Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Momentul" sa apara un copil


Recommended Posts

Doamne fereste... maica-mea e moarta dupa copii! [:D]

Cred ca ar mai face 5 acum daca ar putea.

Numai ca a reactionat negativ la ideea ca il vrem acum, asa repede.

Probabil nu ne percepe pe noi ca viitori parinti responsabili.

Si n-o sa ne perceapa asa mult timp.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mey pe mine cand ma apucara instinctele materne...socrii au zis ca d'aia le.am luat feciorul...ca n.aveam cu cine sa fac bb...ai mei m.au lasat in pace...ca stiau ca aia e...m.a apucat...(oricum ei ma cunosteau deja de 28 de ani...[:D])...tata mi.a zis doar ca "capu' face, capu trage!"...da' nu cu rautate...ci ca sa ma pregateasca pt.ce va urma...(off.topic: tatal meu cand am implinit 18 ani mi.a zis ca "din sex pot iesi copii...sa am grija")

 

...da' m.au apucat si pt.ca luam AC trebuia sa fac o pauza ...am hot.cu dr.mea sa fac pauza 6 luni...asa ca in 6 luni avusei timp sa stresez una bucata mama, una bucata tata, una bucata doctorita de familie si una bucata sot (adica viitor tatic!)...si ziceam io ca m.am pregatit sufleteste...apoi au mai urmat 8 luni de sarcina in care.am rupt netul in doua sa ma informez...si iar eram pregatita...si...

 

...adevarul e ca dc ma uit in urma...nu esti pregatit niciodata...niciodata n.ai suficienti bani sau situatia pusa la punct pt.un bb, niciodata n.ai suficiente informatii, niciodata nu merge relatia suficient de bine ca sa aiba loc si bb...niciodata etc...

 

da' dc am fi toti atat de responsabili sa pricepem ca niciodata nu e bine...n.ar mai exista copii pe lume...

 

...si toate cele se invata pe parcurs...nu exista oameni perfecti...exista oameni fericiti...si acestia io am descoperit ca sunt PARINTII...

 

...asa ca "go for it!"

 

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

 

poze:

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand ai mei au aflat ca voi avea un copil au avut o reactie asemanatoare!ca sunt prea tanara(23 de ani),ca abia mi-am terminat facultatea si ca e momentul sa ma afirm profesional,ca nu sunt in stare sa am grija de mine si problema cea mai mare ca tatal era cu 25 de ani mai mare decat mine!

nu zic ca nu-i greu(adio cluburi,iesiri in oras cu fetele ,adio libertate de miscare)dar e asa de frumos...si sunt asa de fericita cand ma striga MAMA!

 

ilinca[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit topiucl in diagonala.

dar raspund si eu la subiect...

niciodata nu e timpul ptr copil sau copii...

asta e concluzia mea.

 

si concluzia nr 2 (pe scurt) - M-AM TOPIT TOATA CAND FIIMEA S-A UITAT IN OCHII MEI SI A ZIS MAMA! SI M-A MANGAIAT.

care greutati?ce timp potrivit?ca nu-s bani suficienti?ca nu e casa gata?si nu am nici macar tavanele gata?nimik nu a mai contat.

 

mie nu mi-a dat programul peste cap.ba din contra e mai bine.

nu cred ca am iesit si am facut atataea gratare ca pana acum.si multe altele.

 

nu stiu daca cineva a scris asta mai sus:mama e cea care te creste!

te pupik si succes.

 

 

 

jo [hippi] si alexandra [testoasa]

 

***************

"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai...cred ca nu afli pina cind n-o faci.[:)]

 

iar zugravitul... nu cred ca ar creste eligibilitatea dar ne da noua senzatia reconfortanta ca sintem responsabili.

 

Altfel, parem destul de "eligibili" oricum cu toate formalitatile astea ciudate ( colegii mei rideau cind le-am cerut caracterizarea - "ce dau" sa nu scrie ca i-am batut si alungat din open space.... si ca acum stau totzi gramada pe trotuar in fatza firmei datorita apucaturilor mele violente)id="size1">

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa ce iei atestatul (sf. august in cazul nostru) poti sa iei un bb in plasament in vederea adoptiei, statut care am inteles ca dureaza cam 6 luni teoretic, practic mai mult.

 

Oricum, ideea e sa il iau acasa - si asta pot face dupa ce am atestatul.

Oficializarea adoptiei ma intereseaza mai putin - desi pt siguranta ca nu mi-l mai ia nimeni e importanta si aia.

 

Mai e putin... [il]... barbatu-meu e destul de calm...cre' ca nu constientizeaza ce il asteapta![:D]

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...