Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa orice sfarsit vine un nou inceput?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 119
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu nu inteleg de ce trebuie tot timpul femeia sa isi puna tarana in cap. A gresit ixxi cu ceva? Si-a neglijat familia? Si-a lasat sotul nemangaiat, nu i-a dat tot ce-i trebuie? De ce sa spuna ea "stiu ca si eu am gresit"??

Poate ca eu sunt mai radicala si mai self-centered, dar cata vreme eu personal fac tot ce pot pt familia mea si dl sotz se trezeste innamoratde alta nu sunt dispusa sa imi asum nici o vina. Pentru ca nu eu am gresit. Pentru ca orice as fi facut eu, nu eu am tradat si nu eu am cautat in alta parte ce nu am stiut sa cer acasa. Cand o femeie trebuie sa sustina un copil atat de mic, si la propriu si la figurat, nu de aventurile sotului are nevoie ci de sprijin. De intelegere. De o mangaiere. Nu de tradare si de autoinvinuire si de pus cenusa in cap.

 

Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Pe unde umbla Irina noaptea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Witchie

eu nu inteleg de ce trebuie tot timpul femeia sa isi puna tarana in cap. A gresit ixxi cu ceva? Si-a neglijat familia? Si-a lasat sotul nemangaiat, nu i-a dat tot ce-i trebuie? De ce sa spuna ea "stiu ca si eu am gresit"??Poate ca eu sunt mai radicala si mai self-centered, dar cata vreme eu personal fac tot ce pot pt familia mea si dl sotz se trezeste innamoratde alta nu sunt dispusa sa imi asum nici o vina. Pentru ca nu eu am gresit. Pentru ca orice as fi facut eu, nu eu am tradat si nu eu am cautat in alta parte ce nu am stiut sa cer acasa. Cand o femeie trebuie sa sustina un copil atat de mic, si la propriu si la figurat, nu de aventurile sotului are nevoie ci de sprijin. De intelegere. De o mangaiere. Nu de tradare si de autoinvinuire si de pus cenusa in cap.Anda, mama Irineidomnisoara Irina Pe unde umbla Irina noaptea


id="quote">id="quote"> Witchieid="red"> [asia] Simina & Andrei (Deiutzu) & RalucaVirsta DeiuVirsta RaluHome, wherever you are...Santa Monica, Ontario Mills, Huntington BeachPoze noi - Martie 2006Excursie la TemeculaDowntown LA & Hollywood
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Witchie

eu nu inteleg de ce trebuie tot timpul femeia sa isi puna tarana in cap. A gresit ixxi cu ceva? Si-a neglijat familia? Si-a lasat sotul nemangaiat, nu i-a dat tot ce-i trebuie? De ce sa spuna ea "stiu ca si eu am gresit"??Poate ca eu sunt mai radicala si mai self-centered, dar cata vreme eu personal fac tot ce pot pt familia mea si dl sotz se trezeste innamoratde alta nu sunt dispusa sa imi asum nici o vina. Pentru ca nu eu am gresit. Pentru ca orice as fi facut eu, nu eu am tradat si nu eu am cautat in alta parte ce nu am stiut sa cer acasa. Cand o femeie trebuie sa sustina un copil atat de mic, si la propriu si la figurat, nu de aventurile sotului are nevoie ci de sprijin. De intelegere. De o mangaiere. Nu de tradare si de autoinvinuire si de pus cenusa in cap.Anda, mama Irineidomnisoara Irina Pe unde umbla Irina noaptea


id="quote">id="quote">Uici, tigaia rulz!Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

situatia e mult mai grea atunci cand e vorba despre propria persoana.....

