Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu stiu ce sa mai fac


Recommended Posts

Iti faci griji degeaba. Lasa-l sa-si faca mica "bucurie", daca stie sa se limiteze.

quote:Guestus Posted - 04/07/2006 : 09:59:43

----------------------------------------------------------------------

Sa nu mai bea blestemata bere seara as incerca sa-l inscriu la mormoni.


id="quote">id="quote">

 

[cool]

 

 

MG [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu zic asa nu e rau ca bea 2 beri pe zii sa ai grija sa nu ajunga la mai multe. In privinta terasei cred ca eu as proceda asa: i-as spune ca daca lui ii place sa mearga la terasa macar sa o faca cu familia ca si tie ti-ar face placere sa iesi in fiecare zii la terasa si cred ca i-ar prinde bine si copilului sa stea la aer si sa bea un suc s-au sa manace o inghetata.

Eu asa zic sa faceti totul impreuna ca sa nu ajungeti in timp sa descoperiti ca sa instalat o raceala intre voi.Succes!!!

 

 

 

GiurcaR

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai spus te-ai stresat degeaba.Eu cand am nascut (in Belgia)m-au intrebat ce bautura doresc la masa ,printre care mi-au oferit si bere iar asistenta chiar mi-a recomandat berea (este foarte buna pt a produce lapte in cazul meu) asa ca o saptamina cat am stat in spital am baut bere la pranz si seara ,deci doua pe zi si nu am ajuns alcolica.Nu stiu daca problema ta este berea , ci numai faptul ca el mai iese la terasa din cand in cand si mereu ai spus ca iese numai atunci cind "eu ma duc sa culc copilul" ,poi el nu poate sa adoarma copilul niciodata???cred ca daca il trimeti nu mai are timp sa iasa nicaieri si dupa ce a adormit copilul eu la-si astepta cu o bere si apoi cu o portie de amor ,sunt sigura ca dupa se va oferi singur sa adoarma copilul in fiecare noapte!

nu te mai stresa succes.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti si la toate pt raspunsuri.

Imi cer scuze ca nu v-am mai raspuns dar am fost plecati din tara si nu am avut timp.

Situatia este cam la fel, adica nu s-a schimbat nimic dar am inceput sa fiu mai detasata de problema. El a zis ca nu i se pare nimic anormal sa bea o bere, 2 pe seara si acum astept sa vad ce va mai fi.

In concediu a fost totul perfect, am mers peste tot impreuna si la terase nu a mai iesit deloc singur de la acea discutie, am mers toti trei, deci ceva totusi am rezolvat, nu?[:D]

Va tin la curent si multi pupici [cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisanina, ma bucur ca ai vesti bune dupa concediu!

AM citit tot ce s-a scris aici si parerea mea e aceasi: te-ai stresat degeaba. Intr-adevar faptul ca bea o bere, 2 chiar si 3 nu il face alcoolic, problema aceasta se pune in momentul in care nu te poti abtine sa nu bei, bei in timpul zilei, iti schimbi comportamentul etc, etc, exact asa cum au scris si fetele inainte.

 

Eu cred ca problema la tine se pune in felul urmator: imi iamginez ca la tine in familie nu se bea mai deloc si nu esti obisnuita cu acest mod de ati petrece serile in mod "relaxat" iar el, probabil baiat destept care nu vrea sa-si strice imaginea de sot ideal in fata parintilor tai, nu a baut atita timp cit ati locuit cu ai tai. Acuma ca suneti la casa voastra unde se simte in libertate (si e firesc sa fie asa) chiar daca parintii tai sunt niste oameni minunati ramin totusi SOCRII lui, face si el ce ii place. Nu il mai certa ca bea bere seara dupa ce termina ce are de facut prin casa. Iti vorbesc acuma din punct de vedere medical: nu e nici o nenorocire ca bea 1-2 beri seara, crede-ma. Nu cred ca merita sa-ti strici casnicia daca totul se reduce numai la atita. Asa cum ti-au scris si fetele: puteti sa stai seara la un pahar de vin la lumina luminarilor si sa fie totul super![il]

 

Chestia cu iesitul la terasa m-ar deranja cumplit si pe mine. In momentul in care el isi cauta distractia fara tine atunci in mod invariabil, chiar daca nu imediat, intervine o raceala, o distanta intre voi pe care s-ar putea sa fie foarte greu s-o readuci la zero la un moment dat. Dupa mine daca sunteti un cuplu atunci si prietenii sunt comuni si cei care ii aveati inainte de casatorie devin comuni. Dar asta e parerea mea.

 

Eu te sfatuiesc sa nu-l mai certi daca bea seara o bere ACASA si daca pe tine nu te deranjeaza foarte tare si vezi ca vrea, atunci accepta-i sa mai iasa din cind in cind cu prietenii la terasa (in definitiv vara e scurta si iarna nu cred ca o sa mai vrea sa iasa din casa seara tirziu, dar daca ar vrea atunci chiar ai o problema...). Si nu il mai certa! Barbatii sunt niste bebei care la cearta reactioneaza cu "contra" fac exact pe dos si obtii exact ceea ce nu vrei!

 

Fii tu cea inteleapta ( ca doar asa-s femeile! ) si diplomata si ai sa vezi ca totul o sa fie bine. [pup]

 

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:a inceput sa bea zilnic (cate 2,3 beri), ba cateodata si tuica de prune, dar nu mai mult de un paharel. Nu stiu ce sa mai fac, cum sa-l dezobisnuiesc de obiceiul asta.


id="quote">id="quote">

 

ajuta-l sa treaca pe vin, cumpara-i zilnic cate-o sticla si nu va mai bea bere.

 

fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adusca
quote:a inceput sa bea zilnic (cate 2,3 beri), ba cateodata si tuica de prune, dar nu mai mult de un paharel. Nu stiu ce sa mai fac, cum sa-l dezobisnuiesc de obiceiul asta.
id="quote">id="quote">ajuta-l sa treaca pe vin, cumpara-i zilnic cate-o sticla si nu va mai bea bere.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
id="quote">id="quote"> Bwhahahahhahahahahahahahahhaha Babusco,esti beton.Uitati cum vb experienta din om[alcool]Life`s a bitch and then you dieid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

ajuta-l sa treaca pe vin, cumpara-i zilnic cate-o sticla si nu va mai bea bere.


id="quote">id="quote">

 

Excelenta idee cu conditia ca sticla de vin s-o beti AMINDOI [alcool]

 

 

 

 

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...