Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

mai japsoledadid="blue"> pai de ce mai stai draga cu el??? pai du-te cat vezi cu ochii. eu una cred ca nici macar mila nu as avea pt. un asemenea nesimtit . pai nu ai nici o dovada precum ca te iubeste macar cat de cat [bang][bang][bang] si ce daca ii iei averea ,, ai tot dreptul la cat ai suferit. pai tu esti tanara fato , poti sa-ti refaci viata , lasa-l cat mai repede , ia-ti un avocat si lucra-l ca pe el . nu ca nu ai nevoie de nimic de la el. tre sa ai nevoie , ii iei tot ce se poate si refa-ti viata draga ca-i pacat, mare pacat.[:D]

aoleuuuuuu.... daca era el pe mana mea era taiat de mult in bucatele [bruta][box][mariaj][blabla]

 

eu iti urez mult succes si mult noroc in viata. si totusi gandestete serios la sufletelul tau [pup]

 

[poc]mamica de teroristid="red">[poc][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ooofffff,iubita mea nanami nu esti singura care ar face ca tine chiar si eu as fi spus la fel inainte de a-l cunoaste dar vezi tu prb nu e atit de simpla,el nu e un om cu abitia caruia sa te joci sau sa i-o pui la incercare,e un om fara mila(tatuat)drept dovada ca la virsta lui are toate degetele,facindu-si meseria f bine,el nu cunoaste mila,stiu ca atunci cind se enerveaza isi pierde total controlul,intr-o seara ne-am certat f rau si mi-a cerut actele sa-mi anuleze viza iar eu nu am vrut sa i le dausi m-a impins,atunci de frica am fugit afara in pijamale si desculta la 3am si era f frig,seara plouase si se formase gheata pe jos,am fugit asa cca 20 min pina am avut curajul sa intorc capul in urma sa vad daca vine dupa mine,noroc ca nu venea,m-am asezat pe o banca si am stat acolo cca 30 min dupa care m-au vazut cei din sectia de pol de vizavi si m-au intrebat ce s-a intimplat(ei ma cunosteau f bine pt ca la ei mergeam sa intreb diverse adrese)le-am spus tot,au dat citeva tel dar nu prea au avut pe cine gasi la ora aceea,intre timp am vazut masina lui de 2 ori a trecut pe acolo,pina la urma am mers cu un politist acasa si se calmase,am vb pina la 7am dar degeaba,nu a durat mult si a inceput iar sa se poarte ca un tiran,chiar ma uimeste uneori cit de frumos se poarta,alteori....[bang]cit despre avere asta spune si legea dar el nu vrea sa stau aici pina se termina divortul tocmai din aceasta cauza,sa nu fie obligat sa-mi dea ceva sau sa ma intretina si sincer nici eu nu vreau sa ramin desi as putea dar nu vreau sa ma uit tot timpul peste umar sa vad daca ma urmareste cineva sau sa-mi fie frica sa stau in casa,asa ca in cazul divortului as prefera sa plec in tara,eu cred ca d-zeu a avut si are grija de fiecare in egala masura,va doresc din tot sufletul sanatate,fericire si putere,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... mda... dar ce o sa faci mami ? nu tot cu frica-n spate traiesti? au si ei legi incat el nu se poate apropia de tine pe o anumita distanta, iar daca tu esti intr-adevar hotarata de ce nu pleci? daca ai vrea sa-ti continui viata in japonia se poate , cu grija si ajutorul legilor ... si ar fi si mai bine daca ai avea niste prieteni care sa te ajute . sunt avocati care se ocupa numai de gaijini ( costa intr-adevar) , dar poti fi ajutata. ce faci acum? cum e? multa bafta si putere si incredere in Domnul. mai spune-ne ce ai facut. [pup][pup][pup]

 

[poc]mamica de teroristid="red">[poc][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soledad, iubita, eu sfaturi nu-ti pot da, ptr. ca nu am fost vreodata in situatia ta. E foarte dificil, imi imaginez, dar de mila sa stai cu un asemenea monstru, zau nu se merita; el are vreun pic de compasiune ptr. tine? NU! Atunci tu de ce ai avea ptr. el? Parerea mea e ca ar trebui sa-ti vezi de viata ta si sa te indepartezi de el cat mai repede posibil, chiar daca asta inseamna sa te intorci in Ro. Iti doresc multa putere si intelepciune!

