Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa orice sfarsit vine un nou inceput?


Recommended Posts

ahhh numa albe sau negre, hai sa facem filozofia chibritului, la tata de frumusete de copil mic cu asa nevasta frumoasa acasa nici sa-i piste prin minte sa vina acasa cu faze: "stii cred ca m-am indragostit", "stii io cred ca va las si plec ca a venit vremea sa traiesc marea dragoste" , ca nu mai exista alba sau neagra, nici sa nu cracneasca, daca ixxi il "iubeste enorm" si alege nuantele de gri deci vrea sa ramana cu el procedeaza cum trebë: clar si raspicat o reteaza din start fara cracniri, daca nu ii da un sut in [indecent] si a terminat cu el, il lasa sa-si urmeze "dragostea".

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bre, bre, bre...

 

Ce vina o avea piersicuta de sa i-o puie in brate? Nu, Beatrice, nu asa... Copilul e o persoana, ea oricum simte disperarea/tristetea/nefericirea ta. Sa dispari de langa ea tocmai acum ar fi dezastruos si nu e cazul, ea nu a gresit cu nimic.

 

Da, si eu am burta si am vergeturi si n-am timp de mine si tot tacamul cunoscut. In fiecare zi imi spun macar o data: aminteste-ti cine esti! Spala-te pe dinti! (de obicei uit, ca Irina se trezeste la 6...) Ce as face daca ar veni dl sotz sa-mi spuie ca el s-a-nnamorat? oooo cred ca as suferi ca un caine, asta dupa ce i-as da cu ceva in cap. Da asa e , daca il iubesti il lasi sa plece si daca era scris sa fiti impreuna se va intoarce. Nu ti s-a spus insa continuarea: Si daca nu se intoarce, prinde-l si impaiaza-l...

 

Glumesc. Incerc sa te fac sa zambesti. Dar intelege ca aici e chestie de inima din cauza unei dame de cupa...

Sa presupunem prin absurd ca sotul tau nu ti-a spus ca o place pe alta, vreo deosebita si aia, ca si amanta sotului Iuliei. Sa presupunem ca l-a calcat masina. Ce te-ai face? ai suferi mai putin?

Nu e relevant de ce vrea sa plece, ori pentru cine. Nu ai dreptate, daca un barbat paraseste o sotie cu un copil atat de mic, nu e vina sotiei, ci a lui. E un ticalos care nu merita binecuvantarile de la Dumnezeu.

Nu mai vrea sa fiti o familie. Are motivele lui. Motivele lui nu sunt vinile tale. Asa a fost sa fie, i s-a pus pata pe nevasta altuia. Eu as face asa. As zice: ai tot dreptul sa traiesti orice dragoste care te ajunge. Eu te iubesc si nu vreau sa-mi stric familia. Gandeste-te bine ce vrei si spune-mi. Ai la dispozitie o luna. Peste o luna ne revedem si hotaram ce facem. Dar inainte sa zburzi spre floarea cea noua, iata cheltuielile casei. Iti multumesc pentru intelegere, sa te ajut sa-ti faci bagajul?

 

Dupa ce ar pleca sigur as face o criza de nervi si as plange si as injura. Peste o luna m-as gandi bine daca eu il mai vreau inapoi. Daca mai are loc in inima mea si vrea, bine, sa revina, dar cu un fair warning: nimic din ce el a facut nu imi este imposibil. Intr-o zi s-ar putea sa imi iau eu vacanta...

 

Ai nostri ca brazii, Ixxi. Fruntea sus, nu e sfarsitul lumii. Te vei descurca!

 

Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Pe unde umbla Irina noaptea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cam asa cam asa, dar fara te iubesc, si minuni, si fara "dat in cap" .

cheltuielile casei inmanate frumos, totul civilizat, prezentat copilul(asta inteleg eu prin pus copilul in brate,ca am impresia ca astia nici nu stiu ca au copil) , si nu 1 luna ci maxim 1 zi timp de hotarat ce si cum, asta daca ea este dispusa la asa ceva(si cred ca da avand in vedere ca-l iubeste enorm).

foarte bine, de la bun inceput sa vada ca ai si tu un cuvant de spus si ca are o NEVASTA si mai presus UN COPIL.

deci nu sunt de acord cu "timp de vazut, timp de gandit"si alte "balarii" , daca vrei sa-ti fie bine pune piciorul in prag si arata-le ca esti hotarata.

asta daca il mai vrei intr-adevar ca sa stii ca sunt barbati pe care daca nu i-a invatzat mumasa si tataso ii poate invatza nevasta ce inseamna familie/copil, poate il poti si tu invatza pe al tau dar asta numai daca esti femeie hotarata, si daca el e destul de inteligent sa priceapa.

daca nu pleaca tu sa vedem cat de repede isi gasesti sotul linistea si dragostea vietii.

toate se platesc in viatza, da asculta-ma pe mine ca daca esti femeie hotarata pana la urma tot cum vrei tu iese si tot tu razi la urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mazzel...[:-)))][:-)))][:-)))]

 

esti durere!

