Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (14)


clio

Recommended Posts

quote:Originally posted by andreea_stancescu

Da zicea ca pana pe 12 spera sa fie mutat. Pe str. Stefan Aldea pe langa Sp. Elias.


id="quote">id="quote">nu cumva este strada Sandu Aldea? ca m-am uitat pe o harta a buc si asta ar fi cam pe langa eliasEliza cu Oana Ilinca id="red">(7 aug 2006) si Mara Cristiana id="red">(24 ian 2002)________________________"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Este str. Sandu Aldea, si da, este langa Elias. Nu stiu daca se muta cu totul, cred ca o sa raman si cel care este acum. Ramane de vazut..o sa ne spuna T cu siguranta. [pup]Sherylid="red"> daca nu ti-a zis nimic, banuiesc ca tot la adresa veche te duci.

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [copil] Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

pozici la 8 luni

asa s-a nascut Miruna

filmuletze poznase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am facut azi programare pentru data de 20 septembrie si am intrebat si despre noul sediu al cabinetului, adresa este Sandu Aldea nr.86.id="brown">Celor care au programari, le sugerez sa intrebe asistenta unde sa vina, pentru ca mie nu mi-ar fi spus daca nu as fi intrebat si ma gindesc sa nu bateti drumul de pomana pina la vechea adresa, e distanta mare intre cele 2 cabinete, nou si vechi.

O zi buna va doresc!

 

O fericita mamica in devenire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gelizaid="red">, Sa-ti traiasca fetita, sa fiti sanatoase si fericite amantrei :)

Cabinetul cel nou este pe strada despre care vorbesti. Eu am fost ieri la T si mi-a zis ca data viitoare sa ma duc dncolo. Spune-mi si mie te rog cum ajung (venind dinspre Piata Presei catre Agronomie), daca stii. Sar'na!

 

Mi-a facut eco si mi-a aratat-o pe pitica inghiting si cascand, mi-a spus ca este dezvoltata foarte armonios, ca are 700 grame si ca este cu 5 zile mai mare (24 sapt si 4 zile) cf masuratorilor, drept pt care DPN-ul s-a modificat si este acum 16 dec ļ. Bb statea cu capul sus. Totul este ok.

Am vorbit si despre nastere si i-am spus ca vreau cezariana. A zis ca e ok, cum vreau eu. M-am cam mirat, ca stiam ca nu prea accepta, dar asta a fost raspunsul. Era pus pe glume de cand am ajuns, era super bine dispus.

Mi-a dat o listutza de analize si ne vedem pe 29 sept la ora 17.00, la cabinetul nou.

 

In concluzie, exact cum spuneam...fiecare om are stari si stari...iar eu se pare ca l-am prins intr-o pasa buna!

 

Madauid="red"> :)[pup] cum sa ne suparam? Eu as opta pt cezariana pt ca este mai bine pt bb, asa am auzit si am si dovezi...cat cuprinde. Cred ca este si o chestie de "grup", majoritatea prietenelor mele au nascut asa si s-au refacut super, iar bebii au fost / sunt ok. Nu stiu inca sigur, vom vedea, dar asa cred.

 

 

Pupicei, Ingeras [gravi]24+ [fetita] Maya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am si eu o intrebare si cele acre au nascut sau au mai mult de 8 luni poate imi raspundeti si mie: voi ati facut vaccinul antitetanos?Medicul meu de fam vreasa il fac iar eu nu stiu daca sa accept sau nu. Stiu ca T nu este de acord cu el. Nu stiu exact de ce. Sunt intr-o mare dilema. Miine ma cheama dr ptr vaccin si nici T nu e in tara. Si o alta problema a mea ar fi pana la cate saptamani se ia gynipralul? Cand trebuie sa il intrerup?

Astept un sfat de la voi.

 

tanima [gravi] 31+ mami de [baietel]

Ne apropiem cu pasi repezi de final.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tanima scuze ca te-am botezat dar nici nu mai stiu sa bat la tastatura . Sunt la servici si vreau sa termin treaba ca de pe 5 vreau sa intru in prenatal. Am devenit o stresata, oricum fetitei mele sigur nu-i va placea matematica, cum aude de cifre doarme toata ziua....... cum ajung acasa se trezeste .

 

sheryll 31+ cu [fetita] Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tanima, nu am facut vaccinul. In luna a opta mi-am schimbat doc fam. Cea veche, nestiind ca am plecat m-a sunat sa vin la vaccin, cea noua nici nu a pomenit de asa ceva.

In sapt 33 mi-au aparut scurgeri roz, asa ca am reinceput, cu acordul lui T, sa iau ginipral o pastila pe zi, impartita in 2 prize. In timp am scazut doza la o jumatate de pastila pe zi, caci fara apareau iar scurgeri.Si am tinut-o asa pana am intrat in sapt. 40 si am zis: gata, vreau sa nasc si sa nu depasesc termenul, nu le mai iau.

in sapt. 39 T a fost plecat din tara. Am luat atunci si nospa si ginipral, am stat mai mult in pat...

 

DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geliza, felicitari!!! io pe ploaia aia plecam la mare...

 

tanima, tutunaru nu e de acord cu vaccinul. asta poti sa-i spui si doctorului de familie, ca ginecologul care ITI SUPRAVEGHEAZA SARCINA nu e de acord, si nu-l faci. daca vrea, dai declaratie ca-l refuzi, si gata. nimeni nu te poate obliga sa faci, daca tu nu vrei!

 

Cristina [bicla]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [copil]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...