Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu stiu ce sa mai fac


Recommended Posts

spune-i ca vrei sa mergi si tu la terasa sa ei o bere...ca doar nu are de ascuns ceva de tine,nu?

sau daca nu vrea, si tine cu orice pret sa se vada doar cu anume pretenii( ca sa barfeasca gagicile!!!)atunci asa cum spune Michelle,o zi el cu pretenii o zi tu cu pretenele tale......iti gasesti tu una daca nu ai....dar ai,nu?

daca nu ma ofer eu sa te scot la bere.......sau, suc ca nu suntem alcoolice.......

sa vezi ca nu o sa-i placa ideea ca tu sa iesi fara el!

acum o bere sau doua chiar trei vara nu e cine stie ce,dar chestia asta repetata zi de zi si luni in sir devine patima si aici nu stiu cum se trateaza........

pupici[pup]

 

 

Vio

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce cred ca scapi tu din vedere, este ca intr-o relatie TU trebuie sa fii fericita.

 

Poate unora li se pare normal ca sotul sa bea bere la terasa cu prietenii sau sa stea mult la servici iar unele femei accepta si faptul ca sotii lor au "prietene".

 

Intrebarea care ne-o punem: Eu in relatia asta sunt fericita?

Daca raspunsul e NU atunci fie lupti ca sa fie buna fie cauti alta relatie.

 

Ce nu inteleg eu, tu ai niste parinti minunati, si totusi cand el iese la bere si se intoarce dupa nu stiu cata vreme te gaseste acasa!!!!

Trebuie sa fie f comod pt el sa fie SIGUR ca tu esti acasa si il astepti, ai grija de copil, faci mancare, etc.

 

Cred ca aici poti avea TU ceva de spus!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi. Sunteti intr-adevar alaturi de mine.

Aseara a venit pe la 12 jumate, nu era nici macar ametit si a vrut sa se culce. Eu am culcat copilul pe la 10 si am stat pana vine pentru a avea o discutie serioasa cu el.

Nu l-am lasat sa doarma, l-am rugat sa stea de vorba cu mine si a acceptat. I-am spus ca asa cum a avut timp sa stea la o bere cu prietenii, am si eu dreptul sa imi petrec macar o jumate de ora cu el. Pentru prima data pot sa zic ca a fost atent la vorbele mele. In timpul discutiei nu a zis nimic iar la final mi-a spus ca a retinut ceea ce era important. L-am amenintat ca daca mai face asa ceva plec. I-am spus ca e ultimul avertisment, pe un ton care am vazut ca l-a afectat. I-am interzis categoric sa mai bea, macar in timpul saptamanii sa renunte la bere. Mi-a spus ca el nu vede ce e asa de grav atata timp cat se ocupa de copil (ca bea bere si iese de obicei dupa ce adoarme copilul)dar daca acest lucru ma deranjeaza atat de tare o sa incerce sa-si revizuiasca comportamentul.Nu stiu ce sa cred, a zis de atatea ori acest lucru, incat numai in fapte mai cred.

O sa vedem de azi ce se mai intampla.

In legatura cu telefonul, am vazut cand a venit acasa ca era descarcat.

Eu am fost saptamana trecuta cand era copilul plecat la parintii mei la un suc cu o prietena si a fost foarte stresat ca nu am raspuns la telefon (l-am ignorat total) si pe la ora 12 cand am ajuns eu acasa el ma cauta disperat pe la terasele pe care le stia el. Nu a baut atunci nimic deoarece ma cauta cu masina.Cand am ajuns acasa era f suparat ca nu i-am spus unde sunt si ca nu se cade ca o femeie sa stea pana la acea ora pe terasa, fara sa stie unde sunt. Am fost satisfacuta ca totusi ii pasa de mine.

Va multumesc inca o data si astept in continuare sfaturile voastre. Sunteti niste scumpe.

Pupici la toate.

Ina[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand el pleaca la bere eu trebuie sa stau cu copilul ca doar nu pot sa-l las singur in casa dormind si eu sa plec. Parintii mei nu stiu ce se intampla pentru ca noi nu ne certam nici de fata cu copilul nici de fata cu parintii, doar cand suntem singuri. Iar parintii mei cred ca el este aproape perfect.Dupa ce iese de la servici, vine acasa sta cu noi, iese cu copilul afara, ii citeste povesti si poezii, asculta impreuna si danseaza pe "Cutiuta muzicala" si abia dupa ce adoarme copilul sau cand merg eu sa-l culc isi desface o bere sau iese pe terasa.

E nasol ca nu am cu cine vorbi, o prietena de-a mea mai stie ce se intampla si voi.

Pupici la toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ar trebui sa iesiti impreuna la "o bere" si cu copilul si sigur nu va mai vrea sa iasa zilnic. Dar tu nu ai voie sa iesi la terasa cu el? Sau poate maine iesi si tu in oras cu fetele si el trebuie sa aibe grija de copil, ai tai au nu stiu ce treaba si nu pot stat exact atunci cu copilu, trebuie sa fie mai responsabil.

Mult noroc si nu te lasa, fi puternica si nu accepta ceea ce nu-ti place, doar din cauza copilului, mai tarziu poate fi prea tarziu.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

http://community.webshots.com/user/mcrmiki

Miha[gravi]&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate te ajuta sa citesti ce s-a mai scris la un subiect similar, cu putin timp in urma.

In orice caz, ai tot dreptul sa doresti sa se dezvete de acest viciu. Ai, de asemenea, tot dreptul sa-i impui acest lucru, cu orice risc.

Un betiv, de orice sex ar fi, nu face doi bani. Este un pericol, un balast inutil. Este o frana in evolutie. Asa ca...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea ,Crisanina

Se pare ca fetele ti-au dat multe sfaturi bune.

Nu stiu ce as putea sa-ti spun????

Incearca sa-i dai mai multe chesti de facut...nu-i lasa timp liber.

Zi ti ca ai ceva de facut si seara pune-i baietelul in brate!!!!

Multa intelepciune iti doresc si sa treceti cu bine peste toate.

Te pup

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga crisanina,

momentele minunate pot fi mai multe...

Trebuie sa fii inteleapta si cu multa rabdare si diplomatie sa-l readuci innapoi pe omul care era.

Fii alaturi de el arata-i ca il iubesti .Eu am gresit mult ...nu am stiut probabil sa fiu destul de diplomata , dar tu poti fi.

Pupici

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara intr-adevar a stat cu noi, s-a jucat cu copilul, a facut curatenie, dar cand am mers sa-l culc pe copil si-a desfacut o bere[bang]. A terminat-o si s-a uitat la ceva film. Bineinteles ca eu am izbucnit din nou (n-am putut sa ma abtin) si mi-a zis ca nu se simte vinovat cu nimic, ca doar are dreptul la o bere, nu?[xx(]

Nu stiu ce sa mai fac.......

Pupici la toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...