Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

neincrederea in cel de langa tine


Recommended Posts

quote:Originally posted by ymcar

Nu vreau sa emit pareri daca a fost (sau este) sau nu ceva necurat la mijloc, vreau doar sa clarific un aspect pur tehnic: chiar exista site-uri (habar n-am cat de legale) de pe care poti trimite SMS-uri ca provenind de la un anumit numar. Pur si simplu completezi nr destinatarului, numarul asa-zisului expeditor, textul mesajului si basta. Asa ca daca cineva vrea sa faca o "gluma buna" poate trimite un mesaj lui x ca provenind de la y, cu conditia sa stie nr. de tel a lui x si y.Si hai sa va mai zic o chestie care se practica, mie mi s-a intamplat de cateva ori: profesionistele in cautare de clienti trimit SMS-uri sau dau beep, asteptand sa le suni. Uneori te gandesti ca poate e cineva important care nu a reusit sa te prinda, i s-a terminat cartela etc si suni. Daca ai facut asta greu mai scapi. Dupa ce au auzit ca e voce de barbat te bat la cap cu beep-uri la greu. Evident apare intrebarea nevestei "cine te beepaie atat?" si daca respectiva iti mai trimite si cateva mesaje (care va dati seama cam cum suna....) paranoia e deja instalata. Toate astea pe langa erorile umane, de gen trimis din greseala sms-ul altcuiva etc.My life stinks


id="quote">id="quote"> Mie mi-a zis o fatuca de la liceu, ca fetele de la internat dau bipuri multe la nr necunoscute ca sa-si faca minute sa poate primi bonus de la Orange,asa ca..[:D]casuta cu pitici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu cred ca nu trebuie sa te mai chinui cu tot felul de ganduri.

daca vroiai intr-adevar sa afli trebuia sa o faci la acel moment.

acum, daca totul e in regula, traieste-ti viata!

 

numai bine tuturor![:X]

 

mamitza lui Papitza[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Parerea mea este ca inainte de a spera ca nu s-a intamplat nimic, sa te asiguri ca asa este!

Daca vrea sa te duca de nas, o va face cu usurinta - intra si tu, editeaza orice nr de telefon, in loc de 'iubitel' scrie 'seful'.. nimic mai simplu.

Daca i te uiti in telefon, va avea mai multa grija si va sterge mesajele incriminatorii.

INSA, nu va trece mult timp, si undeva, ceva, ii va scapa. Daca esti cu ochii in 4, il vei prinde.

Nu cauta insa asta, gandeste-te foarte bine cum vrei sa actionezi. Poate nu e nimic de descoperit. Cum se spunea mai devreme, in loc sa te chinui cu suspiciuni iar pe el sa il bati la cap, incearca sa afli adevarul. Cai sunt multe.

Si inca un sfat, pentru toata lumea - niciodata sa nu crezi ca TIE nu ti se poate intampla....

 

Poate ca nu este nimic. Dar esti sigura?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici ai atins un punct foarte delicat pentru mine Lexi_hope niciodata n-as fi crezut ca mie o sa mi se intample asha ceva, eram foarte sigura de "sotul meu" si n-as fi crezut niciodata ca ar putea sa trimita si sa primeasca mesaje de dragoste, dar asta e viata iti ofera tot felul de lucruri placute si mai putin placute..stiti cum e fetelor se pare ca Dumnezeu iti da pe o parte dar iti ia pe alta, la mine cel putin s-a intamplat cam asha, am stat cu socrii aproape 7 ani, in sfarsit am reusit sa avem si noi un locusor al nostru inca aproape un an de zile n-am prea avut ce sa ne punem prin casa, si cand am reusit sa arate caminul nostru asha cum mi l-am dorit, am avut parte sa gasesc acel mesaj si de atunci a aparut acea "umbra" de neincredere
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum de ai postat acest subiect dupa un an de la eveniment?

Poate nu este totusi nimic, dar trebuie sa gasesti o cale de a afla. Gelozia este un lucru foarte periculos. Este o boala. Eu am avut boala asta. Si nu m-am imbolnavit singura, ci cu ajutor...

Metoda pacalelii cu adress book-ul din telefon, de la el am invatat-o... Scria "Sorin", numele celui mai bun prieten al lui, peste numele "dragutei".... Si imi arat singur apelurile "Uite vezi, am vorbit cu Sorin"... L-am suprins intr-o dimineata, cand la telefon mi-a raspuns sora lui. Si s-a fastacit....Da.. el lipsise... iar eu eram internata in spital... Este o poveste veche... nu imi era sot

Insa metodele sunt aceleasi. Daca vrea sa te minta, o poate face cu usurinta ani de zile.

Daca esti fata desteapta, si daca ai ce afla, vei afla.

Iti doresc sa nu ai ce afla. Si sa iti gasesti linistea. Pentru ca indoiala te omoara. Poate strica tot ce este frumos.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...