Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

Alexamona,vorbeam la modul general.In nici un caz nu ma referam la tine.

 

Stiu cum e sa fii departe de casa ,crede-ma.Noroc cu internetul care ma tine la curent cu cealalta lume.[:D]

 

Intr-un fel o inteleg pe prietena ta ,dar nu intotalitate.Face prea multe sacrificii si nu inteleg pentru ce .Eu una nu as suporta sa stau cu un om din mila ,sa-mi pierd tinereta pentru un om care ma maltrateaza.Asta nu e iubire ,nici macar respect nu e.Poate acum ,da ca cica s-au mai limpezit apele.E bine si asa,prin cite a trecut nici nu vreau sa fiu in locul ei.Si daca dragoste nu e ,banul e cel care o face sa ramina.Ca daca era un sarantoc cu siguranta ar fi plecat cu toata viteza fara sa se mai uite inapoi.

Acum poate ai inteles ca nu a fost nici o "intepatura " ci doar concluzia mea la povestea ei.Daca gresesc ,imi asum raspunderea ,asa cum am mai spus-o.Este parerea mea,chiar daca doare.Si cred ca nu sint singura care a gindit asa,Dar avind in vedere ca prietena stie sa ameninte nu se mai baga nimeni in discutie.

Pupici si sper ca ai inteles de data asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si inca ceva.In toata povestea asta nu am vazut pe nimeni care sa vorbeasca despre stres.Poate draga de Paula mea[:D] careia nu-i raspunde nimeni.

 

Paula draga ,nu^ti cere scuze fara rost ,nu ai facut nimic rau.

Sau te-ai japonizat?[:D]Sper ca o iei ca pe o gluma,nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KSorana te-ai inshelat amarnic crezind ca stau cu el pt bani,atita timp cit nu cunoshti situatzia pe deplin ash aprecia daca nu ai mai face precizari de acest gen la adresa mea,in primul rind:nu amenintz pe nimeni,nu am motive sa o faca,eu daca am ceva cu cineva pur si simplu ignor aceea pers.in al2lea rind:eu cind l-am cunoscut pe sotzul meu avea datorii de ordinul milioanelor de $ si asta din cauza bunatatzii lui(nu vreau sa dau explicatzii)aici cei care au asemenea datorii se sinucid,te asigur,pt ca nu le pot plati si sunt conshtientzi de consecintze,pt cultura ta generala au fost perioade in care sotzul meu mergea la munca pe jos(o ora dus,alta intors)pt ca nu ne permiteam sa bagam benzina sa circule cu mashina dar eu am fost alaturi de el,asta tot materialism il potzi numi?eu m-am casatorit cu el pt ca-l iubeam iar tu se pare ca nu cunoshti asemenea sentiment din mom ce ai spus ce-ai spus,eu nu renuntz asa usor la ce iubesc mai ales ca eram convinsa ca el nu e asa ci datorita prb si diabetului devenise asa,cit despre sacrificarea tineretzii si a fericirii,nu-mi pare rau de nimik,daca eu simtzeam ca nu mai sunt shanse sa salvez casnicia noastra te asigur ca renuntzam,dar cu toate ca eram saraci simtzeam dragostea lui dar cind ai datorii de ordinul milioanelor te asigur ca nu potzi dormi noaptea,nu potzi fi dragutz si iubitornu stiu dc incerc sa-ti spun eu toate astea in fond atita timp cit eu ma simt bine...nu vad ce rost ar avea,dar se pare ca nu vrei sa lasi garda jos deloc,aici incercam sa ajutam si sa invatzam din experientzele altor fete,nu sa ne facem dushmani sau sa amenintzam,imi pare sincer f rau pt tine draga de tine se pare ca tu ai o prb f mare pe care nu-mi permit sa mi-o exprim aici,la capitolul mila te asigur ca sunt f miloasa si prefer sa sufar eu decit sa ranesc pers.apropiate mie,sunt aici pe forum fete care m-au cunoscut personal,chiar au fost la mine in casa si ele pot sustzine ceea ce spun,nu sunt o prefacuta asha cum m-ai numit tu,eu ce fac o fac cu placere si te asigur ca satifactzia e deplina,nu shtiu ce ai tu cu mine in mod deosebit dar cred ca ar fi cazul sa dam cartzile pe fatza nu crezi?

