Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facetzi contra stressului?


Recommended Posts

Paula acum intzeleg dc ai facut aceea afirmatzie cu ascunsul dupa deget,nu ai citit toate mes mele sau poate ai facut-o pe fuga,,da el este un yakuzza la fel ca si tatal lui care nu mai traieste,dar asta nu ma descurajat si nici nu mi-am ascuns sentimentele fatza de el,adica i-am spus in fatza tot ce credeam despre el cind ne certam desi ma tot amenintza in cele mai cumplite moduri dar asta ma intarea si nu-i dadeam satisfactzie niciodata,el a mai fost insurat cu o rom.am mai scris asta si ea de frica lui a fugit in tzara,ei bine eu nu sunt asha si m-am hotarit sa-i tzin piept deshi recunosc ca uneori imi era frica pt ca shtia ce-i poate capul dar niciodata nu-i aratam,acum am reushit sa-l fac chiar sa lucram impreuna,probabil teama sau frica pe care o simtzeam uneori ma intarea pt ca am fost destul de convingatoare si ma luam in gura cu el,nu m-am lasat niciodata la el si nici nu am sa o fac,nu mi-e frica si rushine de nimeni,cind am postat aici nu am facut-o ca "victima"(asta am mai spus-o)ci am facut-o sa incurajez fetele care sufera alaturi de un om normal nu ca al meu,e un om de temut,dar asta nu ma mai sperie pt ca am avut suficient timp sa-i cunosc slabiciunile si mai ales sa ma asigur ca are incredere deplina in mine,acum am reushit si sunt mindra de asta,sper ca cele care mi-au citit mes.sa devina macar pe jumatate cum am fost si sunt eu,din mom ce am facut unele sacrificii pt el ashtept acelashi lucru din partea lui si nu ma las calcata in picioare poate fi el si Bin Ladden,ce?o viatza am si daca mi-e scris sa mor acum nu pot schimba eu cursul dar macar cit traiesc sa fac ce vreau eu nu ce vrea el,asa ca...curaj pt ca si mafii au sentimente,important e sa shtii sa-i iei shi sa le vb,bafta multa,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Japsoledad, ai dreptate cand spui ca un om se poate schimba de la o zi la alta; al meu sot 3 ani de zile a fost un egoist; se gandea numai la el, indiferent ce faceam, puteam sa plang, sa urlu, sa-li rog frumos sa NU faca ceva, daca vroia, facea si pace! (aici ma refer la iesiri cu prietenii, la golf, la asa ceva); ei bine, la sfarsitul lui aprilie mi-a facut o declaratie super-romantica si din momentul ala s-a schimbat TOTAL! Chiar ieri (si nu ptr. prima oara) era prietenul lui la noi si l-a intrebat daca merg sa joace golf duminica si sotul meu i-a spus clar ca NU!, ca avem planuri sa iesim la restaurant; In plus, el mi-a spus 3 ani ca nici nu se gandeste sa avem un bb, ca deh! el are deja o fata de 15 ani, ca se simte prea batran, ca etc... etc... scuze! Acum, am ramas gravida, (din nefericire am pierdut sarcina) si mi-a spus ca o sa mai incercam ca stie cat de mult imi doresc un bb si o sa incercam pana reusim. A scos tot egoismul afara, acum mi-a spus ca intai de toate ia in considerare sentmentele mele si apoi ia o decizie; daca inainte ma suna sa-mi spuna ca iasa cu prietenii, acum ma suna sa ma intrebe daca poate iesi cu prietenii. Inca nu i-am spus niciodata "NU", poate exact ptr. faptul ca suna sa ma intrebe daca aveam planuri si daca "are voie" sa iasa.

