ai cei 7 ani de-acasa,daca te consideri o pers.respectabila sper sa nu te superi si sa nu arunci cu si mai mult venin dupa ce vei citi acest mes.nu am scris cu rautate,ci doar sa te fac pe tine sa renuntzi la rautate,sper sa intzelegi ce vreau sa spun,mentzionez ca nu vreau sa jignesc pe nimeni dar urasc rautatea,vreau doar sa putem comunica ca intre oameni nu ca intre animale,oare cer prea mult draga mea?crezi ca se poate???stefy


id="quote">id="quote">Pai tocmai ca daca citeai cu atentie mesajele mele vedeai clar ca unele dintre ele nu se refereau la tine(am mai zis-o de citeva ori pina acum).Si tu tocmai de alea te-ai luat.Daca crezi ca mesajul tau sau celelalte adresate mie nu au fost scrise cu rautate sau venin ,te inseli.Sau poate nu-ti dai seama.Nu am chef sa le string la un loc ca sa le vezi mai bine . Si cu toate astea nu mai are nici o importanta daca tu dintr-o discutie care nu-ti convine incepi sa ameninti ,atunci cu siguranta ca nu o sa ne mai "intersectam" vreodata in discutii.Si daca ma intrebi ce-mi lipseste mie,... ei bine ,ceea ce ai tu si invers.Dar cel putin noi" cu munca si sirguinta vom ajunge la dorinta".[:D]Iti place rinjetul asta?E preferatul meu.[:D]Asta inseamna ca zimbesti,asta daca nu stiai pina acum.Sau ca glumesti.Poate intr-o zi vei putea si tu sa zimbesti din nou.P.S Nu am cum sa ma supar ,dar nici sa ne imprietenim nu tin.Si inca ceva si cu asta inchei .M-ai acuzat ca nu am incredere in oameni.In cei virtuali ,cu siguranta nu.(nu trebuie sa ma condamni pentru asta)Uite o floricica [flo][alcool]Vrea cineva o bere?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele !!!!!

Hai sa nu aruncam cu nimic in noi!!!Sa incercam sa fim integre cu cei din jurul nostru.

Cred ca cel mai bine e sa incercam sa ne expunem parerile cu tact si fara sa "lovim" in nimeni.

Nu fac eu acum pe judecatorul de pace , dar macar virtual sa fim asa cum am vrea sa fie toti cu noi .

Sunt convinsa ca putem!!!

Pupici!!!

Japsoledad si Sorana [flo]

 

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...