Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

iubita mea hannen iti mc sincer din tot sufletul dar te asigur ca nu e omul cu a carui ambitie sa te pui,in afara de faptul ca e un om fff influent si puternic cind e vb de mine devine f ambitios si rau,nu vrea sa ma lase aici si mai ales sa divortam cit timp eu sunt aici pt ca el fiind korean a declarat casatoria noastra si acolo si in concluzie trebuie sa astepte actele si de acolo si nu-i convine sa ma lase aici pt ca stie ca am sanse sa imi gasesc pe cineva cu care sa ma recasatoresc si el nu vrea acest lucru,mi-a zis ca daca vom divorta sa plec in tara si sa astept acolo actele de divort si apoi daca vreau sa ma intorc aici o pot face si el nu ma va cauta,nu vrea sa plec de la el din casa si sa fiu cu alt barbat pina la divort(asa gindeste el)pt ca daca ramin aici sa astept divortul asa cum spunea si nanami legea il obliga sa ma intretina atita timp cit eu voi sta aici si nu-i convine sa-mi plateasca nimik,in afara de asta prefer sa nu-l provoc pt ca asa cum am mai spus nu e un om cu care sa te pui,are putere,bani si relatii,daca ai citit mesajele mele ti-ai da seama cu cine sunt maritata,deocamdata se poarta super frumos pt ca i-am atins partea sensibila si se pare ca a tinut,mai exact i-am spus ca nu vreau sa divortez pt ca ma gindesc la el ca va ramine singur,batrin si bolnav iar el are nevoie de cineva aici in permanentza alaturi de el pt ca exista riscul unei come diabetice oricind pt ca el nu tine nici un regim si de obicei aceste come apar in timpul somnului si i-am spus ca la asta ma gindesc,sa nu moara singur ca un caine in casa si eu sa fiu in bratele unui barbat tinar,frumos sa fiu fericita...m-ar vedea d-zeu,si asa l-am potolit cu alte cuvinte l-am santajat sentimental dar am facut-o pt el mai mult,referitor la ce as face in tara nici nu vreau sa ma gindesc,nu as rezista nici 24h acolo pt ca daca plec nu imi va da nimic si eu sunt obisnuita sa am de toate (nu la modul exagerat)dar sa muncesc acolo pe 3 mil.nu cred ca se merita,tu ai face acest lucru?imi este mila de el si acum mi-a dovedit ca si lui ii este si ma iubeste f mult,nu vreau sa divortez asa usor,ce sa-i faci?asta-i viata nimik nu e usor,desi as putea sa-i intorc usor spatele si sa-mi refac viata dar crede-ma ca nu-mi doresc alt barbat alaturi,de la el am multe de invatat,nu e un oarecare si acum si-a invatat lectia te asigur,iti mc sincer din tot sufletul pt sprijinul tau si crede-ma ca tin cont de sfaturile tale si ma gindesc f serios la ele dar acum dupa 2 ani de suferinta cind am reusit sa-l aduc acolo unde vroiam crezi ca se merita sa divortez?oricum am garda pus tot timpul dar atita timp cit imi este bine...nu are rost sa caut nod in papura,sa vedem ce-o mai urma,nu voi renunta asa usor pt ca asta s-ar numi lashitate iar eu sunt o luptatoare si nu vreau sa fug cu coada intre picioare,chiar daca sufar inauntrul meu acum stiu ca maine voi zimbi triumfatoare si voi tine capul sus,pacat ca nu multe sunt asa dar eu am invatat sa lupt pt ce-mi doresc si te asigur ca nu am pierdut niciodata,acum a durat cam mult este adevart 2 ani dar a meritat acum sunt asa cum vroiam,cum visam,respectata,importanta in viata lui nimik nu face fara sa ma consulte,lucram impreuna si cind nu vreau sa fac ceva face el cu placere,deci in concluzie...nu am motive sa ma gindesc la un divort apropiat acum,te pup si-ti doresc multa sanatate si fericire tie si celor care sunt aproape de mine,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga mea,doar tu poti decide ce si cum vrei sa fie si sa faci cu viata ta.

Daca esti multumita poate sa-ti zica 100 de persoane sa divortezi,ca tot tu esti cea care decide.La fel si in cazul in care ai fi nefericita.Din afara totul se vede altfel pe cind dinauntru ...intr-un cuvint fiecare le stie pe ale lui.De fapt mesajul meu era doar sa te gindesti la tine,sa te pui si pe tine pe lista de prioritati ,sa-ti fie tie bine iar daca acum zici ca iti este ,ma bucur !

