Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

neincrederea in cel de langa tine


Recommended Posts

Da,Rufus...pe mail se pot primi multe,inclusiv spamuri.Dar tipul a primit pe telefon,de la cineva cunoscut,din lista.Deci....cam 'grea' coincidenta.daca macar era un nr necunoscut,sa zicem ca e greseala.Dar asa...

Si apoi...cam tare s-a zbatut omul sa isi convinga nevasta cu spamurile astea...cu site-uri...etc.Si tocmai explicatiile au dat de gandit,ca nu sunt corecte,tehnic.Nu se pot trimite sms-uri de pe site-uri,numai inregistrand un nume,fara nr de tel.Si repet...Loremon stie acea persoana,deci nu e un strain ce a tastat gresit.

 

Nora__id="blue">

 

Comorile Norei__id="red">[comoara] Noi doiid="red">[amoras] Costume carnavalid="red">[majoreta] Noutatiid="red">[foto]

 

-------------------------

Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!id="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Asa cum bine a punctat si "demonstrat "si RUFUS , se mai intampla!!!!

Asa ca , cu riscul de a supara pe altii , eu insist...daca acum totul e bine intre voi , nu lasa chestia asta sa fie un sambure de chin pentru tine si pentru familia ta.

Mai exista posibilitatea ca cea din lista care a trimis acel mesaj sa-ti vrea raul ...nu crezi???

Tu iti cunosti cel mai bine sotul ...

Inca o data ...FII INTELEAPTA!!!!!

Te pup

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Alexmona

Asa cum bine a punctat si "demonstrat "si RUFUS , se mai intampla!!!!Asa ca , cu riscul de a supara pe altii , eu insist...daca acum totul e bine intre voi , nu lasa chestia asta sa fie un sambure de chin pentru tine si pentru familia ta.Mai exista posibilitatea ca cea din lista care a trimis acel mesaj sa-ti vrea raul ...nu crezi???Tu iti cunosti cel mai bine sotul ...Inca o data ...FII INTELEAPTA!!!!!Te pupAlexmona


id="quote">id="quote">Da, si se intampla si ca cineva din lista sa trimita aiurea un mesaj. Eu mereu risc sa trimit mesaje (sms-uri si email-uri) aiurea. Pur si simplu s-a intamplat ca dupa ce l-am trimis mi-am dat seama ca l-am trimis la cine nu trebuia, ca am fost neatenta (noroc ca nu era nimic foarte personal).Eu zic sa fii inteleapta si atenta, dar nu paranoica. S-a schimbat ceva in relatia voastra la vremea mesajului respectiv sau de atunci incoace? Poti sa te gandesti si sa ii spui ca pe tine mesajul respectiv te-a dat peste cap si ca nu intelegi. Dar nu ii face reprosuri. Si vezi cum reactioneaza si cum se comporta dupa aceea. Un om cu constiinta limpede nu se va simti incoltit si nu va raspunde prin atac sau suparare exagerata. Tu iti cunosti sotul cel mai bine, insa si trebuie sa te bazezi pe ce stii deja despre el si sufletul lui pentru a putea intelege si descifra eventualele reactii. Noi aici putem doar sa iti dam sugestii..."The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-aduc aminte zambind cum a ajuns un sms de la prietena mea cea mai buna la sotul meu. Ea intentiona sa-i trimita iubitului ei o propunere pentru o noapte fierbinte, insa, sotul meu fiind primul din agenda ei, i l-a trimis lui. A realizat apoi ce-a facut si si-a cerut scuze.

Asta ca sa vezi ca se mai poate gresi.

Daca el e tot cel pe care il stii si nu s-a schimbat nimic in relatia voastra, inclin sa cred ca si in cazul vostru a fost o greseala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loremon,daca nu s-a repetat povestea in anul acesta si jumatate iti faci griji degeaba.....e imposibil sa se ascunda cineva atata timp!!!

doar daca nu sunt de la SRI.......glumesc[:D]

asa cum spune si Alexmon,ai grija sa fii iubitoare si normala,asa cum tb. sa fie o sotie, si sa nu-i scoti ochii degeaba ca pe urma-i dai ideei......

 

Vio

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa emit pareri daca a fost (sau este) sau nu ceva necurat la mijloc, vreau doar sa clarific un aspect pur tehnic: chiar exista site-uri (habar n-am cat de legale) de pe care poti trimite SMS-uri ca provenind de la un anumit numar. Pur si simplu completezi nr destinatarului, numarul asa-zisului expeditor, textul mesajului si basta. Asa ca daca cineva vrea sa faca o "gluma buna" poate trimite un mesaj lui x ca provenind de la y, cu conditia sa stie nr. de tel a lui x si y.

Si hai sa va mai zic o chestie care se practica, mie mi s-a intamplat de cateva ori: profesionistele in cautare de clienti trimit SMS-uri sau dau beep, asteptand sa le suni. Uneori te gandesti ca poate e cineva important care nu a reusit sa te prinda, i s-a terminat cartela etc si suni. Daca ai facut asta greu mai scapi. Dupa ce au auzit ca e voce de barbat te bat la cap cu beep-uri la greu. Evident apare intrebarea nevestei "cine te beepaie atat?" si daca respectiva iti mai trimite si cateva mesaje (care va dati seama cam cum suna....) paranoia e deja instalata.

Toate astea pe langa erorile umane, de gen trimis din greseala sms-ul altcuiva etc.

 

My life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trimis acum 2 saptamani unui coleg de serviciu un SMS in care ii ziceam ca ma plictisesc ingrozitor (invatam pt examene) si sa-mi spuna ceva care sa ma stimuleze!!! (Precizez ca era vineri spre seara si evident ca el era acasa cu prietena lui). De fapt SMS-ul i-l scrisesem prietenei mele cele mai bune care este in lista din telefon exact deasupra lui. Cand am trimis SMS-ul tocmai intrase cineva pe usa si nu am fost prea atenta cand am butonat cui l-am trimis. Vazand ca nu primesc nici un raspuns de la prietena mea vreo 2 ore, pana la urma am sunat-o si intr-un final mi-am dat seama ce am facut. Nu stiu de cate ori in viata m-am simtit atat de penibil, zau! L-am sunat pe coleg, i-am explicat ce am facut.... Ma rog, ideea este ca va dati seama cum suna un SMS de asta citit de prietena lui, nu? Asa ca, da, eu cred ca se poate intampla!

 

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti cu toti scumpi, va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si de incurajare si va pot spune ca ma simt minunat alaturi de voi, ma bucur ca ma intrat pe acest site si mai ales ca mi-am spus povestea...si m-ati ajutat enorm de mult.

Va sarut si va doresc o zi buna, pentru ca pe a mea mi-ati facut-o minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A...pai am uitat sa va spun...cand iifaceam curte nevestei si schimbam mesaje dragastoase, am primit de la ea un mesaj super, care m-a emotionat de tot...

In graba de a raspunde, nu stiu ce am manevrat si am trimis mesajul ei la prima persoana din lista mea, Adriana. Nici macar nu am stiut ce am facut. M-a sunat dupa un timp si a facut misto de mine si, desi era o buna prietena a familiei mele, am intrat in pamant de rusine.

QED

 

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loremon, daca nu exista altceva nimic cc care sa-tzi intareasca banuiala, io zic sa nu mai lashi imaginatzia sa zburde shi sa te bucuri de relatzia pe care o ai cu sotzul tau fara sa vezi "umbre" [:)]

 

Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...