 

Ixxi, sunt de acord in mare cu mazzel, nu chiar sa-i lasi copilashul si sa pleci,dar ar trebui sa stie si ei ce inseamna sa cresti un copil, ca prea ne-am injugat numai noi la toate.

 

Mama lor de barbati, sunt ca nishte javre, oleaka ai slabit fraul si...gata, au plecat sa miroase in alta parte.[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mazzel

ahhh numa albe sau negre, hai sa facem filozofia chibritului, la tata de frumusete de copil mic cu asa nevasta frumoasa acasa nici sa-i piste prin minte sa vina acasa cu faze: "stii cred ca m-am indragostit", "stii io cred ca va las si plec ca a venit vremea sa traiesc marea dragoste" , ca nu mai exista alba sau neagra, nici sa nu cracneasca, daca ixxi il "iubeste enorm" si alege nuantele de gri deci vrea sa ramana cu el procedeaza cum trebë: clar si raspicat o reteaza din start fara cracniri, daca nu ii da un sut in [indecent] si a terminat cu el, il lasa sa-si urmeze "dragostea".


id="quote">id="quote">bine spus...si tonul e bun...ana stie..[:D]ai f mare dreptate...barbati pe pamantul asta sunt 10000000.....si daca el nu stie sa fie sotz si TATA...da-l in masa!!!! Se poate si mai bine...MULT MAI BINE!!!!multe pozeHAI DINAMO!!!! [majoreta] Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!id="red">id="size3">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mazzel

vaaaaai, tu il "iubesti enorm" , ce iubesti draga la el? [xinpat] bine?lasa-ma sa iti dau o veste buna: mai sunt si altii care se [xinpat] bine si de aceea sunt si barbati nu niste lipsiti de koaie.cand o sa-ti intre tie asta in cap o sa-i intre si lui.nu te victimiza degeaba ca esti femeie foarte frumoasa din cate te vad si ai o fetitza superba.ia ia tu maldarul de sotete imputite, chiloti, camasi si alte cele, facturile, copilul si punei-le in brate, mai intai lui apoi ei, parfumeaza-te si iesi la RESTAURANT.sa vedem, ii mai trebuie gagicii pe sotul tau sa-l stearga la fund si sa-ti cresca copilul?pai draga mea, nu ca daca el nu te iubeste si car si mar, il lasi sa faca ce vrea, tu sa faci CE VREI, si sa le arati treaba asta, ca in general cu oamenii astia fara minte numai asa merge, daca ii pui urgent la locul lor si de fiecare data cand uita le amintesti unde le e locul: locul lui barbatu-tau este langa tine si copil, sa-ti faca vant de muste ca tu-i cresti copilul si tu-l tii mancat/spalat/[xinpat].crede-ma, numai cu [xinpat] de la alta nu se multumeste asa un "paj"ca sotu-tau, si nici amanta lui nu se mai umple de orgasme cand ii pui copilul + accesoriile in bratze.scuza-mi tonul, dar asa oameni, barbati/femei care isi lasa pruncii mici si sotii extenuati ca ei brusc isi dau seama ca "nu mai iubesc" trebe loviti acolo unde ii pisca mai tare, nu ca "menajati" ca vin ei inapoi daca "vor".


id="quote">id="quote">Aoleeeeeeeeeuuuuuuuuuu, m-a luat cu dureri de cap... nu pot sa cred ca o "Doamna" de pe DC a scris asa ceva... rushinika. Nu e doar tonul ce nu poate fi scuzat, ci si continutul mesajului!____________________________Winners don't quit; quitters don't win.__________________________________Don't give me an attitude; I already have one!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ana_maria222
quote:Originally posted by mazzel

ahhh numa albe sau negre, hai sa facem filozofia chibritului, la tata de frumusete de copil mic cu asa nevasta frumoasa acasa nici sa-i piste prin minte sa vina acasa cu faze: "stii cred ca m-am indragostit", "stii io cred ca va las si plec ca a venit vremea sa traiesc marea dragoste" , ca nu mai exista alba sau neagra, nici sa nu cracneasca, daca ixxi il "iubeste enorm" si alege nuantele de gri deci vrea sa ramana cu el procedeaza cum trebë: clar si raspicat o reteaza din start fara cracniri, daca nu ii da un sut in [indecent] si a terminat cu el, il lasa sa-si urmeze "dragostea".


