Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa orice sfarsit vine un nou inceput?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Beatrice, imi pare tare rau de situatia prin care treceti...eu nu ma pricep la sfaturi in asemenea situatii, de obicei sunt mult prea complicate ca sa poti cuprinde toata imaginea, dar instinctul imi spune ca dragoste cu forta nu se poate oricum ai incerca si, in locul tau, l-as lasa sa plece, sa ia o pauza, sa vada cum se simte cu adevarat fara tine si minunea voastra...daca te iubeste va reveni curand cu alt suflu si dorinta de a rezolva orice probleme exista...daca intradevar nu te mai iubeste nu se va intoarce dar oricum nu cred ca l-ai tine cu forta doar ca sa stii ca este pe undeva prin casa sau sa te multumesti ca doarme noaptea sub acoperisul vostru. Eu am ajuns la concluzia ca sunt momente in care iubirea, respectul, increderea noastra in partener nu sunt de ajuns sa tina relatia stransa ci este nevoie reciprocitate.

 

[pup] si ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine cu tine si piersicuta indiferent de ce decizie va lua sotul tau.

 

Oana si [copil] nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teo colega respectiva e o certitudine! mi/a spus/o chiar el, i/am auzit vb la tel si apoi el a plecat sa se intalneasca cu ea ca "era ziua ei!!!" ea e casatorita, dar cam nefericita, de multe ori mi/a povestit de ea......

 

da, l/am neglijat, dar mi/am crescut copilul cu pasiune si devotament, nici nu stiu de cate ori am uitat sa ma pieptan sau am adormit seara fara sa ma mai spal.....poate ca toate aste au contat prea mult.....poate faptul ca aia are 1.80 si super slaba, in comparatie cu nine....un dop cu o burta mare si plina de vergeturi.....hai ca am inceput sa ma desconsider prea tare....credeti/ma fac mari eforturi sa ajung in forma....merg chiar si la "electrosocuri" [:D]stimulare...

 

stiu ca trebuie sa stau calma sa , sa...sa...dar credeti/ma numai cand ma gandesc la el imi dau lacrimile.....nu pot concepe viata fara el....imi doresc ca fata noastra sa se bucure de ambii parinti, nu vreau pt ea un tata de weekend pt 1-2 ore.

 

multumesc pt sfaturi, asa cum si voi ati spus/o e usor sa dai sfaturi, mai greu e sa le aplici, dar e asa de bine sa stii ca are cine sa ti le dea....

 

Beatrice si [copil] piersicuta

Cristina bebe si Cristina copilas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu i/a raspuns? cand au stat la tel 45 de minute, iar ieri de ziua ie s/au intalnit in oras!? cand are si ea barbat!? cam dreu.....

 

oricum eu o sa incerc sa nu fac si zic nimic....oricum decizia este a lui.....el nu ne mai vrea....nu pot sa/l oblig si nici sa/l fortez....

 

da she poate e prea tarziu...

 

amaya poate e ceva in aer care se ia [:D]

 

 

 

Beatrice si [copil] piersicuta

Cristina bebe si Cristina copilas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit candva, de mult, ceva ce mi-a ramas in minte: Daca iubesti pe cineva cu adevarat, lasa-l sa plece; daca se va intoarce va fi al tau ptr. totdeauna, daca nu se intoarce, nu a fost al tau niciodata.

Imi pare rau ca treci prin asa ceva, dar trebuie sa ramai tare, sa renunti la ideea ca viata ta s-a terminat; Nu este sfarsitul, este doar un nou inceput; nu uita ca atunci cand dumnezeu ne inchide o usa, ne deschide o fereastra; poate asta e fereastra ta spre fericire, nu-ti fie teama sa privesti prin ea; nu te ascunde dupa o perdea, nu-ti fie teama sa privesti soarele; daca azi nu-l vezi, nu inseamna ca nu straluceste pe cer tot la fel de luminos cum a stralucit ieri, tot la fel cum va stralci maine; lasa-l sa-ti lumineze drumul si sa-ti incalzeasca sufletul.

Cum stii deja, dragoste cu sila, nu se poate; daca el nu te mai iubeste, nu e sfarsitul lumii; poate candva, ceva s-a rupt intre voi; chiar daca veti lipi cioburile relatiei voastre, vei trai restul vietii langa el, vazand crapaturile, ptr. ca asa ceva nu se uita; chiar daca vei ierta, nu vei reusi sa uiti, iar acest "spin" va ramane in sufletul tau ptr. totdeauna.