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nanami draga mea crede-ma ca am intors prb pe toate partile,chiar am luat leg cu un avocat despre care tu spuneai,nu ia nici un banut in cazul divortului intre gaijin si jap pt ca spunea el"cei care divorteaza sunt destul de amariti,nu au pe nimeni alaturi,dc sa mai iau si eu banii lor?)deci era cum s-ar spune din oficiu,acealasi lucru mi l-a spus si el,ii poate interzice sa se apropie de mine,dar cum ramine cu oamenii lui?poate trimite oricind pe cineva pe urmele mele,sunt lucruri pe care nu le pot spune aici si sper sa intelegi,e un om fffff puternic,nu vreau sa ma pun cu el desi daca as vb unde trebuie l-as infunda pe viatza in puscarie dar cum ramine cu oamenii lui care sunt destui si-l respecta,il stiu de frica,ar face orice la ordinul lui,(am chiar o manea care i se potriveste,intru de mai multe ori pe subiectul tau legat de manele,imi place mult)deci chiar daca l-as infunda tot nu m-ar ajuta,cind am fugit din casa la pol.el m-a vazut acolo dar nu a intrat crezind ca vb ceva de afacerile lui,cind am ajuns acasa mi-a zis ca ma cauta sa-mi dea adidasii si geaca ca sa nu racesc(desi erau neatinse cind m-am uitat la ele,am obiceiul sa las semne la orice)asa ca daca ma pun cu el...desi i-am dovedit ca nu mi-e frica de el(dar imi este)de aceea am recurs la santajul cu divortul,asta l-ar face sa decada in fata subalternilor,eu fiind a2a sotie romanca si ma cunosc toti din mom ce lucram in acelasi birou,ei vin acolo zilnik,asa ca deocamdata se poarta frumos,pina cind nu stiu,dar la urmatoarea cearta nu ma mai uit inapoi,plec,i-am si spus ca data viitoare imi cumpar singura biletul si plec,nu-i mai spun lui ca pina acum sa-mi faca rezervarea,ajutorul vostru moral ma ajuta enorm de mult,simt cu adevarat inimile voastre alaturi de mine si ma face sa ma simt mai increzatoare in mine,va multzumesc din suflet si nu voi uita sa ma rog si pt voi in fiecare seara inainte de culcare,sunteti cu adevarat un sprijin pt mine,va doresc din suflet multa fericire alaturi de cei dragi voua,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nadia ma bucur ca-mi impartasesti subiectul,chiar daca nu ai experienta necesara unui ajutor verbal sa stii ca faptul ca esti aici,alaturi de mine sufleteste conteaza f mult pt mine,asa ma gindeam si eu,nu merita sa-mi fie mila de el,eu nu am pe nimeni caruia sa-i fie mila de mine,el cel putin are frati surori,prieteni,eu chiar pe nimeni,sunt total de acord cu tine si iau f in serios orice sprijin moral,am ajuns ca o leguma,nici sa gindesc rational nu mai sunt in stare,sa vedem pina cind se comporta frumos,apoi nici nu mai stau pe ginduri ca deja tineretea mea trece alaturi de un om care nu merita nimik,iti mc din suflet si iti doresc din toata inima sa fii fericita si iubita,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

japsoledadid="blue"> , gata mi-am dat seama despre ce este vorba, in cazul asta draga mea... imi pare tare rau ca tre sa ti-o spun ,,,, cred ca esti constienta ca-ti poti pierde si viata aici. deci ,,, vezi ce faci ca nu-i de glumit[pup] si daca te muti in capatul celalalt de japonia cum te mai gaseste? multa bafta si ai grija ce faci[pup]

 

[poc]mamica de teroristid="red">[poc][foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanami si soldedad, acum ca stii (nanami) cine e sotul lui soledad, cred ca sunteti amandoua de acord cand spun ca Soledad in Jp. NU e in siguranta, oriunde ar fi in Jp. Ptr. ca el are conectii peste tot, nu doar in oras. Personal, cred ca cel mai safe (in siguranta) ptr. Soledad e sa plece in Ro. Parerea mea!

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca am lucrat si eu acolo un an si o prietena era cu un tip la fel, din Hokkaido; asa ca stiu ce pot ei face! Ma rog, nu stiu prea multe, dar destule sa cred ca ar fi cel mai bine ptr. soledad sa plece in Ro.

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976

Am uitat sa va spun ca am lucrat si eu acolo un an si o prietena era cu un tip la fel, din Hokkaido; asa ca stiu ce pot ei face! Ma rog, nu stiu prea multe, dar destule sa cred ca ar fi cel mai bine ptr. soledad sa plece in Ro.____________________________Winners don't quit; quitters don't win.__________________________________Don't give me an attitude; I already have one!


id="quote">id="quote">id="size1">mda... [q] ai dreptate . dar daca va pleca in RO oare va fi fericita ? tre sa existe o solutie si aici . ca mai sunt multe ca ea , desi si eu sunt de parere cu plecarea in tara , dar stai si te gandesti ca, pleci acasa si toti sunt cu ochii pe tine , si chiar si fara bani ce faci acasa ? aoleuuuuuuuuuu... mamica in ce te-ai bagat ... fii tare si lupta cat poti.[pup][poc]mamica de teroristid="red">[poc][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...