Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (14)


clio

Recommended Posts

quote:Originally posted by adelapop

aveti nr tel al vreunui anestezist din elias...sa il chem daca e vreo problema?? daca da dati-mi si mie un PM va roooog

[gravi]39+


id="quote">id="quote">

as vrea sa te incurajez, dar daca o sa citesti povestea lordrei, ai sa vezi ca a nascut fara epi tcmai pt ca nu a gasit anestezist... mititeii aveau telefonul inchis peste noapte.

 

cat despre analiza de steptococ, am facut-o la 35 saptamani implinite, la 36 si ceva era gata, pozitiva [bang], am avut timp sa mai fac o saptamana tratamentul dupa antibiograma si la 38 fix am nascut. cred ca au fost vreo 4-5 zile intre nascut si terminat tratamentul... asa ca nu impingeti dincolo de 36, ca dureaza cam o saptamana sa iasa rezultatul, si apoi sa aveti si timp de tratament (desi va tin pumnii sa nu fie cazul!)

 

Cristina [bicla]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [copil]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adelapopid="red"> vad ca ti-a rspuns si Cristinamh, intr-adevar in Elias sunt doar cativa anestezisti care monteaza epidurale, din cate stiam eu doar 4, ziua am inteles ca mai vin, dar noaptea sau in we e la noroc, daca e vreunul de garda bine, daca nu...D-zeu cu mila, am inteles de la T ca-si inchid tel si nu vor sa se dea jos din pat.

Poate s-o mai fi remediat situatia, cel mai bine vb cu T si vezi ce zice.[pup]

 

Streptococul l-am facut la 35 sapt, la Medicover.

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bibe] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]pozici la 7 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madau am vorbit cu tutu insa m-a incurajat ca o sa chemam unul de acasa....dar daca acestia isi inchid telefoanele nu mai am ce sa comentezam fost asa linistita toata sarcina, iar acum chestia asta m-a dat de tot peste cap ..... [V] [gravi]39+

quote:Originally posted by madau

Adelapopid="red"> vad ca ti-a rspuns si Cristinamh, intr-adevar in Elias sunt doar cativa anestezisti care monteaza epidurale, din cate stiam eu doar 4, ziua am inteles ca mai vin, dar noaptea sau in we e la noroc, daca e vreunul de garda bine, daca nu...D-zeu cu mila, am inteles de la T ca-si inchid tel si nu vor sa se dea jos din pat. Poate s-o mai fi remediat situatia, cel mai bine vb cu T si vezi ce zice.[pup]Streptococul l-am facut la 35 sapt, la Medicover.[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bibe] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">[foto]pozici la 7 luniasa s-a nascut Mirunafilmuletze


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma speriati la faza cu anestezistii astia[bang]Chiar asa "mitocani sint".Sa faca bine sa invete toti sau nu stiu sa se gaseasca o modalitate.

 

Eu am intrat in 34 de sapt de ieri dar avind in vedere ca am ovulat mai devreme cu citeva zile ( stiu pt ca ma monitoriza tutunaru )ma gindesc ca as fi cam ca la 35 sapt. Sa fac analiza de streptococ B acum??????? ca la 28 de spat nu mi s-a facut.

 

Voi ce ziceti ca sint cam stresata de streptococul asta.

 

POZE

 

Monica [gravi]34 sapt[fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monique_new,la fel am fost monitorizata,dar 35 sapt faci de la UM, nu de cand ai ovulat, asa iti ia in conideratie si dr;cand faci 35 s de la um, atunci iti faci si streptococul si o sa fie gata la 36 s, cand mergi la control;

 

anasia 38+ [fetita] Alessia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adelaid="red"> eu sunt convinsa ca T va face tot ce-i sta in putinta sa gaseasca pe cineva, asa ca zic sa fii optimista. Daca nu...nu e vina lui..oamenii sunt asa cum sunt.[bang][bang]

 

Moniqueid="red"> ideea nu era sa va speriati, ci din contra sa stiti ca mai exista si varianta asta, nasoala ce-i drept, dar mai bine sa pleci montat de acasa decat sa afli cand ajungi la spital. Sunt convinsa ca totul o sa fie bine, nu-ti fie frica, cineva acolo sus ne iubeste pe toate. Inchipuie-ti ca eu am nascut la putin timp dupa Lordra, aflasem deja povestea de la ea...si uite ca la mine a fost usor si fara probleme. [pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bibe] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]pozici la 7 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu madau ca tutu face tot ce poate, ca nu e vina lui ci a superiorilor, e inuman ce se intampla, sincer sunt dezamagitanu am nici o frica acum, sunt linistita si optimista dar tare dezamagita[V]am reciti povestea nasterii mirunei si sna intr-adevar incurajatoro citisem de mult si mi-a placut fff mult[pup] felicitari mamico si pe cand un fratior????mie de asta mi-e - sa nu raman traumatizata ca mai vreau cel putin un bebe si nu vreau sa imi piara curajul [pup]

quote:Originally posted by madau

Adelaid="red"> eu sunt convinsa ca T va face tot ce-i sta in putinta sa gaseasca pe cineva, asa ca zic sa fii optimista. Daca nu...nu e vina lui..oamenii sunt asa cum sunt.[bang][bang]Moniqueid="red"> ideea nu era sa va speriati, ci din contra sa stiti ca mai exista si varianta asta, nasoala ce-i drept, dar mai bine sa pleci montat de acasa decat sa afli cand ajungi la spital. Sunt convinsa ca totul o sa fie bine, nu-ti fie frica, cineva acolo sus ne iubeste pe toate. Inchipuie-ti ca eu am nascut la putin timp dupa Lordra, aflasem deja povestea de la ea...si uite ca la mine a fost usor si fara probleme. [pup][pup][pup][mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bibe] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">[foto]pozici la 7 luniasa s-a nascut Mirunafilmuletze


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...