Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

quote:Originally posted by Alexmona

Fetele !!!!!Hai sa nu aruncam cu nimic in noi!!!Sa incercam sa fim integre cu cei din jurul nostru.Cred ca cel mai bine e sa incercam sa ne expunem parerile cu tact si fara sa "lovim" in nimeni.Nu fac eu acum pe judecatorul de pace , dar macar virtual sa fim asa cum am vrea sa fie toti cu noi .Sunt convinsa ca putem!!!Pupici!!!Japsoledad si Sorana [flo]FATA FANTASTICAALEXMONA


id="quote">id="quote">Eu dau berea,Alexmona[alcool]Ce zici facem virtual party?[cool][flo]O invit si pe Daniela care a scris cu mine in acelasi timp.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by KSorana

In cei virtuali ,cu siguranta nu.(nu trebuie sa ma condamni pentru asta)

 

Uite o floricica [flo]

[alcool]Vrea cineva o bere?

 

 

 


id="quote">id="quote">

 

Scumpelor, limbajul internaut ( cica asa i se zice..)...poate fi ciudat, dezamagitor si inexpresiv.

E greu sa transpui emotii in cuvinte cind vorbesti celorlalti.

Nici macar emoticon-urile nu ajuta sa cunosti pe cineva cu adevarat. Poti, pe alocuri sa le folosesti , doar-doar vei putea sa te exprimi mai bine dpdv emotional.

Am urmarit aceasta poveste si va spun tuturor ca odata ce situatia s-a echilibrat, ceea ce ma bucura...nu are rost sa va "impungeti" chiar acum ca totul e bine...nu-i asa japsoledadid="blue">?

 

Hai mai bine sa bem berea aia de zicea Ksorana ( sau suc sau ce-o fi, eu vreau ceva de portocale rosii[:D]...) si sa ne uitam cu cu incredere spre viitor! Bine?

 

 

 

P.S. Nu este asa ca trebuie sa indepartam stresul, ca despre asta era vorba inca de la inceput? Iaca ocazia!

[flo]

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok,sunt de acord cu Alexmona pe car eo respect f mult si am incredere in judecata ei,KSorana,nu pe mine m-ai jignit in mod direct dar ai putea lasa si tu garda jos totusi nu e un forum pt intzepaturi,cit despre "lipsuri"te asigur ca nu-mi lipseste ABSOLUT nimik draga mea,am tot ce-si poate dori o femeie,sau cel putina m ce-mi doresc eu ba mai mult imi permit sa ajut si pers la nevoie si o fac neconditzionat,chiar daca nu am nici o leg.cu pers.respectiva ajut pt ca in felul acesta consider eu ca-i multzumesc lui DD pt viatza pe care o duc,asa ca sper sa nu tzii suparare,m-a suparat faptul ca te-ai legat de Paula,ea cel putzin si-a recunoscut greseala si si-a cerut scuze,asa ca pt cultura ta generala eu CHIAR NU AM NEVOIE DE ABSOLUT NIMIK in mom de fatza si sunt sigura ca asha va fi pt mult timp de acum incolo,apropo,tu eshti casatorita?cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele !!!!

Eu vin la petrecere, dar sa nu ucideti judecatorul de pace!!![:D]

Si acum serios...hai sa fim prietene ...virtual daca trebuie , dar sa ne ajutam , nu sa ne intepam...[bis]

Sorana , eu nu beau bere , dar nu refuz un suc!!!

[cheers]

Va pup si sa ma anuntati cand dam petrecerea ...nu vreau sa lipsesc!!!![8D]

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Deserted
quote:,numai noi stim cate lacrimi am varsat si cat dor de cei de acasa am dus,
id="quote">id="quote">De ce vorbesti la plural???Eu nu-mi amintesc sa fi plins vreodata ca mi-e dor de Roamnia...Fetelor, daca este asa greu sa fii maritata cu japonez de ce nu va-ntoarceti voi acasa???"Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tineE
id="quote">id="quote">Chiar asa, de ce nu va intoarce ti in Romania ?Va tine cineva fortat?Cred ca e vorba mai mult de situatia financiara decat de iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by japsoledad

Paula viatza printre straini si mai ales oameni rai te invatza multe,nu e ushor sa fii singura,fara baza sau sprijin de la cineva,asa ca eu am invatzat sa tzin piept rautatzilor si necazurilor singura,cind primeam cite o lovitura nu ma apucam sa ma pling sau smiorcai ci ridicam capul mai sus cu citziva centimetri,zimbeam si infruntam cu curaj si incredere in DD pt ca doar pe el l-am avut,de la sotzul meu in special am primit lovituri pe care le credeam pe vremea aceea de neinvins dar asta nu ma descurajat si am continuat sa lupt,mai tirziu am realizat cit de puternica am devenit datorita lui,acum nimeni si nimic nu ma mai intimideaza pt ca nimic pe lume nu mi se pare de nerezolvat,daca ma enervam si plingeam sau ma vaitam unde ajungeam?sa muncesc la patron in Ro pe un amarit de salariu si traind calculind fiecare banutz?ei bine nu asta era viatza pe care mi-o doream,simtzeam ca pot si merit mai mult si am luptat pt idealul meu,sa am un barbat puternic din orice punct de vedere,(nu ma gindeam la un cap de maf)am avut ambitzie,curaj si incredere in mine,acum sunt asa cum mi-am dorit,respectata,mi-am impus dreptul la replica,drept dovada ca lucram impreuna si te asigur ca nu-i usoara viatza printre ei dar eu m-am obishnuit cu ei si cind vad respectul lor ma simt cu adevarat bine,cum am vrut eu sa fiu,iti doresc si tie sa fii la fel,nu apleca capul in fatza nimanui ca tzi-l va taia,fii tare,capul sus,zimbeste si fii autoritara,te asigur ca vei reusi,mamaliga lor de orezari...[neand].stefy


