Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Momentul" sa apara un copil


Recommended Posts

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns

da, da, au fost necesari si ei: au fost siderati, asa cum am zis, dar le-am explicat ca nu am omorit pe nimeni, trebe doar sa spuna daca sintem violentzi sau nu.

Si una din batrinicile prietene cu barbatu-meu s-a uitat cu atentie... la mine in special [:D]... inainte sa scrie ca NU.

 

Iar unica mea prietena de pe scara a scris un intreg roman.

Am zis ca il inramez.

Sa i-l arat lui fiu-meu sau fiica-mea.

Nu m-a laudat cineva asa de cind sint! [bis]

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia: daca esti mama naturala poti fi tacanita, violenta, in relatii catastrofale cu vecinii. Daca esti mama adoptiva trebuie sa fi model!

 

Acum inteleg mesajul Craciunitzei.

 

Si la mine au venit sa le semnez....pentru centrala termica! Dar cu copii naturali abuzati, batuti nu se mai baga vecinii nu? Si daca stau la casa?

 

Nu mai adaug nimic ca sunt [V] este aberant si atat. Nici nu adaug detalii despre anchetele sociale facute de persoane care nu stiu mare lucur in domeniu si vin sa intrebe pe nenea si pe tanti de la etajul 2 daca cei in cauza sunt normali. Pai daca as fi avut nevoie de asa ceva unde stateam inainte nu imi dadea nimeni nici o semnatura... ma certasem cu tot blocul...VROIAM LINISTE INTRE 13-15 si era prea mult.

 

ELISE, iti doresc mult succes si sa ne spui si noua cu decurge procedura. Te admir ca nu iti este frica si ai eliminat toate acele idei preconcepute fata de adoptie[flo].

 

ANCA si EMA [bonjovi]EMANUELid="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, si mie mi se pare aiurea: vecinii ca vecinii, dar iti trebe "caracterizare" de la colegi - ce are copilul de acasa cu rolul si cu colectivul companiei in care lucrez?!

 

Si de ce trebuie neaparat ca sefii sau, mai rau, subalternii sa detina informatii despre viata mea privata - ba mai mult sa fie factori de decizie pt. un eveniment personal major?

 

Bine ca n-a trebuit sa le cer aprobarea si sa ma marit!

[medic]

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliseid="blue">, felicitari si multa bafta, sa te bucuri cat mai repede de bb-ul vostru, si sa aveti o viata frumoasa impreuna ! Eu zic ca daca v-ati hotarat, ACUM e momentul potrivit. Nu alta data.

Chiar ca stranie chestia cu vecinii...ahahhaa...ar fi misto sa se faca aici asa ceva, unde nimeni nu stie nimic de nimeni din vecini si unde, in afara de un zambet tamp si fortat[:D] cand saluti, n-ai nici o treaba cu vecinii.

 

Carmi

 

Foto bebe Fabiano cel zambaretz [copil](20.10.05) si video

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Draga Elise

Ma adaug si eu celor care ti-au raspuns la subiectul tau, pentru ca sunt si mama adoptiva si naturala. L-am adoptat pe Lucas de la varsta de 6 luni, si acum asteptam o fetitza, Mathea , peste o luna. Vorbesc din prisma unei mame, si-ti spun ca nu stiu ce inseamna diferentza intre cei 2. Stiu doar ca din clipa cand l-am vazut pe Lucas era "puiul meu". Iar in ceea ce privese instinctele materne care se declanseaza la nastere, nu prea cred in asa ceva. Pentru cine nu a trecut prin adoptie, e greu sa afirme asa ceva, asa cum si pentru mine ar fi fost absurd sa afirm ca noi , mamicile adoptive ne iubim copiii mai mult decat cele naturale, pentru ca poate ni i-am dorit mai mult, si am luptat mai mult sa-i avem. Spunea cineva ca mama e cea care-l creste, si sunt total de acord cu aceasta afirmatie. Lucas are acum 6 ani si cand m-a intrebat daca si pe el l-am crescut in burta la mine pana a venit afara, i-am spus ca nu, el a crescut in inima la mine pana l-am avut , si Thea creste in burtica. Aceasta este singura diferentza dintre ei!!! O iubeste pe surioara lui, si nu este ceva impus, este natural. Imi pupa burtica, este bebele lui, nu are nimeni voie sa puna mana pe burta , etc. Stiu un singur lucru: Mi-as da viatza oricand pentru oricare din ei, si spunand acestea ,cred ca nu mai are rost sa continui....Definitzia mamei este atat de vasta....important este sa ne iubim copilasii, nu conteaza prin ce metode sau cai au ajuns in viatza noastra.Viatza este atat de scurta, incat merita traita din plin, si nu sa ne gandim la sacrificii. Dupa ele , vin si reward-urile.

MUlt succes in procedura de adoptie, si sa stii ca suntem alaturi de tine, chiar daca geografic suntem departe.

Sa dea D-zeu sa-ti primesti copilasul cat de repede.

 

Sa nu avem nazuinte prea mari pentru ca prabusirea sa nu fie prea dureroasa.

 

[gravi]31+ Gogosica Mathea [fetita] si

Lucas 04-05-2000

 

 

http://tickers.baby-gaga.com/p/fly291ps___.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...