 

Nicoleta referitor la relatia lor....hm sa recapitulam: dupa 2 zile de la vestea bomba el a inceput sa vina la timp acasa, nu cu intarziere de o ora si jumatate, pe telefonul lui mobil nu mai apare ca a sunat/o si seara, cand sa ajunga acasa, dar are mereu un apel (al lui catre ea, pe ambele mobile ale lui) cam pe la pranz....sa zic ca mananca impreuna???? nu stiu....(eu oricum i/am taiat pachetul....sa/si comande in oras ca nu am chef s/o tin si pe ea pe mancare!!!! duminica nu l/a mai beep/uit si nici el nu a sunat/o si nici nu a plecat de acasa (ca sa vb cu ea). azi noapte a plecat in delegatie, iar la 8.30 m/a sunat ca sa/mi spuna ca a ajuns cu bine!!!! dupa licitatia care a avut/o mi/a scris pe messenger ce si cum a fost, iar seara m/a sunat acasa sa ma intrebe ce face fata.....of atata atentie nu primeam nci cand era acasa....

i/am verificat mailul (nu ma certati, dar imi place sa stiu pe ce picior dansez, stiu ca e o magarie din partea mea, stiu ca nu/i frumos...dar simt nevoia sa ma conving eu, cu ochii mei) ori e super atent si a sters toate urmele, ori nu si/au scris nimic....caci de vb la telefon banuiesc ca au facut/o....

 

acum trageti voi linie si poate ajungeti la vre/o concluzie, caci mie imi e teama.....nu as vrea sa sper si apoi sa avem iar "o discutie"!

 

de obicei femeile ameninta cu "discutia" si ei se tem de nu mai pot....acum urasc acest cuvant.....

 

vinovati suntem toti 3, fiecare cu felia noastra....care mai mare, care mai mica

 

(acum despre ea, din cate am vazut/o eu si mi/a pove el in vremuri calme ea e tipul de vesnica victima....cu o mina trista si un aer calm si melancolic....de o plange toata lume....vai saraca.....iar in mintea lui sotul ei e un "tampit" impresie creata de ea binenteles, caci am avut ocazia sa/l cunosc si e un tip cu cerebral si descurcaret)

multumesc pt reactii, acum ma duc sa ma culc, caci noapte e un sfetnic tare bun.

 

Beatrice si [copil] piersicuta

Cristina bebe si Cristina copilas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu era vorba de Ixxi probabil nu ma apucam sa scriu la subiectul asta. Casniciile sunt complicate si nu exista perfectiune nici fericire continua. Beatrice, in acest moment tu stii cel mai bine ce metoda poti aplica in cazul tau, cu succes. Te rog doar sa nu uiti de tine in ecuatia asta. Sa tii cont de faptul ca nu ai doar obligatii, ca sotie, ci si drepturi. Din punctul meu de vedere ceea ce a facut sotul tau se cheama lipsa de loialitate ca sa nu-i zic tradare. Tu stii daca vei putea continua relatia, daca puteti depasi faza asta, daca mai vrei sa fiti o familie. Adu-ti aminte si de tine.

Te imbratisez,

 

 

 

Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Pe unde umbla Irina noaptea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ixxi,

Vroiam sa iti spun ca tu singura stii ce se intampla, mai bine decat altcineva.

Ideile care vin din afara sunt rupte de realitate si te pot ajuta sau nu. Eu una nu cred ca as putea sa ma adun asa ca tine. Probabil as fi distrusa daca omul pe care il iubesc mi-ar face asta.

Tu esti o persoana cerebrala si sigur vei face ce este mai bine. Sa ai incredere in tine si sa fii cat de cat multumita de deciziile tale.

Altceva...Sunteti amandoua niste frumoase si te admir pentru faptul ca te gandesti atat la copil. Sa te gandesti insa si la tine, meriti mult, mai mult decat ti se ofera acum. El trebuie sa isi dea seama ca nu esti o victima.

Nicoleta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca si eu am vazut pozele si sinteti absolut superbe! Amindoua! Dar parca privirea ta e un pic trista in poza in care o tii pe iubita ta in brate... Meritati mai mult! Witchieid="purple"> si Nicoletaid="orange"> au dreptate. Dar tu vei face cum vei crede tu ca e mai bine.

 

Iti tin pumnii si te pup! [pup] [flo2]

 

 

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta Deiu

Virsta Ralu

 

 

Home, wherever you are...

 

 

Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach

Poze noi - Martie 2006

Excursie la Temecula

Downtown LA & Hollywood

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...