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"E bine si asa,prin cite a trecut nici nu vreau sa fiu in locul ei.Si daca dragoste nu e ,banul e cel care o face sa ramina.Ca daca era un sarantoc cu siguranta ar fi plecat cu toata viteza fara sa se mai uite inapoi."id="red">

 

Draga Sorana, tonul tau este de-a dreptul nesimtitor[xx(], ca sa nu ma pronunt altfel; prin mesajul postat de tine reiese ca nu-i chiar fain sa fii maritata cu un sarantoc, ca in locul dragostei banul ii cel mai cel mai[xx(];

draga mea nu-ti cunosc situatia din Japonia, dar daca in mentalitatea ta este numai idea banului inseamna ca esti un om fara pic de inima, care nu poate oferi dragoste, sau chiar daca o afera este contra cost, tip de femeie care intra destul de greu la inima barbatilor!;

draga mea banul n-aduce fericire, azi il ai maine nu, daca suflet n-ai esti zero pe lumea asta, sau tu ti-ai propus sa n-ai suflet cu jap. si-ti pastrezi dragostea si iubirea ptr. rom.;

oricum mesajele tale sunt putin "reci", parerea mea!

ah, si faptul cu japonizarea, la adresa paulei id="red">, iar sete putin c-am deplasata; din moment ce traiesi in jap. automat te japonezesti oleaca, ca sa nu spun mai mult, mai ales daca mai ai si copii te japonezesti, te romanizesti, te schimbi de pe o zi pe alta, de la ora la ora, in functie de cerinte, de starea sufleteasca, de, de!; sau ce vrei sa-mi spui ca fetele din America(de exemplu) sau alte tari n-au voie sa americaneze, sau ele au voie ca deh sunt in America?; chestia asta depinde de tine, ca daca vrei sa fii c-a stana de piatra si care are idei fixe, n-ai decat, dar cred ca nu-i prea usor, mai tre` sa te mai si modelezi pe langa ei, si-apoi cand te intorci acasa in vizita(in RO.) te romanizezi imediat, inca din aeroport!

 

"Ce zici ,facem o sheptica?Cine pierde face cartile." id="red">

 

asta este cel mai de prost gust, exact ca la colt de strada[xx(]; nu-si are aici loc sub nici o forma; hai sa folosim un limbaj adecvat, pe intelesul tuturor, sau daca vii cu chestii de-astea infiinteaza tu un sub. special ptr. asa ceva (normal daca moderatorii iti vor permite???)

n-am nimic cu tine dar ma deranjeaza duritatea ta cu care te exprimi, si zau daca este nevoie de asa ceva aici!!!

 

mamica celor doua cucuiete.

http://photos.yahoo.com/nlroxana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela Roxana,scuteste-ma.Exprimarea si limbajul tau se trage cumva din porumbi?

 

"Ce zici ,facem o sheptica?Cine pierde face cartile."

 

asta este cel mai de prost gust, exact ca la colt de strada; nu-si are aici loc sub nici o forma; hai sa folosim un limbaj adecvat, pe intelesul tuturor, sau daca vii cu chestii de-astea infiinteaza tu un sub. special ptr. asa ceva (normal daca moderatorii iti vor permite???)

n-am nimic cu tine dar ma deranjeaza duritatea ta cu care te exprimi, si zau daca este nevoie de asa ceva aici!!!id="red">

 

[:-)))][:-)))][:-)))]

Se pare ca pentru tine jocul asta de carti e prea greu s-au nu ai auzit inca de el.Makao stii?Pacalici?(asta e simplu ,e pentru copii).Nu?Ok .

Vai ce dura sunt.[:-)))][:-)))]Nu am nimic cu tine ,zau.Dar e mai bine sa te calmezi ,ca nu te-a acuzat nimeni de nimic.

limbajul tau nu-l cunosc ,dar cam banuiesc cum suna in realitate ,ca in scris am vazut.[vom]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by KSorana

Ionela Roxana,scuteste-ma.Exprimarea si limbajul tau se trage cumva din porumbi?"Ce zici ,facem o sheptica?Cine pierde face cartile." asta este cel mai de prost gust, exact ca la colt de strada; nu-si are aici loc sub nici o forma; hai sa folosim un limbaj adecvat, pe intelesul tuturor, sau daca vii cu chestii de-astea infiinteaza tu un sub. special ptr. asa ceva (normal daca moderatorii iti vor permite???)n-am nimic cu tine dar ma deranjeaza duritatea ta cu care te exprimi, si zau daca este nevoie de asa ceva aici!!!id="red">[:-)))][:-)))][:-)))]Se pare ca pentru tine jocul asta de carti e prea greu s-au nu ai auzit inca de el.Makao stii?Pacalici?(asta e simplu ,e pentru copii).Nu?Ok .Vai ce dura sunt.[:-)))][:-)))]Nu am nimic cu tine ,zau.Dar e mai bine sa te calmezi ,ca nu te-a acuzat nimeni de nimic.limbajul tau nu-l cunosc ,dar cam banuiesc cum suna in realitate ,ca in scris am vazut.[vom]


