Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat mai costa o cezariana la CF2?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dr - 200E

Anestezist - 50E

Neonatolog - 1mil ( a noastra nu a primit sub nici o forma, dar aceeasi dr a luat de la altii, deci...vezi si tu)

Asistente - 100.000 aprox (mai mult am dat la cea a anestezistei care a stat tot timpul cu mine la operatie (400 000) si au mai fost doua carora le-am dat 200.000 pt ca avusesem mare nevoie de ele si au fost exemplare. Depinde si de ce iti face respectiva...)

Mult succes si nastere usoara![flo]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004) id="Comic Sans MS">id="green">

 

pozici id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat la normala 200$. erau fete care tot pt. normala au dat 200-250 euro. nu inteleg unde ajunge tariful asta si dupa ce se ia de creste atat. intreaba-ti colegele de salon sau alte paciente ale dr.

neonatolog 500mii

pont: te externeaza cand incepe sa ia bb in greutate si se incurajeaza alaptatul in cfr2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:0] Ma surprinde faptul ca o nastere normala ajunge sa coste cat o cezariana, ba chiar mai mult..iar cum cezariana se programeaza intr-o anumita zi nu stiu daca mai e timp de intrebat colegele [ups]

quote:Originally posted by Guguluff

eu am dat la normala 200$. erau fete care tot pt. normala au dat 200-250 euro. nu inteleg unde ajunge tariful asta si dupa ce se ia de creste atat. intreaba-ti colegele de salon sau alte paciente ale dr. neonatolog 500mii pont: te externeaza cand incepe sa ia bb in greutate si se incurajeaza alaptatul in cfr2


id="quote">id="quote">Martha 28 sapt [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca depinde si de dr si pretentiile lui cat si de buzunarul tau, pana la urma. Eu am inteles ca nasterea normala e aprox 100E.

Cat despre externat, poate si asta depinde de dr, eu am nascut marti (pe 2 mai 2006,cezariana) si joi la pranz am plecat acasa. Bebe nu incepuse sa ia in greutate, evident, dar era absolut in regula. (aluat in greutate destul inte timp, la 5 saptamani avea 5.100kg[:D])

Marthaid="red">, sarcina usoara in continuare, nastere ca fulgul si bebe perfect![flo]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004) id="Comic Sans MS">id="green">

 

pozici id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...