Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (14)


clio

Recommended Posts

Cand am ajuns eu la sala de travaliu, si a venit anestezista, i-am zis ca am trusa mea iar ea a zis ok si a venit cu anestezicul; si mai stiu de la o mamica ce a platit 1,5 mil lei pe trusa+prestatie; insa daca madau zice ca ea a nimerit o perioada in care nu aveau in spital, atunci mai bine o procurati dnainte, dupa ce vb cu dr.

Despre clisma: nu mi-a facut, desi la un moment dat i-am zis chiar eu moasei :"stiti, nu mi s-a facut clisma", dar nu m-a bagat in seama iar eu ma gandeam cu groaza la momentele penibile care vor urma; nu am avut parte de ele sau cel putin pana in faza finala nu, caci la ultimele secunde a fost destul de intens si nu cred ca as fi putut realiza ca am facut ceva pe mine... ; poate nu mi-a facut clisma din cauza ca am venit cu dilatatie 6 de acasa, si poate nu mai era indicat sa-mi faca; habar nu am;

in ce priveste pozitia bebelusului, in timpul travaliului, verificarea se face manual din cand in cand, dr. isi da seama de pozitia acestuia si de starea colului si prin monitorizare c aparatul; eu am incaput la ora 10 seara pe mana doctoritei de garda, care dupa verificarea mea, l-a sunat chiar ea pe dr. T si l-a informat despre starea mea; dr. T a venit pe la ora 12 noaptea, cand dilatatia era maxima;

oricum experienta va fi unica pt fiecare, indiferent cat de multe alte experiente similare am citit pe forum inainte [:D]

eu am avut noroc sa am o nastere usoara desi e prima nastere, la o varsta nu tocmai frageda : 34 ani.

In principiu toata lumea se poarta frumos in Elias, infirmiere, asistente, mai putin cateva persoane de la copii, care au mutre si comportament mult prea acru fata de cat ar merita niste proaspete mamici unele cu experienta altele fara...

 

P.S.: madau, acum aveau si manusi si perfuzor, mi-au dat si algocalmin fiole pt durerile de dupa, mi-au dat si supozitoare cu glicerina, feerie nu alta.Poate ca ai nimerit intr-o perioada in care li se cam termina bugetul.

 

Pupici,

 

 

Aura si bebelusha Ilinca http://s101.photobucket.com/albums/m41/apisica/Ilinca-Ana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

monique_new, eu sunt in sapt 38, trusa deja mi-am cumparat-o de la municipal, asa mi-a spus drT, simpla si este 710.000;joi voi fi si eu la control la 3.30, poate ne vedem;cat despre clisma, auzisem ca daca ti s-a rupt apa, nu-ti mai face pt siguranta lui bb;

anasia 37+ [fetita] Alessia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auraid="red"> eu am nascut la jumatatea lui decembrie, si asa cum mi-a zis T atunci, li se cam terminase "bugetul" pe anul ala. Ghinionul meu. Dar nu-i bai ca s-a rezolvat.

 

Anasiaid="red"> eu m-am dus la spital cu membranele rupte si mi-a facut clisma, so...nu cred ca e o regula. Iar bb a fost ok.

 

Pup burticoasele si sa aveti nasteri usoare[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bibe] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]pozici la 7 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, dar ce va e asa frica de clisma? Voi sunteti mai speriate de clisma decat de nastere[:D], stati linistite ca nu e chiar asa de nesuportat, eu am trecut prin asta la operatia laparo, nu aveti de ce sa va speriati, numai ca e putin neplacut.

 

[gravi]38+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sa inteleg ca e posibil ca dr T sa-mi spuna azi (12 s) ce e bb? oau!!! nici nu ma gandeam la asta! oare imi mai face transvaginala? ca asa m-am saturat....

 

el oare masoara colul la eco?

 

va pup

 

...I want a permanent vacation...

id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici pt. gravidute

E prima data cand scriu pe forum.. Sunt la incep.sapt.32 de sarcina si sincer au cam inceput emotiile legate de nasterea, avand in vedere ca e prima.

De cateva zile ma cam doare burtica, ma tot gandesc ca mai creste bebe si e normal.. Am avut si o contractie dureroasa acum 2 zile dar in rest sper sa fie bine. Voua vi s/a intamplat?

Multi pupici si astept mesajele voastre.

Aylin 31+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...