Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa orice sfarsit vine un nou inceput?


Recommended Posts

bine zis Leta...chiar ca sunt simpatici de iti vine sa ii iei la bataie... asa ar trebui sa faca sa ii puna fetita in brate si sa se descurce...cel mai bine te gandesti tu cum e mai bine pt familie si pt tine....eu una sincer nu stiu ce as fi facut...poate o fi o chestie pasagera...dar mie mi se pare de-a dreptul josnic sa iti inseli nevasta cand mai bine era alaturi de tine sa te ajute ...ca doar a participat si el la conceperea copilului nu? nu mi se pare corect ca sotia sa se ocupe de tot..sa ajute ca doar este sot si tata nu sa umble dupa fuste...cand a zis DA la primarie unde ii era capul?

 

Nunta noastra:19 august

Poze

Luna de miere...mult asteptata

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Ixxi , nu dispera .[flo]

Multe dintre noi putem sa-ti dam sfaturi ...tu alege ce crezi ca e bine pt. tine si familia ta.

 

Stii povestea mea ...e cam aceasi cu a ta..

Doar ca eu nu stiu inca cine e ...si daca e concret.Dar ce pot sa-ti spun e ca trebuie sa inveti sa surizi pt .comoara ta Copilul.

Sa-ti traiasca.

Ce mult ne asemanam...Fiul meu are un an si sase luni.Crede-ma el imi da putere .

Draga mea ,fi inteleapta ...acorda-ti timp tie si fetitei.VOI SUNTETI IMPORTANTE.

Te rog , sa nu mai suferi

 

 

 

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by KUKI

Happy end. Pentru mine. Pentru el...nu ma intereseaza.

 


id="quote">id="quote">

 

Iulia, [flo][flo] !! M-ai uns pe suflet !

Beatrice, iti doresc tot binele din lume si sa te bucuri de piersicuta ta ! Barbatii sint o categorie pe care eu una nu am reusit niciodata sa o clasific, chiar si cind au tot ce si-au dorit continua sa caute ... ce ? habar nu am ! Si risca sa piarda linistea caminului pe care si l-au intemeiat pentru niste ... hehehehe ... povesti copilaresti ! De fiece data am primit aceleasi raspunsuri - barbatii sint infantili,"asa sint ei, draga", "lasa ca e bine ca se intoarce la tine si la copil" ... blah-blah ... cauta in inima ta si acolo ai sa gasesti raspunsul, dar daca vrei parerea mea, o a doua sansa nu il va face pe el cu nimic mai bun, iar tu vei privi mereu peste umar si oricit vei ierta, nu ai sa uiti !

Pupici multi si sanatate ![pup][flo]

 

Alice si[copil] Andrei

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

Gizmo in 2006

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau, Ixxi.

E dureros ca naiba. Singurul meu raspuns este ca, desi vei uita greu, durerea va trece.

Nu stiu daca punandu-i copilul in brate rezolvi ceva, desi si asta ar putea fi o solutie. Dar copilul este si el un sufletel, nu-l poti folosi...

 

Lasa-l pe sotul tau sa plece si dupa aceea, daca se va intoarce, tu vei decide daca il primesti sau nu.

Poate n-o sa-l mai vrei tu, suferinta te face sa vezi lucrurile mai clar si te face mai transant, mai ales ca am impresia ca tu nu esti genul carpa, desi il iubesti mult.

Important e sa-ti pastrezi demnitatea si finetea ta de femeie, chiar daca suferi. Arata-i ce pierde, asa cum spunea Ana.

 

Cunosc si femei care si-au primit inapoi sotii si le-a mers bine, pentru ca ei si-au invatat lectia. Si femei care nu i-au mai primit, suferisera prea mult si li se facuse lehamite de ei - si le-a mers bine si lor. Si femei care i-au primit, dar n-au cascat bine ochii si au patit-o iar...

 

O situatie dureroasa... si aviz celor care, din multa dragoste de mama, vorba lui She, uita ca sotii lor sunt niste copii mari si au nevoie si ei de "spatiul personal" in inima sotiei, unde sunt in continuare pe primul plan. [V]

[flo]

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

 

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!

http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice,

ce sa zic, da' poate ca te pripesti;

1. de unde stii ca a vb cu ea la tel 45 min.? adica, au vb asa, pur si simplu, in fata ta, fara nici o apasare?

2. de unde stii ca s-a intilnit cu ea in oras, sau mai bine-zis numai cu ea in oras? poate a fost o agapa, vreo chestie intre colegi

3.poate e numai o ratacire de-a lui, mai ales ca si tu esti constienta ca ai o vina ca s-a ajuns aici; poate ca ea-colega nu-i imparatseste sentimentele si relatia lor n-are nici o sansa, dar ...

4. pe de alta parte, esti sigura-sigura ca daca n-ar fi fost ea-colega, n-ar fi fost altcineva in locul ei?

