Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

[hia]se pare ca am reusit,sotul meu s-a dat pe brazda intr-un fel la care nici nu visam,parca nu-mi vine sa cred ca e el,se poarta f frumos cu mine,desi acum eu sunt cea care-l tzine la distantza si nu prea mai am chef sa comunik cu el,dar ma simt mai bine asa,sper sa ramina asa,desi nu prea cred in minuni,sa vedem cum se desfasoara in urmatoarea perioada,eu banuiesc ca din cauza bolii e asa pt ca s^a agravat f tare in ultimul timp,el spune ca se interneaza in spital luna viitoare,sa vedem ce-o mai fi,oricum nu as vrea sa pierd prietenia voastra celor care mi-atzi fost aproape si vreau sa mai comunicam,acum simt si eu pt prima data ca m-am integrat in lume,intr-un grup de prieteni,inca o data va mc din tot sufletul,d-zeu sa va aduca fericire,sanatate si muuulta intzelegere si multzumire sufleteasca,va[pup]pe cei care m-au ajutat sa revin la viatza,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mc nanami[pup]si le doresc tuturor sa fie la fel de puternice si sa-si pastreze taria de caracter,eu am avut putin de furca cu al meu pokemon dar l-am imblinzit mai rau ca pe un mielushel,mi-am ascultat inima si...am INVINS,asa ca nu merita sa apleci capul in fata nimanui,eu acum ma declar multzumita si fericita,va doresc si voua celor care a-ti fost alaturi de mine acelasi lucru,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][bis] Ce ma bucur pt. tine , esti tare , ce mai ca ai putut totusi sa-l imblanzesti pe pokemon [:D]

Felicitari si toata fericirea din lume ti-o doresc [cheers], ai grija de tine si fii tare [pup]

si mai intra sa ne mai spui ceva vesti [:I]

 

[pup][pup][pup]

 

G.K.Rid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]am revenit din nou plina de forte proaspete si asta se datoreaza doar voua dragilor mei prieteni de aici care a-ti fost alaturi de mine si m-ati sustinut,am reusit Nanami sa-l imblinzesc si acum sunt fericita pt ca am reusit dar daca se va schimba iar[neand]nu-i voi mai spune nimik si voi pleca in tara,am sa-i arat doar biletul de avion,acum ma declar multumita si fericita,va doresc tuturor aceeasi putere si mai ales victorie,am realizat ca nu merita sa suferi,viata e scurta si trebuie sa profitam de fiecare zi,va[pup]sa auzim numai de bine si sa nu uitam mindria de roman,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by japsoledad

[hia]am revenit din nou plina de forte proaspete si asta se datoreaza doar voua dragilor mei prieteni de aici care a-ti fost alaturi de mine si m-ati sustinut,am reusit Nanami sa-l imblinzesc si acum sunt fericita pt ca am reusit dar daca se va schimba iar[neand]nu-i voi mai spune nimik si voi pleca in tara,am sa-i arat doar biletul de avion,acum ma declar multumita si fericita,va doresc tuturor aceeasi putere si mai ales victorie,am realizat ca nu merita sa suferi,viata e scurta si trebuie sa profitam de fiecare zi,va[pup]sa auzim numai de bine si sa nu uitam mindria de roman,cu respect.stefy


id="quote">id="quote">Draga mea,daca chiar vrei sa poti spune cu adevarat "am reusit" vezi-ti de viata ta.Cit crezi ca o sa rezisti asa,intre doua partide de imblinziri?Acum spala rufe si calca dar cine stie ce va face sapt. viitoare!?Esti pregatita sa-ti traiesti toata viata asa?Nu ti-e mila de tine ,de tineretea si de sanatatea ta?Daca nu te intereseaza banii macar viata ta sa te intereseze.Eu zic ca meriti ceva mai bun.Spune sincer,la ce folos sa stai cu el?Il mai iubesti?Desi nici asta n-ar fi un motiv destul sa te fortezi si sa te chinui atit.Chiar nu vrei sa ai alaturi de tine un om care sa te respecte asa cum meriti,un om cu care sa formezi o familie si nu o echipa de circ(dresor si dresat).Gindeste-te la tine si incearca sa iti refaci viata,eu zic ca nu se merita nici macar 1% sa suporti atit cit suporti acum.Pentru ce??Succes!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by chivutamonica