Parerea mea e urmatoarea (cel putin in cazul sotului meu): eu cred ca la un moment dat ei isi dau seama ca suntem acolo sa ramanem, ca nu ii lasam si isi deschid cu adevarat sufletul si isi permit lor insisi sa ne iubeasca complet! Nu spun ca pana acum sotul nu m-a iubit, ma iubea si inainte, dar era o iubire egoista; acum e cu totul altceva, acum ma pune pe mine pe prim-plan, si sentimentele mele; si pot sa-ti spun ca nu ne-am mai certat de 3 luni; intre timp a invatat si cum sa "aplaneze" situatia cand ma enerveaza sau supara; desi stia si inainte ca daca ma supara si iasa in curte, sa nu vb. cu mine, eu din contra, in loc sa-mi treaca ma enervam si mai tare, era exact ce facea: imi intorcea spatele si pleca; acum, daca ma supara, vb. cu mine; inainte daca era o neintelegere, ma lasa sa cred ce vroiam; acum imi explica ca nu e asa cum cred sau cum am inteles eu;

Asa ca DA! absolut si categoric, un om se poate schimba, DAR! depinde de fiecare daca vrea cu adevarat sa se schimbe;

Iti doresc multa fericire alaturi de sotul tau si sa dea Dumnezeu sa va fie numai bine!

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia,ce sa-tzi spun...imi pare nespus de rau si pt bb-ul tau,o spun din tot sufletul pt ca si eu imi doresc f mult unul(chiar mai multi)dar ca si sotzul tau al meu era un egoist,am citit mes tau si parca vb de al meu,asa cum ai spus si tu Da se poate schimba si al meu face acum exact ca al tau,ma intreaba daca se poate duce la cazino in weekend(e singurul loc unde eu nu intru)in rest ma cara dupa el peste tot,anul trecut i-am propus sa facem inseminare dar el nu stia ce inseamna si nu a vrut sub nici o forma desi toti prietenii ne intrebau dc nu facem bb,acum citeva luni a redeschis acel subiect referitor la inseminare si m-a intrebat cum si ce fel se face,cind i-am explicat toata procedura a ascultat linistit si apoi mi-a zis"nu prea cerd eu ca se poate dar daca tu vrei am sa o fac,incercam tot ce se poate"asa ca pt mine a fost un soc sa-l vad asa de supus,acum totul e ok,banuiesc ca perioada de acomodare a fost mai rea la noidar am depasit-o,acum ne dorim f mult un bb si ne-am hotarit sa mergem la clinica imediat dupa concediu(vom incerca noi si pe o plaja frumoasa sau pe vreo insula unde mergem de obicei in concediu)dar nu ne vom lasa mai ales ca l-am molipsit si pe el cu aceasta dorintza,iti doresc din tot sufletul sa ai o casnicie asa cum iti doresti si mai presus de toate un bb cit mai curind,mult curaj,putere si fericire va doresc,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia imi pare rau pt. sarcina care ai pierdut-o,cred ca ai suferit f. mult si poate ca inca mai suferi si acum,eu iti doresc multa sanatate si mult succes pt. indeplinirea dorintei tale[copil], care sunt sigura ca intr-o buna zi se va indeplini.

Japsoledad ,da ai dreptate mesajele tale le-am citit in fuga pt. ca sunt foarte ocupata,cand ai copil esti f. ocupata si f. stressata in acelasi timp[greutati].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula as avea si eu o intrebare pt tine daca nu te superi:ai fost in Japonia?am vazut ca stii cite ceva despre yakuzza "gaman"a fost primul meu gind,referitor la mes mele nu-i nici o prb daca e ceva ce vrei sa shtii despre mine chiar daca am scris in mes ma poti intreba,iti voi rasp.cu mare placere,sa-tzi traiasca bb-ul si iti doresc din toata inima multa fericire si sanatate,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca s-a intzeles greshit,dar s-a rezolvat,nu cred ca cineva care-si spune prb-mele pe forum ar avea motive sa se ascunda,in fine...important e ca s-a rezolvat totul si toata lumea a inteles,eu cu animalutzul ma intzeleg bine (deocamdata)a vazut ca nu-i tzine asa ca a renuntzat sau a obosit,eu as vrea sa merg prin Ro anul acesta in toamna si daca face figuri nu ma mai intorc la el,o sa va tzin la curent cu totul,inca o data va mc din suflet ca suntetzi alaturi de mine si va doresc putere si intzelepciune in rezolvarea oricarei prb,cu respect.

 

stefy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...