Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 311
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost eu in Plus in seara asta. Sunt si preturi bune si preturi obisnuite, insa marfa era foarte, foarte putina, probabil se cumparase deja tot ce era la oferta... Am luat cateva cosmetice nemtesti (spray, sapun, crema se maine si inca o crema), care inmi amintesc la miros de o gama numita "Lanosan", gama pe care o adoram in studentie si pe care n-am mai gasit-o de atunci (tot nemtesti erau, o fi aceeasi Marie cu alta palarie [:)] ) Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SimoJ, eu nu am o parere asa de buna despre dr Aursulesei. Daca era dupa el, nu aveam acum frumusetea asta de fetita. Nu stiu daca pot detalia aici despre ce e vorba, insa cred ca despre fiecare medic se pot spune si lucruri bune si mai putin bune. Pupici Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/album?.dir=cab5re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/my_photos%3furlhint=actn,del%253as,1%253af,0"] poze Sabina [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana 78: ai scris pe pagina care deja se inchisese si poate ca nimeni nu a vazut postarea ta!bine ai venit pe site si sper sa te integrezi usor si orasul IAsi. in PAcurari sunt f muulti copii si iarna e mai greu cu locurile de joaca e adevarat! la cresa nu au cine stie ce loc de joaca, uneori nici prea multe jucarii asa ca.... nu ai de ce regreta. Vorbeati de cursuri lamaze, eu am facut la Elena Doamna cu d-a dr. Nichita.numai ca erau gratis. acum se platesc? am doua cunostinte care vor sa faca, dupa ceea ce le-am povestit eu. e fain si am nascut usor, chiar foarte usor. daca nu este subiect referitor la dr. mai completez si eu. sunt foarte multumita de dr. Irina Ciupilan de la Cuza. e prompta si iti explica amanuntit ce te intereseaza. acum depinde ce cauti la ginecologi: operatie cezariana? te duci la cineva care si-a facut iti recomanda dr.cutare. vrei nastere naturala?(ca mine de ex!) cauti pina innebunesti, ca nu erau dispusi marile somitati sa faca promisiune ca vin personal.si am gasit-o pe dr. Ciupilan care mi-a zimbit frumos cind i-am zis ca vreau sa nasc natural! si a venit imediat la spital, nu m-a lasat!va ramine in memoria mea mereu! DAvid merge la gradi (Centrul Penilla) si sunt foarte incintata ca fac multe activitati(picteaza pe sticla, modelaje cu apa si faina,picteaza pe foi,jocuri pe covor, interactive pe calculator, la sala de sport e f curajos, se urca pe spaliere pina sus, asta cu ajutor bineinteles) cele doua doamne il iubesc,il hranesc il leagana. sper sa scapam si de viciul asta!!ne-am tuns, suntem mari! uite poze cu tunsulica la gradi: http://new.photos.yahoo.com/david_americanu/album/576460762333028165 si eu de luni la servici. la autobuz tipa cind il lua. acum isi manifesta putin nemultumirea miriind. va las mai intru si eu uneori...pa pa [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=5e2fre2&.src=ph"]la lac[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=6fadre2&.src=ph"]niste poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Am fost si eu la Plus. Si am plecat repede. Era vineri seara, toata lumea era la cumparaturi si... nebunie, ce mai. Am vrut sa iau ceva fructe, dar cand am vazut ca se cantaresc la casa... si ce coada era... m-am enervat si am plecat. Nu mi se pare interesant ca intr-un supermarket sa stai la coada sa cantareasca fructele... M-am dus la billa, unde parca erau sarbatorile. Nu aveai loc de carucioarele care stateau la cozi infernale. Noroc ca am fost cu sora-mea si a stat la coada pana m-am strecurat printre rafturi. ca nici fara cumparaturi nu ne puteam intoarce acasa. Nu-mi