 

oricum, decizia ta de a nu actiona, cel putin pt moment (la nervii tai si "orbirea" lui), mi se pare corecta; cred ca cel putin deocamdata n-are rost sa tragi de el si in nici un caz nu vb cu ea despre problemele voastre de cuplu; nu cred ca rezolvarea va veni de-acolo

 

 

 

 

 

 

Mamicile tin copiii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

[pup] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare dureros mai ales in aceste momente cand copilul e mic si noi inca sub influenta noii situatii de familie.

Si eu am fost in cazul lui,am vrut sa plec am crezut ca iubesc pe altcineva....asta acum cativa ani,cand nu aveam copii....m-a lasat sa plec,dar a luptat pt mine aratandu-mi ca ma iubeste.Si m-am intors definitiv.Apoi imediat dupa nastere credeam ca are pe alta...dar nu are,era doar neincrederea mea in mine nu in el.Stiam ca nu pot fi cea de care s-a indragostit si i-mi era frica.Si acum avand o noua sarcina am momente de indoieli.

Dar tu LUPTA sa ai inceredre in tine,daca tu te simti bine cu burta las-o daca nu atunci da-o jos,arata-i ca tu il iubesti ca vrei o familie,dar nu il forta sa aleaga.Incearca sa-i fii prietena sa comunicati fara reprosuri si fara nervi.iar daca in final crede ca iubeste pe alta lasa-l sa se duca.Abia dupa ce pierde ce are va realiza...cel putin eu dupa ce am crezut ca-l pierd mi-am dat seama ce prostie eram sa fac.Iar daca nu se intoarce la tine,atunci nu te merita.

La fel scuze de sfaturi daca nu sunt pe placul sau puterea ta in acest moment...dar cel putin pe mine m-a afectat f mult situatia si tare vreau sa fie bine.

Si in orice caz indiferent de ce va fi intre voi te rog din suflet sa nu-l indepertezi de fata..poate nici nu ai de gand,dar i-ti spun asta ca eu am trazit intr-o familie divortata,mama nu m-a lasat sa-mi vad tatal si eu aveam 10 ani,el a murit cand aveam 20 si pe langa multe alte greseli pe care le-a facut mama cu viata mea,pe asta nu am sa o iert niciodata.Nici cand a murit nu l-am putut ierta ca m-a parasit si cand colo eu il parasisem pe el din cauza mamei.Copilul trebuie sa fie iubit de ambii parinti,indiferent ce se va intampla si oricat il vei iubi sau ura....nu implica copilul in suferinta voastra.Lui ii trebuie iubire de la ambii parinti.

e pur parerea mea ,rog sa nu se supere nimeni daca nu e pe plac...am spus ce am simtit pt ca ma dor astfel de lucruri...

multa,multa putere si intelepciune sa treci peste toate.Si multa sanatate piersicutei [flo][flo][flo][flo]

 

 

 

Paula [gravi] 16 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

 

poze noi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vaaaaai, tu il "iubesti enorm" , ce iubesti draga la el? [xinpat] bine?lasa-ma sa iti dau o veste buna: mai sunt si altii care se [xinpat] bine si de aceea sunt si barbati nu niste lipsiti de koaie.

cand o sa-ti intre tie asta in cap o sa-i intre si lui.

nu te victimiza degeaba ca esti femeie foarte frumoasa din cate te vad si ai o fetitza superba.

ia ia tu maldarul de sotete imputite, chiloti, camasi si alte cele, facturile, copilul si punei-le in brate, mai intai lui apoi ei, parfumeaza-te si iesi la RESTAURANT.

sa vedem, ii mai trebuie gagicii pe sotul tau sa-l stearga la fund si sa-ti cresca copilul?

pai draga mea, nu ca daca el nu te iubeste si car si mar, il lasi sa faca ce vrea, tu sa faci CE VREI, si sa le arati treaba asta, ca in general cu oamenii astia fara minte numai asa merge, daca ii pui urgent la locul lor si de fiecare data cand uita le amintesti unde le e locul: locul lui barbatu-tau este langa tine si copil, sa-ti faca vant de muste ca tu-i cresti copilul si tu-l tii mancat/spalat/[xinpat].

crede-ma, numai cu [xinpat] de la alta nu se multumeste asa un "paj"ca sotu-tau, si nici amanta lui nu se mai umple de orgasme cand ii pui copilul + accesoriile in bratze.

 

scuza-mi tonul, dar asa oameni, barbati/femei care isi lasa pruncii mici si sotii extenuati ca ei brusc isi dau seama ca "nu mai iubesc" trebe loviti acolo unde ii pisca mai tare, nu ca "menajati" ca vin ei inapoi daca "vor".

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai, mai, Mazzel, ai dreptate, nu zic nu, da' sa stii ca lucrurile nu-s intotdeauna chiar asa albe sau negre ...

 

... si Beatrice nici nu ne-a zis pina la urma daca colega e amanta sau doar asa ar vrea el ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamicile tin copiii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

[pup] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...