Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (45)


Recommended Posts

Helau! Eu sunt de acord cu orice zi decideti voi pentru intalnire. Cat este de adevarat ceea ce ai spus Dana! Si trist in acelasi timp.Acu 6 ani mama a fost la un pas de moarte,a fost internata in spital si operata chiar inainte de Craciun si cand imi aduc aminte...[bang] Deci,nu pot decat sa fiu de acord si cu propunerea Gabrielei. [flo] Miha [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 311
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna. Sa incep cu Gabriela.....mie mi-au ramas in suflet copilutii de la Scoala Speciala Constantin Paunescu..cei care ne-au cadorisit cu desene,tare necajiti ,fata de cateva din fetele de la Casa de copii care aveau si telefoane mobile si parinti in Italia sau mai stiu eu pe unde..deci eu votez pt ei..:)(daca se org ceva) Cat depre Mos Nicolae,suma alocata va fi mica(anul trecut a fost 5 sau 6 sute pt ambele cadouri) pt ca urmeaza si Mosu Craciun ,si la gradinita si acasa si nu e loc de mai mult.m-am uitat la tine m-au atras cehstiile alea din care faci covorase,cu litere sau cifre,dar sant scumpisoare..sa vb cu ceilalti parinti joi la sedinta.Si apoi ei sant 12 sau 13 in clasa si trebuie sa le luam la fel,ai avea timp sa comanzi daca ne hotaram la ceva? PS: bagheta de zana merge in loc de bat pt cei obraznici? Liliana,dar de ce nu vii sa stai?Doar in fuga?Ce ai cumparat pt soacra ta si la ce fel de tort te-ai hotarat? Dana,nu se poate invitatie..adica nu stiu..poate doar de ziua copilului..daca sant copii la care Mos Neculai trebuie sa le aduca cate o nuielusa? Eu nu am sa pot veni sambata sau duminica..sambata voi avea musafiri si duminica e ziua socrului...si asa saptamana viitoare va fi cam incarcata.. Care e "sala mica",se poate sa fie ocupate ambele sali de cate o petrecere? Carmen,multa sanatate lui Alex! Noi tratam tusea cu Stodal dar vad ca nu vrea deloc sa plece.. tot mai aman cate o zi vizita la dr pt schimbarea tratamentului cu gandul ca e medicament homeopat si actioneaza mai incet.. Miha,mersi de idei..la sta ma gandeam si eu aseara,la o miniencilopedie pt copii de la Larousse..Catalina are doua din ele si le citim cu placere de nenumarate ori,doar ca-s scumpisoare. Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,anul trecut in iunie am scos la muzeu ,la joaca in Botanica si la McD cativa copii de la casa sde copii din Bucium si de la scoala mai sus mentionata..,dar e tare greu sa-i scoti in oras,iti trebuie n'spe aprobari si nu mai spun ca a trebuit sa ne "vada" si psiholog sau psihiatru ce mai era si ala..sa vada daca nu santem cumva tralala.. De dus cadouri e mult mai usor si mai rapid de rezolvat. Anul asta nu s-a mai facut nimic,iar firma la care lucreaza sotul meu a sponsorizat niste fete din Bucuresti(de pe aici de pe forum din cate am aflat apoi) care au dus cadouri la o casa de copii. Prin urmare acu ma duc sa lansez invitatia de a ne oferi ceva sponsorizare pt copii de craciun..fug acu sa nu uit.. Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, nu pricepeam deloc ce vrei sa zici cu "sala cea mica", asa ca m-am intors sa vad. Eu am scris: "Pt sala cea mai mica taxa e cea a unei petreceri cu 10 copii " dar am uitat sa pun o virgula dupa cuvantul sala. Deci, corect era: "pentru sala, cea mai mica taxa...etc....", adica tot spatiul, evident. N-am stiut de actiunile voastre "umanitare", nu eram "nascuta" pe atunci [:D]... Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Danna_36
