Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

neincrederea in cel de langa tine


Recommended Posts

E groaznic cand nu mai ai incredere in cel de langa tine, dar sa va povestesc un pic cum a inceput povestea mea de "cosmar". Anul trecut intr-o frumoasa zi de primavara am prins un mesaj pe telefonul sotului meu care incepea cam asha..."buna dimineata iubire...o parte din mine va fi intotdeauna alaturi de tine", semnat de cineva cunoscut mie din lista de prieteni, binenteles ca m-am blocat si atunci l-am intrebat cum e posibil sa primeasca asha mesaje la care a gasit justificarea ca n-a vazut mesajul si ca cineva i l-a trimis prin sms-uri inregistrate numai cu nume ...si nu e adevarat. Intr-adevar mi-a aratat ca se poate primi mesaje anonime sunt multe link-uri de unde poti trimite, dar...dar ceva nu pusca, din tot pazzle-ul asta lipseste o piesa cava nu mai e ca inainte...a trecut un an si jumatate si nu-mi iese mesajul ala din minte si fac tot felul de legaturi, astept sfaturi de la voi, daca ati trecut si voi prin ashha ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Initial creeata de Loremon

E groaznic cand nu mai ai incredere in cel de langa tine, dar sa va povestesc un pic cum a inceput povestea mea de "cosmar".Anul trecut intr-o frumoasa zi de primavara am prins un mesaj pe telefonul sotului meu care incepea cam asha..."buna dimineata iubire...o parte din mine va fi intotdeauna alaturi de tine", semnat de cineva cunoscut mie din lista de prieteni, binenteles ca m-am blocat si atunci l-am intrebat cum e posibil sa primeasca asha mesaje la care a gasit justificarea ca n-a vazut mesajul si ca cineva i l-a trimis prin sms-uri inregistrate numai cu nume ...si nu e adevarat. Intr-adevar mi-a aratat ca se poate primi mesaje anonime sunt multe link-uri de unde poti trimite, dar...dar ceva nu pusca, din tot pazzle-ul asta lipseste o piesa cava nu mai e ca inainte...a trecut un an si jumatate si nu-mi iese mesajul ala din minte si fac tot felul de legaturi, astept sfaturi de la voi, daca ati trecut si voi prin ashha ceva


id="quote">id="quote">Eu nu am inteles deloc chestia cu "semnat de cineva cunoscut mie din lista de prieteni". Cum adica? Din lista cui de prieteni?Care lista? De pe YM? Dincolo de asta, te sfatuiesc sa nu te mai gindesti la acel sms, mai ales ca a trecut ceva vreme si tu nu ai mai prins si alte sms-uri incriminatoare.Pe de alta parte, neincrederea ta fata de el ( si in general neincrederea fata de partener) provine din lipsa de incredere a propriei persoane, asadar cred ca trebuie sa lucrezi la capitolul asta.Mai scrie, sa ne putem da seama.P.S. Citind mesajul tau, am avut un deja-vu. Am mai citit asta undeva dar nu stiu unde...Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_b

 

Eu nu am inteles deloc chestia cu "semnat de cineva cunoscut mie din lista de prieteni". Cum adica? Din lista cui de prieteni?

Care lista? De pe YM?

Dincolo de asta, te sfatuiesc sa nu te mai gindesti la acel sms, mai ales ca a trecut ceva vreme si tu nu ai mai prins si alte sms-uri incriminatoare.

Pe de alta parte, neincrederea ta fata de el ( si in general neincrederea fata de partener) provine din lipsa de incredere a propriei persoane, asadar cred ca trebuie sa lucrezi la capitolul asta.

Mai scrie, sa ne putem da seama.

 

P.S. Citind mesajul tau, am avut un deja-vu. Am mai citit asta undeva dar nu stiu unde...

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


id="quote">id="quote">

 

 

De unde concluzia bolduita? Cata incredere sa ai in tine sa crezi ca cineva trimite aiurea vb dulci? Eu nu primesc declaratii de amor pe sms.

 

Loremon, a fost posibil vreodata sa aiba o aventura? Adica a avut timp in care ar fi putut face asta? E vorba de vreo fosta obsedata?

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Intr-adevar mi-a aratat ca se poate primi mesaje anonime sunt multe link-uri de unde poti trimite"...

 

 

Asta imi aminteste de Caragiale....in genul...s-o semnam anonima[:D]

Daca e in lista de contacte de pe telefon,nu mai e anonima.Daca e de pe messenger si o stii si tu pe acea persoana,iar nu mai e anonima.Spamurile se primesc pe mail,nu pe telefon.

Cat despre acele site-uri cu sms-uri gratuite,gen myx,trebuie sa dai nr de telefon mobil ca te poti inregistra.Apoi pe telefon se primeste parola si poti activa contul.Deci nu poate fi asa o coincidenta ca tocmai o persoana cunoscuta sa trimita sms-uri gresite,de pe net.Pacat ca nu ai notat acel nr de telefon,de pe care a fost trimis mesajul,asa puteai verifica.

Taaaaare sunt ei buni la explicatii asa zis tehnice,crezand ca femeia nu se pricepe deloc.

Cu atat mai mult daca ceva nu se lipeste in puzzle...as zice sa fii atenta.

