Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa orice sfarsit vine un nou inceput?


Recommended Posts

fumos ati mai scris.....multe pareri...fiecare luata in parte e buna, dar e greu sa ma decid.....in aceste momente simt ca rabdarea ma paraseste si ii ia locul disperarea.

 

il vad tot mai distant de 2 zile.....aseara mi/a spus ca a stabilit cu colegii (baieti) o noapte de petrecere, doar intre ei....asa o fi....?

 

cert este ca pt azi i/a pregatit cateva ore bune de stat cu copilul. sub pretexte ocolitoare mi/am expediat parintii de acasa in seara asta, eu sunt la examen iar el bona!

 

prevad un weekend furtunos, dar tare imi e fica de rezultate! aproape ca nici nu vreau sa discut despre asta, dar stiu ca amanarea deciziilor nu le rezolva.

 

incepe iar sa ma cuprinda disperarea!

we placut, fug la examen.

 

Beatrice si [copil] piersicuta

Cristina bebe si Cristina copilas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ymcarid="red">, hai sa-ti spun eu de ce ne place noua de barbati... pentru ca ii apuca "dilemele existentiale" in general dupa nasterea unui copil. Si in caz ca nu ai observat - noi ramanem gravide, burti, vergeturi, sani lasati etc si noi trebuie sa avem grija de copil tzaspe ani - deci nu putem iesi si face la fel, sa stam in oras, sa ne indragostim. Foarte elegant, nu? Nu neg ca si femeile sunt bitches si inseala dar ne este imposibil sa o facem in acest mod interesant. Mi-as dori, sincer... dar nu se poate.

In cazul lui Ixxi, la fel cred si eu, ca sinceritatea sotului ei nu reprezinta ceva bun, din contra. Si... sincer, la varsta asta nu prea ne mai pica pata asa... sa nu mai putem face nimic.

Toate astea se intampla pt ca acest sot considera ca-si permite, ca sotia lui e disponibila, ca poate sa plece si sa se intoarca.

Ixxi, da-i un sut in fund. Nu mai astepta nici o secunda, sperie-l serios. Si dupa aceea daca mai vrei sa-l primesti, ok, dar macar da-i de inteles ca nu-si permite asemenea fitza cu tine si data viitoare cand se mai indragosteste sa-si rezolve problema elegant, la un motel, fara sa-ti distruga tie increderea in tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt de parerea ca sinceritatea in cazul ei reprezinta ceva bun.

Care e motivul pentru care i-a spus? Sa se descarce, sa nu se mai simta vinovat? Sau nu cumva nu e in stare sa isi asume responsabilitatea unei decizii si atunci arunca vestea bomba si o asteapta pe ea sa decida, tocmai pentru ca mai tarziu sa spuna ca ea a fost cea care a decis ruptura, separerea, etc.

 

Daca era demn, dupa mine, si intr-adevar dorea cu toata fiinta lui sa rezolve problema, nu o implica pe Ixxi in asta. Ce nevoie avea ea de stresul asta acum, in prag de sesiune? Si chiar daca nu era in sesiune, tot aia era.

Ce a rezolvat? A terminat-o psihic, i-a adus multe temeri, neliniste in suflet si unde s-a ajuns?

A dat de inteles ca doreste sa isi salveze casnicia?

Nici macar nu sta de vorba cu ea sa discute despre toate asta/ I-a lansat frumos vestea si acum asteapta. Asteapta ce????

Ca Ixxi sa se sature si sa zica gata?????

Nu pot fi deloc de acord cu gestul lui de a-i marturisi. Da, se poate sa te indragostesti de altcineva decat de partenerul tau, este posibil sa gasesti iubirea vietii mai tarziu. Nu despre asta este vorba, ci despre felul in care reactioneaza el in aceasta situatie.

Problema este la el, nu la Ixxi, deci rezolvarea vine de la el.

Sau ce, el se asteapta ca Ixxi sa accepta traiul cu el, stiind bine ca el iubeste o alta femeie? Sa fim seriosi, care femeie ar face asta? Pai ce viata e aia?

Ixxi, trebuie sa te lamuresti daca totul e doar o criza de moment sau daca e mult mai serios, pt ca felul in care traiesti acum mi se pare ingrozitor.