buna stefy, ma bag si eu ca: ,,musca in lapte''dar nu pot sa aud ca femeile sufera si sa se lase chiar asa dominate{ma doare sufletul} chiar daca se cred asa destepti ,stii vorba romaneasca:unde-i desteptaciune multa, e si prostie''c-am asa ceva.Norocul ca eu am un sot bun-,,berbec'',destept foc si cum se zice ca cei din zodia asta sunt caposi uneori dar conteaza cum e crescut cu bunul simt si cu respect fata de cei din jur.In viata conteaza cel mai mult sa te respecte si sa fie intelegere.Asa cum l-am cunoscut asa a ramas,de ce ?Pai sa-ti spun de ce:mai in gluma mai in serios ,eu niciodata nu m-am lasat la ce zice el din prima mi-am luat ce-am vrut,i-am zis ca fac un lucru l-am facut ,in cloncuzie i-am aratat ca nu depind material de el ,ca ma pot descurca si singura,pina nu m-am casatorit tot singura m-am descurcat,am avut servici bun ,mi-am cumparat tot ce mi-a dorit inima.Sa stii un lucru ca la barbatii de asta le este frica,ca femeia nu se pote descurca fara ei in caz de divort,ei nu cred asta pina nu vad, sa se lamureasca.Eu ,asta am dedus de la multe colege care au trecut prin acesta cauza ca tine,le-au amenintat cu multe lucruri,asa cum spune-ai tu la inceput ca nu le-a mai lasat cu prietene,sa cumpere haine sau se se uite la TV ca-l deranjeaza ,vezi doamne ca ei dorm ca u lucrat saracii si noi femeile ne-am scarpinat...etc.doar o viata avem.Pina ce-au divortat si acum sunt mult mai linistite sufleteste,maninca ce vor,dorm cind vor,cumpara ce vor si zic asa:cum am putut traii cu un asemenea ,,om''?...etc. Nu stiu daca ave-ti copii dar parerea mea ca daca nu-l poti stapinii nu se merita sa-ti maninci tineretea cu el.Am avut un caz in familie si dupa 25 de ani de casatorie au divortat ,nu au avut copii spre binele lor ,ca-i teroriza si pe ei,dar la ....ia mincat sanatatea ,tineretea in acelasi timp.Acum de citiva ani e mult mai bine cu ea,are tot ce vrea dar zice asa:pacat ca am stat atita si nu mi-am refacut o alta familie cind eram tinara ,ca acum nu mai vrea sa auda de barbati veci,asa ii ureste si asta numai din cauza lui.El,nu a crezut pina in ultimul timp ca div.si atunci o mai ameninta cu una alta.Numai gura sunt de ei.,,FI PUTERNICA"! Deci te rog mult nu te lasa dominata,spune-i tot ce ai pe suflet ,pune piciorul in prag cu vorba buna,daca nu te crede ii treaba lui pina nu-i tirziu si face el aceasta figura,a fost si cazuri din astea.Nu stiu acum cum si cei in Japonia dar te rog lasa gura lumii sa vorbeasca,ca gura lumii nu o poti ingropa,vorba bunicii mele ,tu sa fi bine si sa-ti aranjezi viata asa cum ti se cuvine ca meriti,ca-i asa de scurta viata asta. Nu vreau sa intru prea mult in viata voastra dar vreau doar sa te incurajez ca stiu cum a fost in acel caz-in familie si am suferit si eu cind am auzit,norocul ei am fost eu,asa zice ea acum,ca i-am ridicat moral si i-am dat putere sa puna piciorul in prag. Fi tare si gindeste-te ca ai o viata si trebuie traita linga cel care merita si te respecta ,ca timpul asa de repede trece pe linga noi. Ma poti intreba orice ca nu ma supar. Noroc ca eu am un sot de milioane si le doresc la toate femeile sa aiba un asemenea sot bun si iubitor. Te pup ,Monicachivuta