Noi suntem langa tine, te vom sustine si asculta oricand vei avea nevoie sa vorbesti.

Capul sus si fii tare ptr. tine si ptr. copilul tau, dragostea de mama poate muta muntii si copilul tau are nevoie de tine sa fii tare.

Iti doresc numai bine.

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ixxi, cand un barbat te iubeste, o face si daca ai burta, vergeturi si alte alea. E de la sine inteles ca dupa ce ai un copil nu poti redeveni imediat ce ai fost, si daca nu, ce, te iubeste doar pt aspectul exterior? Aia nu e iubire.

Cat despre neglijat, sa fim seriosi. Esti o femeie care are N responsabilitati, iar copilul iti ia foarte mult timp.

Nu stia asta cand a aflat ca va avea un copil?

Important nu e ce vrea el, si ce vrei tu pt tine. De ce trebuie sa fie decizia lui?

Decizia trebuie sa iti apartina tie. Tu il iubesti, tu i-ai fost fidela, tu i-ai dedicat tot timpul familie, asa cum ai putut. Nu ai gresit nimic, iar daca el a fost nemultumit era normal sa iti spuna, sa iti atraga atentia, nu sa vina dupa atata timp si sa iti dea o asemenea veste.

Cand vrei sa salvezi o casnicie, pui orice nemultumire pe tava si incerci orice pt a o salva, insa, fara comunicare no chance.

Ti-a dat vreun semnal de alarma pana acum? Tu daca l-ai vazut abatut l-ai intrebat ce are? Toate detaliile astea sunt foarte importante.

Pana una alta, gandeste-te la ce vrei tu. Il iubesti? Esti fericita cu el? Vrei sa lupti pt casnicia ta?

Incearca sa te lamuresti daca el chiar vorbeste serios sau e doar o criza trecatoare si nu te mai invinovati, nu ai gresit nimic.

 

 

pupici

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce simpatici sint barbatii!!!

S-au indragostit, s-au insurat, au facut un copil, timpul a trecut, pasiunea adolescentina s-a dus si se gindesc ca au dreptul s-o ia de la capat cu altcineva... Nu mai conteaza nevasta, copiii, lucrurile cladite impreuna. "nu mai e pasiune, moncher, io imi iau catrafusele si plec in cautarea uneia noi". De parca femeilor nu le-ar veni sa faca acelasi lucru dupa niste ani... Dar, deh, ele tre' sa fie mereu in tabara de sacrificiu.

 

Cel mai curajos lucru pe care ai putea sa il faci ar fi sa i-o pui pe piersicuta in brate, sa-i dai lista cu facturi de platit, lista de cumparaturi si cartea de retete pentru bebei si sa pleci tu. Sa-i zici, "ok, nici eu nu mai simt pasiunea, vreau sa fiu libera sa-mi iau viata de la capat!".

 

Sa vezi atunci cum va reveni cu picioarele pe pamint!

Instant!

 

 

Leta [titanic] si un bebe

2005 - primul an de viata

bebe in 2006

want my life back

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Leta

Ce simpatici sint barbatii!!!


id="quote">id="quote">Ce-mi plac generalizarile....sint destule si pe partea cealalta...nu exista numai barbatii fac sau numai femeile fac...Edit: abia acu' imi dadui seama cit de idiot sint [alcool]Pentru fiecare barbat care inseala, de cel mai multe ori este si o femeie care inseala (ca nu sint toate singure, nu?).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaaaa cat ma enerveaza subiectul asta, de nu ma pot abtine...

Hai sa-ti zic pe scurt povestea mea ca sa vezi ca mai sunt de-alde macho men pe lume, nu e al tau singurul. Si tot asa, orgoliosi nevoie mare.

 

Aflu eu ca fostul meu sot are o relatie cu o colega de serviciu. Maritata si ea. Il intreb...da, e adevarat, el o iubeste, e o deosebita, bla, bla, bla...

Eu istericale, calmante, plansete, tot familionul ca nu e bine ce face, ca sa se mai gandeasca, ca o sa-i treaca. El nimic, ei se iubesc si gata.

Finalul apocaliptic: am divortat. Ei nu sunt impreuna, ea nu a vrut sa divorteze pentru el, ba chiar a facut si un copil intre timp, cu sotul din dotare cred[:D]

Lui nu-i este bine, bantuie din relatie in relatie cand cu una cand cu alta si de curand si-a gasit de lucru in alt oras. Aici ii era prea greu sa se uite in ochii celor din jur. Happy end. Pentru mine. Pentru el...nu ma intereseaza.

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...