Apropo de explicatii tehnice:un tip primeste un mesaj,nevasta il vede.La sms-uri,daca nu e in lista de prieteni,apare nr de tel de pe care s-a trimis,sub forma: +40722...deci cu codul de tzara.Telefonul era un alcatel vechi,deci din cauza codului de tzara,nu aparea tot nr de tel,lipseau 2 cifre.Explicatia lui:'nu vezi draga ca e din strainatate,ca apare +40..?O fi greseala...cine sa-mi trimita mie mesaje din strainatate?'.Si femeia a inghitit galusca,ea neavand telefon si nu stia cum apar nr de tel la sms-uri.Deci ei dau explicatii savante,sperand ca femeia nu pricepe prea mult[bang]...asta apropo de intamplari similare.

Eu as fi facut altceva...as fi raspuns la sms,fara sa stie el,cu un mesaj la fel de dulce si daca se primea raspuns si la ala,atunci nu mai putea fi vorba de coincidenta...si ii dadeam si intalnire[:D]

Acum dupa atata timp,cred ca e cam tarziu,dar daca tot stii persoana...as face niste sapaturi.Macar scapi de neincredere si suspiciuni.

 

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desi e mult prea tarziu sa mai poti face ceva,pt. faptul ca te framanta chestia asta pot sa-ti spun si eu cate ceva......

am primit si NOIid="blue"> acum ceva ani mesaje din astea "dragute"....si era una nebuna la care nu are ce sa-i faca,una pe care a dat-o afara de la serviciu si acum se razbuna pe el si pe noi si imi era mila de ea saraca ca a tb. sa o dea afara si era divortata si avea un copil de crescut.......si "nebuna" asta era de fapt amanta,iar cand m-am trezit eu(de,daca nu erau fetele sa-mi dea si mie cateva sfaturi sa nu mai fac prostii[bang]......cand le-am gasit eu povestea era in plina desfasurare!!!!).....id="size3">

daca e adevarat ca are o relatie,povestea e veche si merge "linistita" mai departe,iar povestile pe care ti le-a indrugat sunt menite doar sa te deruteze si sa-l lasi sa-si vada de treaba,poate nu vrea sa se desparta de familia lui,doar sa aiba si o "alta"

daca nu e adevarat si mesajul acela a fost o greseala poti sa-ti dai seama din comportamentul lui,pt. ca o femeie simte cand sotul ei o inseala.......

eu iti doresc din suflet sa fie doar in imaginatia ta tot scenariul si sa fie bine,

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar in general barbatii sunt foarte buni la "mintit in fata". Eu am gasit un mesaj de genul asta la sotul meu in telefon la rubrica "sent" si el tot se jura ca e primit din greseala si ca nu stie despre ce e vorba.Oare ei cred ca noi suntem batute in cap?

Partea rea este ca odata instalata neincrederea in suflet, greu scapi de ea (o spun din propria experienta).Ai grija ce faci si fii prevazatoare, fiindca mesajele cu nume din lista nu apar intamplator. La sotul meu, de exemplu, chiar nu ajunsese intamplator.Dar asta e alta poveste...

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florina.calciu/my_photos

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet dragile mele pentru raspunsurile voastre, sincer nu ma asteptam sa primesc atatea raspusuri, acum cand vad ca i s-a intamplat cam acelasi lucru si altor femei vad cu alti ochi, ma simteam atat de singura si atat de neajutorata de parta eu as fi cel mai necajit om de pe pamant...va sarut si va multumesc inca o data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nimeni nu-ti poate raspunde la intrebare. Exista si posibilitatea (cu sansa minime, totusi) sa fi fost un sms aiurea. Dar exista si posibilitatea (mult mai probabila) sa fi fost ceva.

Bun. Acum intrebarea este: in cazul scenariului cel mai pesimist, daca intr-adevar a fost ceva sau mai rau, inca este ceva, ai prefera sa stii sau nu? Sau sa reformulez, daca temerile cele mai negre se confirma esti pregatita sa le faci fata ? Daca nu, nu-ti bate capul. Daca da, incearca sa faci cercetari. Dar tine minte ca nu e bine sa pui o intrebare daca nu esti pregatita sa afli raspunsul.

 

Cred ca trebuie sa separi neincrederea de vigilenta si increderea de credulitate. Tine ochii deschisi, dar incearca sa nu-ti bati capul cu fictiuni. Daca este ceva in comportamentul actual al sotului tau care iti ridica semne de intrebare ocupa-te de aceasta problema. In Biblie scrie " lasa necazurile zilei de maine pentru maine, ajunge zilei de azi necazurile ei".

 

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, am primit cu cateva luni in urma un mesaj pe mail mai indraznet ca cel pomenit de Loremon; era o declaratie de dragoste in toata regula, suna chiar bine[:)]; era semnat de o femeie, pe care nu o cunosc.

Sotia mea era de fata, pentru ca impreuna cautam niste mesaje; l-a citit si m-a luat la intrebari, e drept, dar a inteles ca este o greseala (cum naiba o fi posibil?); ma mai tachineaza uneori, dar nu cred ca i-a ramas in cap ca fiind ceva adevarat.

Asa ca, va spun sigur, se mai intampla...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...