id="quote">id="quote"> Buna,sunt Anca,sa stii k ai dreptate,dar asta nu si in privinta japonezilor....eu am noroc de un sot bun,de milioane,cu sufletul bun,dar asta nu inseamna k e k romanul....ei sunt altfel....nu stiu...stiu doar k nu e k romanul...sanatate si numai fericire.pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele sustinatoare,ma bucur ca sunteti alaturi de mine in continuare,ma intreba Hannen dc mai stau cu el,banii chiar nu ma intereseaza,te asigur desi ma gindesc f serios la ce as putea face eu in tara daca plec de aici pt ca in cazul unui divort nu m-ar lasa sa ramin aici,asa ca de aceea am ales o reconciliere,deocamdata se poarte exemplar,ma uimeste chiar si i-am spus ca la urmatoarea prb imi iau singura biletul si plec,se pare ca nu vrea sa ajunga la divort,stiu ca ma iubste,ma intrebai ce simt eu pt el,ei bine imi este mila de el si cum poate multe stiti mila e mai puternica decit iubirea,mi-e mila de el ca e bolnav desi capos am ajuns sa-l inteleg ca uneori boala il face sa devina asa dar desi inteleg acest lucru nu sunt de acord sa fiu eu cea pe care se razbuna eu incerc doar sa fiu alaturi de el si sa-l sprijin,iar el cum ma rasplateste?am vb cu el vizavi de acest lucru si a inteles f bine,o-am spus ca eu stau cu el din mila si ca daca va continua asa o va ucide asa cum a ucis si iubirea mea pt el,la inceput parea socat dar i-am spus ca pot sa-mi refac viata oricind alaturi de cineva cu care sa fiu fericita dar ca nu pot sa-l parasesc pe el asa batrin si bolnav,se pare ca a inteles si acum ne intelegem f bine iar in cazul in care se schimba iar crede-ma ca nu va exista mijloc sa ma faca sa ramin,de bani nu-mi fac prb pt ca am conturile de care tot el se ocupa dar in cazul divortului mi-as putea permite sa traiesc decent in tara,asa ca sa vedem ce-o mai fi,acum ma simt bine,relaxata,chiar imi acorda o atenite deosebita ceea ce inainte nu o facea,nu vreau sa fiu total lipsita de suflet,cred ca toti meritam o sansa,mai ales ca el m-a inteles si s-a schimbat,nu vreau sa-mi fac pacate in fata lui d-zeu lasindu-l asa,e f responsabil niciodata nu mi-a lipsit nimik din punct de vedere financiar mi-am permis si-mi permit orice,dar daca mai ma supara nu mai dau inapoi pt nimik in lume,va promit si voua celor care sunteti alaturi de mine si ma sustineti,sper sa nu pierdem legatura si sa ramineti in continuare aici alaturi de mine,va mc din suflet si va doresc din tot sufletul muuulta sanatate si fericire,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce trebuie el sa te lasa sa ramai aici?

Japonia`i tarlaua lui proprie si personala?[:D]

Mai glumesc si eu,sa nu te superi,insa variante sunt!Daca tot te gindesti la ce ai putea face in tara ,gindeste-te la ce ai putea face aici si cum ai putea ramane in legalitate.Este o tema de gindire ,nu?[;)]

Si lasa mila mai,te-am intrebat daca de tine nu iti este mila???

Dar ia totul incet,pune totul in ordine si cind simti ca esti pregatita ,treci la actiune.

Sanatate!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

japsoledadid="red"> ma bucur ca ti-ai mai revenit si o duci bine ,[:D] multa sanatate si numai bine [pup], si fericire multa [flo][flo][flo][flo]

 

hannenid="red"> daca citesti pe alte pagini o sa-ti dai seama de ce nu ar putea ramane aici in caz de divort, deci daca esti si tu in japonia cred ca-ti dai seama despre ce e vorba [pup]

 

G.K.Rid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...