id="quote">id="quote">bine spus...si tonul e bun...ana stie..[:D]ai f mare dreptate...barbati pe pamantul asta sunt 10000000.....si daca el nu stie sa fie sotz si TATA...da-l in masa!!!! Se poate si mai bine...MULT MAI BINE!!!!multe pozeHAI DINAMO!!!! [majoreta] Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!id="red">id="size3">
id="quote">id="quote">nu neaparat da-l in masa, daca il vrea (si e de inteles ca e tatal copiluli ei), dar macar sa-l puna la punct, adevarul este ca poate ii da prea mult timp liber in loc sa-l puna la treaba sa nu aiba timp de gandit la povesti noi de dragoste, eu inca un lucru nu inteleg, cum pot unii sa-si mai gaseasca si cu munca, si cu familie, si cu copil mic domne timp sa mai si viseze la cai verzi pe pereti, si sa mai si gaseasca amante/amanti, ziceti-mi si mie [:D].la unii ziua are 48 ore cred :).eu nu zic ca o fii numai vina barbatului, dar uite asa am eu o "treaba" cu cei care brusc cand e lumea mai draga isi lasa copii, tot, si isi iau campii ca ei "NU MAI iubesc"...nu ma impac eu cu oamenii de genul asta si gata,ii consider niste TICALOSI de oameni,(o relatie se poate termina si in alt mod) si DA se poate ca o relatie sa nu mearga si mai des decat ar trebui, dar atunci tot nu vii asa acasa bosumflat brusc si dintr-o data si iti anunti consortul si copilul de carucior ca tu "te-ai indragostit" si gata, "plec" , "descurcati-va" .cunosc si eu un caz foarte apropiat si stiu ce inseamna si ce urme lasa mai ales asupra unui copil asemenea poama de tata , de obicei dupa fete de 17/18 ani se aprind calcaiele, astea ofera in general iubire neconditionata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da..poate "da-l in masa" nu a fost ce vroiam eu sa zic...dar ce sa faca ? sa se roage de el sa ramana cu ea si cu copilul cand el viseaza la iubirii vesnice si etc...???? nu mi se pare corect tocmai pt ca stiu cat de umilitoare, nedreapta si fara rost e aceatsa situatie. sa-l scuture bine si daca nici asa nu merge....sa ii zica "pa"...

e tanara, e frumoasa, are un copil....isi poate reface viata...nu trebuie sa stea sa suporte toanele unui baiat care din cate am citit intarzie in a deveni barbat!

 

EDIT: si ca sa raspund la intrebarea subiectului....."DAAAAAA"..dupa orice sfarsit vine un nou inceput......de obicei mai bun...pentru ca ai alte asteptari si pentru ca nu mai suporti ceea ce ai suportat(nu zic ca nu vei mai intalni oameni asa..sau ca nu te vei mai confrunta cu situatii asemanatoare...doamne fereste...pentru ca nu se stie niciodata..)dar vei reactiona altfel la ele...nu te vei mai lasa tu tarata in asa ceva!!!!

 

multe poze

HAI DINAMO!!!!

 

[majoreta] Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!id="red">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Nadia1976
quote:Originally posted by mazzel

vaaaaai, tu il "iubesti enorm" , ce iubesti draga la el? [xinpat] bine?lasa-ma sa iti dau o veste buna: mai sunt si altii care se [xinpat] bine si de aceea sunt si barbati nu niste lipsiti de koaie.sa vedem, ii mai trebuie gagicii pe sotul tau sa-l stearga la fund si sa-ti cresca copilul?pai draga mea, nu ca daca el nu te iubeste si car si mar, il lasi sa faca ce vrea, tu sa faci CE VREI, si sa le arati treaba asta, ca in general cu oamenii astia fara minte numai asa merge, daca ii pui urgent la locul lor si de fiecare data cand uita le amintesti unde le e locul: locul lui barbatu-tau este langa tine si copil, sa-ti faca vant de muste ca tu-i cresti copilul si tu-l tii mancat/spalat/[xinpat].crede-ma, numai cu [xinpat] de la alta nu se multumeste asa un "paj"ca sotu-tau, si nici amanta lui nu se mai umple de orgasme cand ii pui copilul + accesoriile in bratze.scuza-mi tonul, dar asa oameni, barbati/femei care isi lasa pruncii mici si sotii extenuati ca ei brusc isi dau seama ca "nu mai iubesc" trebe loviti acolo unde ii pisca mai tare, nu ca "menajati" ca vin ei inapoi daca "vor".


id="quote">id="quote">Aoleeeeeeeeeuuuuuuuuuu, m-a luat cu dureri de cap... nu pot sa cred ca o "Doamna" de pe DC a scris asa ceva... rushinika. Nu e doar tonul ce nu poate fi scuzat, ci si continutul mesajului!
id="quote">id="quote">Nadia, sper ca e o gluma ce zici.Sibylle id="green">[gravi] saptamâna 23Pozele mele id="green">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...