Iti doresc ca totul sa iasa asa cum vrei,sa fii fericita si sa nu mai ai nici un fel de probleme ,griji sau stress.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da hannen,ai dreptate uneori stii cum se spune"pina nu traiesti cu omul in casa..."asa si in sit mea,multora le e usor sa spuna "pleaca,divorteaza"dar banuiesc ca toata lumea stie ca nimik nu e usor in viata,cel putin acum ma simt bine se poarta f frumos cu mine si sincer iti spun ca nu vreau sa renunt la ce am acum atit de usor,nu vreau sa incep alta viata sunt bine cum sunt acum,slava d-lui ca imi pot ajuta familia si sunt linistita din punct de ved sufletesc,iti spun sincer ca Ro nu ma atrage sub nici o forma si sa zicem ca plec acolo,astept divortul si ma intorc aici sa muncesc,crezi ca am mai rezista sa pierd noptile intr-un club de noapte sau sa lucrez pe salariu fix la o firma cu un patron pe care sa-l stiu de frica?eu care acum lucrez pt el si vin la birou cind ma trezesc eu,nu am ora fixa,la bani nu-mi tine contul,ce mai mi-as putea dori?chiar si unul mai tinar de-as avea tot am avea prb ca orice alt cuplu poate chiar mai mari nu crezi?tu traiesti aici si cunosti poate multe cazuri in care lui nu-i place munca sau nu e responsabil delok,cel putin asta are grija ca mie si fam.mele sa nu ne lipseasca nimik,mc lui d-zeu ca l-am adus la stadiul asta si crede-ma ca victoria e tare dulce,ma declar multumita acum si va doresc si voua sa aveti puterea mea sa puteti trece peste toate prb vietii,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

japsoledad,

 

am o intrebare, sa zicem retorica: Il iubesti?id="red">

Pentru ca asta ti-ai mai putea dori, pe langa ce ai enumerat tu.

 

quote:... slava d-lui ca imi pot ajuta familia si sunt linistita din punct de ved sufletesc,iti spun sincer ca Ro nu ma atrage sub nici o forma si sa zicem ca plec acolo,astept divortul si ma intorc aici sa muncesc,crezi ca am mai rezista sa pierd noptile intr-un club de noapte sau sa lucrez pe salariu fix la o firma cu un patron pe care sa-l stiu de frica?eu care acum lucrez pt el si vin la birou cind ma trezesc eu,nu am ora fixa,la bani nu-mi tine contul,ce mai mi-as putea dori?
id="quote">id="quote">

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise draga nu stiu daca e vb de iubire,acum sunt putin confuza dar de mila pot spune ca o simt desi nu as vrea pt ca mila e mai puternica decit iubirea,el s-a schimbat f mult si chiar ma uimeste dar nu stiu daca il mai pot iubi la fel ca inainte dupa ce i-am cunoscut aceea parte rea,prb mea e ca am un suflet prea bun care nu ma asculta deloc desi as vrea sa pot spune Gata,dar nu pot din mila pt el,referitor la iubire pot sa spun ca nu as tine cont de ea daca as suferi indiferent cit as iubi eu sunt dintr-o bucata daca nu-mi convine ceva nu tin cont de iubire dar de mila....asta e,sper sa fie bine daca nu...va tin la curent pt ca stiu ca multe citesc dar nu scriu si la o adica nu mai tin cont nici de mila pai nu?stii cum se spune"mila mi-e de tine dar mai mila mi-e de mine"asa ca mr.pokemonu va trebui sa ma accepte asa cum sunt eu nu cum vrea el sa fiu,va doresc numai bine si fericire,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din dragoste sau din mila???Japsoledad din ceea ce am citit mi-ai dat de inteles ca mai mult din mila stai cu el,dar ti-ai pus intrebarea - Dar lui i este oare mila de mine ca sunt straina printre straini?-decat din mila...mai bine lipsa,pt.ca cei de care iti este mila scot cornite si-ti fac viata imposibila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sta cu el din mila si pentru bani.Intr-un mesaj scrie ca ar trai bine dupa divort cu banii de la el ,in alt mesaj zice ca nu ar primi nimic.S-a gindit ea la mai multe variante si acum asteapta inevitabilul ,o criza mai serioasa de diabet.The end.

 

Cam asa am tras eu concluzia din mesajele ei,

Sper sa nu te superi prea tare pe mine,japsoledad

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ankasandu
quote:Originally posted by chivutamonica