Daca vrea sa faca ceva atunci sa vina la tine, sa discute, sa incerce, sa lupte. Nu tu trebuie sa lupti. Tu nu ai gresit cu nimic, din contra.

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

examenul a decurs destul de nasol....ei, dar cu/i ii mai pasa de el....

 

in we am avut o bucatica de dialog, mai mult monolog.....i/am dat termen o luna, fix, sa/si rezolve problemele si sa/si raspunda la intrebari. el mi/a promis ca vom discuta si tare i/a convenit ca nu acum.

 

de cateva zile am fost rece cu el, nu l/am mai cautat, nu l/am mai atins nici cu un deget....si cine credeti ca s/a imblanzit? chiar aseara m/a tinut in brate si la un moment dat l/am intrebat daca ma lasa sa plec (eu vroiam sa ma duc la baie, dar dublul sens s/a facut inteles...[:D]) mi/a spus ca nu si m/a strans mai tare in brate.

apoi inca un lucru major este ca in we nu a mai sunat/o si nici nu a mai plecat fara motiv, in schimb vineri (cand a fost baby/sitter) a sunat/o cam la ora la care ajungea ea acasa, dar fata de mine macar a avut bun simt.

 

cred ca statul cu copilul l/a infuentat un pic, a fost mult mai atent fata de cea mica, mai trist si mai abatut si taaaare l/a deranjat cand i/am spus ca alat nu e tata care vede copilul 2 ore intr/o saptamana: adica il dau afara? ii fac deja program?

 

ei......totul e la fel....

 

maine pleaca in delegatie si i/am propus sa o consideram ca pe o pauza: fara telefoane, fara mail sau mess. am vazut ca l/a speriat putin....vom vedea.

 

fullmoon si celelalte fete care mi/ati spus sa/l expediez....atunci cand esti spectator sfaturile le dau usor, dar cand esti in cauza.....nu/ti vine sa iei decizii etat de mari sub influenta nervilor sau supararii sau disperarii.

 

timpul va clarifica problemele...intr/un fel sau altul, stiu ca/i greu sa astepti.....mie imi este foarte!

 

 

Beatrice si [copil] piersicuta

Cristina bebe si Cristina copilas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ixxi , tu sa fii inteleapta si sa faci asa cum e mai bine pentru tine si familia ta.

Cele care dau sfaturi extreme le dau cu mare usurinta , ca doar sa scrii nu-i greu , nu fetelor????

Eu stiu prin ce treci ...

Si sincera sa fiu nu as incuraja pe nimeni sa dea bir cu fugitii.

Sa completezi o foaie la tribunal cred ca nu-i mare lucru , e mult mai greu sa lupti pentru ceea ce crezi .

In cazul nostru , unde nu exista violenta nici fizica , nici verbala poate fi vorba de o criza ...si atunci???

Ixxi iti doresc din toata inima sa se rezolve problema ta .

A mea pare ca se complica , apoi iar se mai limpezeste si tot asa , dar inca nu am renuntat.N-o fa nici tu.

Multa putere, rabdare si intelepciune iti doresc.

Ai grija de familia ta.

Pupici

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Ixxi, imi place intelepciunea ta!Si eu trec printr-un cosmar asemanator, numai ca la mine..ea nu il vrea, dar el e indragostit nebuneste de ea!Si ar face orice sa o aiba in preajma!Am pus piciorul in prag si am discutat cu ea si cu sotul ei si rezultatul e ca nu se mai intilnesc...Dar inca suspina dupa ea!a fost o perioada in care era f suparat pe mine ca am vorbit cu ea si incerca sa se razbune si sa ma ameninte!Acum s-a mai linistit!

Nu sint in masura sa iti dau sfaturi, dar nu renunta...fi distanta, dar nu il servi pe tava aleia!

Timpul va decide!Stiu ca e greu sa ai rabdare, dar si eu astept ca timpul sa imi arate ce sa fac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice, ma bucur din suflet ca ai gasit o metoda sa-l apropii de voi si sa-l faci sa observe mai atent ce are in realitate langa el. Te admir, sincer.

Sa dea Dumnezeu sa foloseasca intelept pauza asta si sa se intoarca acasa barbatul de care te-ai indragostit!

[pup]

 

Oana [gravi] si [copil] nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...