Adi, nu pricepeam deloc ce vrei sa zici cu "sala cea mica", asa ca m-am intors sa vad. Eu am scris: "Pt sala cea mai mica taxa e cea a unei petreceri cu 10 copii " dar am uitat sa pun o virgula dupa cuvantul sala. Deci, corect era: "pentru sala, cea mai mica taxa...etc....", adica tot spatiul, evident. N-am stiut de actiunile voastre "umanitare", nu eram "nascuta" pe atunci [:D]... Danna, mami de printese
Deci nu ai sala mica si sala mare ca la teatru...:):):) Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, si eu tot sala mica am inteles...si chiar ma gandeam cum le imparti....si cat ar fi chira la camera intermediara si la cea mare... Eu intre timp mi-am permis sa sun pe cineva de la org "Salvati copiii". Dl pe care-l cunosc, de fapt grupul lui lucreaza cu copiii strazii, sau cei din familii f defavorizate, care stau in ghetou...etc. Am putea face o actiune si sa oferim acelor copii cate ceva cu ocazia mosului, locatia fiindu-ne pusa la dispozitie de cei de la "Salvati copiii"...exact locul unde ii aduc ei pe copii si unde organizeaza cu ei diferite activitati, fac teme, etc... Asta ar fi o propunere si ideea a fost sa le luam ceva pentru ei, de mancare, etc...sa se bucure, nu sa le dcua acasa si sa vanda parintii pe bautura...asta la modul general, oricum ei cunosc cel mai bine situatia fiecaruia in parte. Pentru a ajunge iar centrele de plasament tb sa avem acordul Directiei de protectia copilului si da...mi-am amintit adi cum a fost acum doi ani cred cu testul psiho, copii dupa buletin, motivatie, ..etc Cei de la Salvati Copiii chiar ar fi bucurosi...propuneti si vedem incotro ne orientam..unde ar fi mai bine. Chiar m-am distrat ca-mi spunea tipul ca ei nu au bani sa cheme tv-ul sa ne filmeze si i-am explicat ca nu ma intereseaza publicitate pt firma mea...ci doar gestul omensc in prag de sarbatori si vrem sa mergem la cineva care are ibntr-adevar nevoie . Hai ca m-am intins cat o zi de post iar. Pupici, Gabriela si baietii [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, mult pentru urari! Gabriela, e super ideea cu cadourile de Craciun! E bine si daca gasim niste sponsori, si daca ne mobilizam numai noi. Cat despre grupul de copii defavorizati...asta chiar nu e greu de gasit. Da, e o idee si cu cei din "ghetou". Mai vb pe tema asta. Sigur multe din fetele din Iasi au gasit ideea foarte buna! Oana [gravi] DPN - 26 IULIE 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 MARTIE 2003 "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi" http://www.pragmaafterschool.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care va ocupati de Craciun pt copii, eu as putea sa vin sa gatesc ceva gen cozonac sau fursecuri. Ies mult mai bune cele facute in casa si as face munca voluntar daca strangem ceva faina, unt si oua si lapte. Si as merge si la copii si la batrani, unde vreti voi. La sf. Andrei nu as putea sta pt ca deja am acumulat o oboseala cronica - am o bunica in spital si ma duc zilnic sa duc de mancare, am facultate, am meditatii, am multe activitati. Si nu reusesc sa fac fata. Dar as veni sa va salut si sa aduc coloranti pt cine doreste. Imi pare rau ca nu am reusit sa ma intalnesc cu Miha in timp util ... dar niciodata nu-i prea tarziu, nu? Daca vine si Raluca (ralnied) abia ma introduce in peisaj, cu ea m-am mai vazut de cateva ori. Liliana http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca o idee am: ingerashi de ciocolata facuti de aparatul meu. La o sueta stand cu voi intr-o noapte cred ca as putea face vreo 100 si ceva. Si cate un ingerash impachetat frumos as face mult, ma gandesc eu, iar costurile nu-s ridicate. Ce parere aveti? :) Liliana http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...