venea sa cred. fetelor, in ultima vreme nu am mai mers in supermarket. dar nici nu stiu cand o voi mai face. in nici un caz in week-end. Cand se deschide vreun carrefour sau cora si pe la noi? ce mai stiti? sa fie mai multe, sa incapa tot iasul. Sunt de acord cu danna cu privire la sistemul after-school. Dar ma intreb... este oare prea devreme pentru iasi? Danna, la tine vin copii? Am fost la pragma si erau vreo doi. bine, am inteles ca sunt la inceput. Am lasat fetele cateva zile. au fost superincantate. Stau insa si ma intreb daca nu e prea devreme pentru o astfel de tentativa. adica after school privat. la noi inca se mai lasa copiii singuri acasa, sau cu fratii mai mari. --- Cristina, Ana, Maria & Teodora --- "Following the light of the sun, we left the old world"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti in miez de noapte!! Rar mai apuc sa scriu si eu cite ceva ca numai bine termin de citit ce mai scrieti ca tb sa inchid ca ma solicita unul din copilasi. Saptamina asta chiar ma bucuram ca Alex a inceput bine gradinita chiar ultimele 3 zile fara pb ...dar a fost de scurta durata(bucuria) ..de asta-noapte are febra si rosu in git asa ca azi am facut iar o vizita la dr de familie..noroc ca e aproape si f de treaba,e al 4-lea episod de rosu in git de cind a inceput gradi,m-am saturat de antibiotice!! Sper sa-i treaca febra si sa reactioneze la Zinnat ca nu as vrea sa intrerup iar gradinita...ca a inceput sa simta lipsa copiilor..azi voia sa sune pe cineva sa vina la el sa se joace[:D]. Adi[flo]..multumesc mult[pup]. Aime te-am vazut joi la intersectia de la Cotnari,dar in ultimul moment si vorbeam cu cineva....ce pacat ca incepi acum serviciul..poate ne mai intilneam la plimbarici cu copiii[:)]. Bine ai venit ,Elena Cristina,contaminare placuta!!! Intreb si io ..unde-i Plusul?? W-end placut in continuare!!! Si pt ce deja e trecut de 12 pun si cafeaua la foc ..sa o gasiti calduta dimineata si sa o savurati alaturi de jumatatile voastre[pup]!! Gabi[flo],Alex si Timeea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plusul este in Canta, imediat dupa Centrul de Afaceri si fix vizavi de Mobexpert; alte repere in zona: scoala Petru Poni (pe Pacurari), sau ITM. E o cladire alba fara etaj, cu aspect de hala, in fundul unei curti/parcari. Are doar o mica "eticheta" pe care scrie "PLUS"... Elenacristina, si eu m-am intrebat la un moment data daca nu am deschis centrul prea devreme, apoi m-am convins ca nu. Anul trecut cand am infiintat eu firma, nu exista nici unul din centrele care fiinteaza astazi, doar Magic Landul si Locul de joaca de la Mall ofereau servicii de afterschool, dar nu prea le lua nimeni in seama... Daca avem copii? Da, am avut si in vara pe perioada vacantei cativa si avem si acum. Nu multi pentru ca nici nu avem capacitate mare, (doar de 20 de copii). Aime, numai maine nu-i poimaine, cum merge treaba? [:)] Acvi, am primit PM-ul de la tine, scuze ca n-am mai apucat sa raspund. Petrecere frumoasa! Cenia, ai putea, te rog frumos, sa intrebi la Penilla, daca pot servi si mancare de regim unui copil? Ma intreb daca exista posibilitatea asta, ca mi-a placut tot ce ai povestit tu despre ei, ma tenteaza si pe mine pt Ruxi, doar ca noi avem problemutza pe care o avem... Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA, Danna am sa intreb si cred ca ar fi posibil, deoarece au bucatarie acolo. Dar ce fel de regim? as vrea niste informatii mai amanuntite. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=5e2fre2&.src=ph"]la lac[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/david_americanu/album?.dir=6fadre2&.src=ph"]niste poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...