id="quote">id="quote">Nu vreau sa te superi pe mine dar cred ca ar trebui sa iti respecti sotul orice ar fi el ,nu cred ca era nevoie sa spui ce e "cap de mafiot"(sau ai facu-o din placere ca sa stim cu cine te-ai casatorit sau sa ne fie frica[poc])sau "orezarii".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella draga mea nu te cunosc si nu stiu pt ce faci asemenea afirmatzii,cind am scris despre el nu am facut-o sa ma laud ci doar sa se intzeleaga ca nu-i ushor sa traiesti cu un om ca el dar totusi eu am rezistat cit despre frica nu vad cum te-ar afecta pe tine,nu intzeleg deloc de ce-as spune-o sa bag frica...in cine?cit despre respect ramine la aprecierea mea daca vreau sa-l respect sua daca merita respectul meu asta e prb mea cit despre bani nu ma intereseaza aceasta parte,daca ma interesa partea financiara crezi ca mai ajutam alte pers?nu era normal sa trag pt mine?hai sa fim serioase,nimeni nu a adus in discutie banii,aici nu e vb de bani draga mea,daca pe tine banii te fac fericita sau nr lor afla ca pe mine nu asta ma intereseaza,ci doar ma gindesc cum sa-i ajut pe cei din jurul meu si el e la fel,f saritor si ajutator,nu vreau nici sa ma laud nici sa dovedesc ceva anume ca nu-mi da nimeni nimik daca o fac dar poate tu ai cunostinte care sunt cas.pt bani,eu nu sunt o materialista si nici nu ma vind pt bani,daca stau cu el am alte motive care se pare ca pe tine nu te intereseaza,cunosti cuvintul dragoste?eu cind l-am cunoscut nu mi-a spus ce e si nici nu arata a om bogat dar a fost dragoste la prima vedere,drept pt care chiar a2a zi m-a cerut in cas iar eu am acceptat desi nu stiam absolut nimik de el si nici el de mine,ne doream sa fim impreuna si atit,am simtit ca suntem facuti unul pt celalalt si asa a fost,daca vrei si ai placerea te invit la mine sa te convingi cu ochii tai ca nimik din ce am scris nu e minciuna,nu neaparat sa te convingi ca pina la urma urmei nu trebuie sa dau explicatzii la nimeni dar asta sa-ti arat ca nu sunt asa cum crezi tu,nu m-a miscat absolut delok mes tau asa ca daca ai drum prin tokyo esti invitata mea sa bem o cafea sau ce vrei tu impreuna,eu nu beau alcool,doar f rar cite un pahar de vin,dar daca vrei si ai placere mi-ar face placere sa vii sa vezi care e viatza mea si mai ales ca nu ai dc sa-ti fie frica chiar daca e ce e,e adevarat ca ma simt ocrotita puternica alaturi de el dar niciodata nu am profitat de puterea numelui sau,asa ca schimba-ti ideea si hai la petrecerea care se pregateste aici,doresc ca toata lumea sa se simta bine nu sa ne intzepam sau laudam,nu stiu cum esti tu dar eu ajut cu mare placere fetele de aici si stii dc?pt ca nu sunt egoista si nu doresc raul nimanui si nici invidioasa nu sunt,hai la mine sa ne distram,ce zici?

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ella@
quote:Originally posted by Deserted
quote:,numai noi stim cate lacrimi am varsat si cat dor de cei de acasa am dus,
id="quote">id="quote">De ce vorbesti la plural???Eu nu-mi amintesc sa fi plins vreodata ca mi-e dor de Roamnia...Fetelor, daca este asa greu sa fii maritata cu japonez de ce nu va-ntoarceti voi acasa???"Nu rani pe altii cu ceea ce te doare pe tineE
id="quote">id="quote">Chiar asa, de ce nu va intoarce ti in Romania ?Va tine cineva fortat?Cred ca e vorba mai mult de situatia financiara decat de iubire.id="red">
id="quote">id="quote">Doamna ella.....adica ce vrei sa spui,ca nu-mi iubesc sotul??????,ca stau cu el pt. bani????sa-ti fie rusine[xx(],habar nu ai tu prin ce problema financiara am trecut noi(eu si sotul),sa muncesti aproape un an de zile fara sa iei nici un salariu ,a fost groaznic de greu,si totusi nu am plecat in Romania,am stat alaturi de sotul meu,si voi fi in continuare alaturi de el si la bine si la greu,si stii de ce?pentru ca n-e iubim.Deserted chiar nu ai plans niciodata de cand esti in japonia?vorbesti serios ?sau...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...