buna stefy, ma bag si eu ca: ,,musca in lapte''dar nu pot sa aud ca femeile sufera si sa se lase chiar asa dominate{ma doare sufletul} chiar daca se cred asa destepti ,stii vorba romaneasca:unde-i desteptaciune multa, e si prostie''c-am asa ceva.Norocul ca eu am un sot bun-,,berbec'',destept foc si cum se zice ca cei din zodia asta sunt caposi uneori dar conteaza cum e crescut cu bunul simt si cu respect fata de cei din jur.In viata conteaza cel mai mult sa te respecte si sa fie intelegere.Asa cum l-am cunoscut asa a ramas,de ce ?Pai sa-ti spun de ce:mai in gluma mai in serios ,eu niciodata nu m-am lasat la ce zice el din prima mi-am luat ce-am vrut,i-am zis ca fac un lucru l-am facut ,in cloncuzie i-am aratat ca nu depind material de el ,ca ma pot descurca si singura,pina nu m-am casatorit tot singura m-am descurcat,am avut servici bun ,mi-am cumparat tot ce mi-a dorit inima.Sa stii un lucru ca la barbatii de asta le este frica,ca femeia nu se pote descurca fara ei in caz de divort,ei nu cred asta pina nu vad, sa se lamureasca.Eu ,asta am dedus de la multe colege care au trecut prin acesta cauza ca tine,le-au amenintat cu multe lucruri,asa cum spune-ai tu la inceput ca nu le-a mai lasat cu prietene,sa cumpere haine sau se se uite la TV ca-l deranjeaza ,vezi doamne ca ei dorm ca u lucrat saracii si noi femeile ne-am scarpinat...etc.doar o viata avem.Pina ce-au divortat si acum sunt mult mai linistite sufleteste,maninca ce vor,dorm cind vor,cumpara ce vor si zic asa:cum am putut traii cu un asemenea ,,om''?...etc. Nu stiu daca ave-ti copii dar parerea mea ca daca nu-l poti stapinii nu se merita sa-ti maninci tineretea cu el.Am avut un caz in familie si dupa 25 de ani de casatorie au divortat ,nu au avut copii spre binele lor ,ca-i teroriza si pe ei,dar la ....ia mincat sanatatea ,tineretea in acelasi timp.Acum de citiva ani e mult mai bine cu ea,are tot ce vrea dar zice asa:pacat ca am stat atita si nu mi-am refacut o alta familie cind eram tinara ,ca acum nu mai vrea sa auda de barbati veci,asa ii ureste si asta numai din cauza lui.El,nu a crezut pina in ultimul timp ca div.si atunci o mai ameninta cu una alta.Numai gura sunt de ei.,,FI PUTERNICA"! Deci te rog mult nu te lasa dominata,spune-i tot ce ai pe suflet ,pune piciorul in prag cu vorba buna,daca nu te crede ii treaba lui pina nu-i tirziu si face el aceasta figura,a fost si cazuri din astea.Nu stiu acum cum si cei in Japonia dar te rog lasa gura lumii sa vorbeasca,ca gura lumii nu o poti ingropa,vorba bunicii mele ,tu sa fi bine si sa-ti aranjezi viata asa cum ti se cuvine ca meriti,ca-i asa de scurta viata asta. Nu vreau sa intru prea mult in viata voastra dar vreau doar sa te incurajez ca stiu cum a fost in acel caz-in familie si am suferit si eu cind am auzit,norocul ei am fost eu,asa zice ea acum,ca i-am ridicat moral si i-am dat putere sa puna piciorul in prag. Fi tare si gindeste-te ca ai o viata si trebuie traita linga cel care merita si te respecta ,ca timpul asa de repede trece pe linga noi. Ma poti intreba orice ca nu ma supar. Noroc ca eu am un sot de milioane si le doresc la toate femeile sa aiba un asemenea sot bun si iubitor. Te pup ,Monicachivuta


id="quote">id="quote"> Buna,sunt Anca,sa stii k ai dreptate,dar asta nu si in privinta japonezilor....eu am noroc de un sot bun,de milioane,cu sufletul bun,dar asta nu inseamna k e k romanul....ei sunt altfel....nu stiu...stiu doar k nu e k romanul...sanatate si numai fericire.pupici
id="quote">id="quote">Anca mesajul tau este" f incurajator",nu cred ca asta vroia sa auda japsoledad .Este ca si cum te-ai bucura de necazul alteia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,apreciez faptul ca suntetzi alaturi de mine si as dori sa va lamuresc,referitor la faptul ca as trai bine dupa divortz,asa este,dar prb e ca daca as pleca asa fara divortz nu as primi nimik,numai daca ramin aici si astept divortzul statul il obliga sa ma intretzina,dar lui nu prea-i convine si ma trimite in tzara sa astept acolo actele de divortz de la el,adica va divortza in lipsa si atunci...sper ca m-am facut intzeleasa,oricum acum sit.s-a schimbat f mult si el se poarta exemplar cu mine,am intzeles ca din cauza bolii uneori devine irascibil,asa cum am spus si in primul meu mes."imi iubesc sotul f mult(stiu ca si el ma iubeste)"mentzin si acum ce am scris atunci,desi uneori ma face sa-l urasc dar mila ramine intodeauna indiferent de situatzie pt ca asta sunt eu,chiar ma intrebatzi daca lui i-e mila de mine,eu as vrea sa cred ca da din mom.ce atunci cind sunt racita sau ma doare capul isi da interesul si are grija de mine,atit ca la spital nu prea se simte in largul lui daca e cazul sa merg eu trebuie sa merg singura,m-am obisnuit deja,in alta ordine de idei asa cum am mai scris si in alte mes.ma declar multzumita,am reusit sa-l aduc la stadiul la care mi-am dorit si pt care am indurat timp de cca 1 an jumate,acum nu am motive sa ma pling,se poarta super,daca inainte se supara din orice acum chiar de fac ceva ce stiu ca nu-i convine nu mai spune nimik,indiferent ce as spune sau as cere e lege pt el,acum s-au schimbat putin locurile am reusit sa-i descopar punctele slabe si cind face ceva ce mie nu-mi convine lovesc la siguranta,asa ca nu mai am de ce sa ma pling ba chiar ma declar multzumita din toate punctele de vedere si va doresc si voua sa avetzi ceea ce va doritzi asa cum am si eu acum,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...