Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor dragi[flo],

ma bucur asa de mult ca o sustine-ti moral pe Japsoledat,trebuie ajutata mai ales ca voi sti-ti mai bine legile de acolo.

intoarcerea in Rom.nu e un lucru bun,poate pe o scurta perioada in care sa-si aranjeze gindurile si sa se relaxeze cit de putin.In cazul in care a fost pers.de care v-am povestit s-a mutat din locuita in care statea amindoi si era cumparata de ea de cind era fata,ii era asa de greu sa paraseasca ap.ei ,la lasat pe animal acolo pina s-a pus in miscare divortul pentru ca nu se putea sta cu el era_un tiran si un ironic fara masura} si atunci incetul cu incetul s-a mai linistit ,am incurajat-o si i-am zis de acum cu D-zeu inainte,a cautat un avocat si a inceput demersurile,nu se sta asa pina in ultima clipa cind iti distruge toate puterile,poti face o depresie din care nu mai scapi,e foarte greu,am vazut la ea atunci daca nu avea pe nimeni s-o ajute in acel moment era distrusa,ia intrat in cap ca ea nu poate face nimic si asa va ramine sa o distruga,ca el raminea cu ap.si tot ce ea a muncit o viata de om.Dar cum ti-am mai zis ;exista un D-zeu care ne da putere sa infruntam tot chiar daca crezi ca te lupti cu morile de vint,trebuie sa ai curaj si capul pe umeri si cu D-zeu inainte.Am scris si eu din cite imi aduc aminte desi in viata mea am zis ca nu mai vreau sa aud asa ceva ,sa-mi aduc aminte ,stiu ce si cum a suferit pers. si m-a durut sufletul,a fost un stress de ne imaginat,ii era frica sa se duca acasa de la servici,ar fi stat zi si noapte ,numai acasa nu. Te rog ai curaj si nu te lasa asa ,cum a zis si scumpele de fete,esti asa de TINARAAAAAAAAAA,e asa pacat.Cauta un avocat,o mica locuita fara ca el sa stie unde stai,poate de lucru in alta parte{oare ai gasii?} si nu mai rabda atita ipocrizime.Numai bine si sanatate la toate fetele dragi.Sa fi-ti iubite!

Sotiorul meu se uita la meci-campionatul mondial si eu filozofez aici cu voi.

Moni

 

chivuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Japsoledadid="red">,povestea ta e mai mult decit trista.

De ce nu te intorci in RO??

Din 2 rele treb sa alegi pe cel mai putin rau.

Iar situatia ta in Jap mi se pare destul de nasoala.

Cit crezi ca poti s-o mai duci asa?

Nu cred ca vei fi vreodata fericita cu aceasta persoana.

Eu iti doresc in continuare multa putere si intelepciune.

 

Ile [mamica] si Vivian [bebic] (07.03.2006)id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragii mei prieteni de suflet,va multumesc din tot sufletul pt mes voastre de incurajare,va dau perfecta dreptate,cu ajutorul vostru m-am gindit f mult si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa renuntz,sa plec in tzara dar nu vrea sa ma lase,cind ii spun ma intreaba dc si cind termin tot promite ca se va schimba desi-i spun ca nu sunt fericita si ca nu mai vreau sa stam impreuna ca nu-mi place viatza de aici se incapatzineaza si nu vrea sa ma lase sa plec,asa ca ma gindeam sa mai rezist putin si sa-i spun ca am o prb urgenta in tzara sau...eu stiu,ceva pt care trebuie neaparat sa ajung acolo(asa am facut acum 2 ani)si sa ma lase sa plec in ideea ca ma intorc la el,desi cum ajung in Ro va dati seama ca la primul tel ii cer divortzul,deocamdata se poarta frumos,nu mai sunt stresata,vb frumos,chiar m-a uimit ca a spalat rufe si a calcat,acum incearca sa fie dragutz,dar stiu ca nu va dura mult,asa face mereu,nu mai stiu ce sa spun,sa fac,sunt confuza,parca ar fi cameleon,nu vreau sa-mi distrug sanatatea mai mult decit am facut-o pina acum din mila pt el,a reusit sa-mi ucida si acel sentiment,ajutorul vostru conteaza f mult pt mine si-mi reda din nou increderea in mine,ajunsesem sa ma inchid in mine,nu mai vb cu nimeni,efectiv ma lasasem dominata total de el,parca orbisem,dar cu ajutorul vostru am reusit sa descopar adevarata mea fiintza,plina de vise si dornica de viatza,ma plafonasem mai rau ca o leguma,credeam ca asa trebuie sa fie viatza,ma facuse chiar sa cred ca nu voi mai intilni pe cineva cu care sa-mi refac viata(asta spune mereu cind ne certam,ca nimeni nu va sta cu mine)ajunsesem sa cred acest lucru,dar datorita voua am reinviata,va multzumesc din suflet si ma voi ruga pt voi cei care suntetzi alaturi de mine si ma sustineti,mi-ati redat increderea in mine,nu voi uita niciodata acest lucru si voi fi in continuare aici,alaturi de voi indiferent de ce se va intimpla in viitor,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moni iti multzumesc din suflet ca esti alaturi de mine si sa stii ca de cind am postat aici si am primit mes.voastre m-am schimbat radical,ma simt mai puternica si cred ca a vazut si el asta pt ca a lasat garda jos[box]chiar ma uimeste prin comportamentul lui dar asta nu inseamna ca o voi face si eu,am invatzat ceva de la voi si din cite vad are efectul asteptat,chiar am avut curajul sa-l infrunt si acum cind nu-mi convine ceva actionez ca atare,ma simt mult mai bine,datorita voua am reusit sa-mi recapat puterile si detzin din nou controlul,e chiar ciudat cum s-a schimbat atit de mult,eu banuiesc ca boala e de vina care s-a agravat f mult in ultimul timp si-i i-e frica sa ramina singur pt ca desi are frati si surori se intilnesc o data pe an de revelion iar la tel.vb o data pe luna,asa ca baza a ramas in mine si ma bucur enorm ca a inteles acest lucru,daca nu actionam la indemnul vostru....eram dusa cu pluta de mult timp,inca o data va multzumesc din suflet,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefyid="red">...iti doresc multa liniste sufleteasca si intelepciune.

 

 

Esti bine-venita oricand la "FETELE FANTASTICE" . Le poti gasi la subiectul " Si totusi...viata nu este asa cum o credeam...(2)"

 

Te asteptam[pup][grup][pup]

 

Did="teal">.id="limegreen">Kid="teal">.id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...