id="quote">id="quote">Ma simt nevoita sa iti dau avertisment pentru atac la adresa unei colege de forum invocand trei puncte din regulament:04. Incercati sa combateti idei, nu persoaneIncercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori iar, in functie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat.05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobeNu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe. Adresati-va celorlalti membri cu respect si incercati sa ii ajutati. Lipsa de respect duce la 'exmatricularea' de pe forum si la blocarea vizionarii sale. Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge fara explicatie mesajele care nu se incadreaza in zona sa de interes sau care creaza tensiune si dezaprobare in randul comunitatii. 09. Comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostulDesi apreciem o limba de comunicare curata si corect, comentariile privind gramatica folosita de ceilalti participanti nu isi au locul pe forum; le puteti face daca doriti - folosind mesageria privata. Nu uitati ca multi dintre membrii comunitatii sunt plecati din Romania iar evolutiile lor lor gramaticale nu fac obiectul acestui site. De asemeni, nu uitati ca de multe ori graba sau lipsa de timp este cauza greselilor de scriere si nu neaparat lipsa de la orele de gramatica. Femeile sunt persoane foarte ocupate si de aceea, unele scapari gramaticale pot trece cu vederea.id="size1">Te voi ruga sa pui in frau ironiile si atacurile la adresa colegelor tale.Numai bine Nuka siid="size1"> Mama la Nuka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by sofia_misicu
quote:Originally posted by KSorana

Ionela Roxana,scuteste-ma.Exprimarea si limbajul tau se trage cumva din porumbi?"Ce zici ,facem o sheptica?Cine pierde face cartile." asta este cel mai de prost gust, exact ca la colt de strada; nu-si are aici loc sub nici o forma; hai sa folosim un limbaj adecvat, pe intelesul tuturor, sau daca vii cu chestii de-astea infiinteaza tu un sub. special ptr. asa ceva (normal daca moderatorii iti vor permite???)n-am nimic cu tine dar ma deranjeaza duritatea ta cu care te exprimi, si zau daca este nevoie de asa ceva aici!!!id="red">[:-)))][:-)))][:-)))]Se pare ca pentru tine jocul asta de carti e prea greu s-au nu ai auzit inca de el.Makao stii?Pacalici?(asta e simplu ,e pentru copii).Nu?Ok .Vai ce dura sunt.[:-)))][:-)))]Nu am nimic cu tine ,zau.Dar e mai bine sa te calmezi ,ca nu te-a acuzat nimeni de nimic.limbajul tau nu-l cunosc ,dar cam banuiesc cum suna in realitate ,ca in scris am vazut.[vom]


id="quote">id="quote">Ma simt nevoita sa iti dau avertisment pentru atac la adresa unei colege de forum invocand trei puncte din regulament:04. Incercati sa combateti idei, nu persoaneIncercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori iar, in functie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat.05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobeNu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe. Adresati-va celorlalti membri cu respect si incercati sa ii ajutati. Lipsa de respect duce la 'exmatricularea' de pe forum si la blocarea vizionarii sale. Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge fara explicatie mesajele care nu se incadreaza in zona sa de interes sau care creaza tensiune si dezaprobare in randul comunitatii. 09. Comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostulDesi apreciem o limba de comunicare curata si corect, comentariile privind gramatica folosita de ceilalti participanti nu isi au locul pe forum; le puteti face daca doriti - folosind mesageria privata. Nu uitati ca multi dintre membrii comunitatii sunt plecati din Romania iar evolutiile lor lor gramaticale nu fac obiectul acestui site. De asemeni, nu uitati ca de multe ori graba sau lipsa de timp este cauza greselilor de scriere si nu neaparat lipsa de la orele de gramatica. Femeile sunt persoane foarte ocupate si de aceea, unele scapari gramaticale pot trece cu vederea.id="size1">Te voi ruga sa pui in frau ironiile si atacurile la adresa colegelor tale.Numai bine Nuka siid="size1"> Mama la Nuka
id="quote">id="quote">Da ,sa nu-mi zici ca tu nu ai fost deloc ironica la adresa mea.Eu nu am fost ataca deloc.Ce decizie inteleapta.Daca revizuiesti mesajele celorlate fete purtatoare la discutie ,poate o sa observi mai bine ca sint multe care au fost atacate si nu s-a mai dat nici un avertisment.Sau vrei sa vin eu cu citate sa le vezi mai bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by angelapriboi

Chiar ma intrebam cand o sa apara un mediator pentru acest conflict.E bine ca lumea sa nu faca atacuri la alte persoane de pe acest forum.Suntem aici sa ajutam cu un sfat sau o parere si nu sa lovim in oameni care au sentimente.Multumim moderatoarei.AngelaANGELA


id="quote">id="quote">Bucurate cit mai timp.Ce sa spun cine are suflet.Daca tot ai suflet de ce nu ai sarit cu un sfat?Sau ti-a placut spectacolul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...