Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Depresia LUI


Recommended Posts

Nu mai deschid alt subiect...sunt paralizata.

Dupa momente mai bune si ft rele, am gasit niste mesaje pe mail , special din anul trecut de la colega pe care o banuiam, cu care ieseam si era in cercul nostru. Mi-a confirmat ca a fost ceva "dar nu ce cred eu". Acum sunt terminata pt ca viata mea de cosmar are si alte cauze.

Nu stiu exact ce a fost, intrebarea mea este: sa ma duc sa ii spun ceva ei sau ma injosesc prea mult? Voi cum ati facut (daca ati trecut prin asa ceva)?

 

Este cu atat mai dureros cu cat o cunoasteam, vorbeam la tel, etc...

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc tuturor pentru mesaje, pentru incurajari.

Nu a fost totul decat experienta mea de viata, in care eu am fost proasta, chiar daca "mi-ati spus". Asa am fost, lovitura de pamant a fost cam puternica, eram prea sus, inca mai vad stele verzi dar o sa imi revin...

 

Nu a fost nevoie decat de o dimineata sa vad unde e.El dormea demult la colega de la firma, la fata aceea draguta care venea cu noi peste tot, cu care mergeam eu la concerte, revelioane la parintii mei....si care statea cu limba scoasa demult. L-am intrebat sec, fara cearta fara nimic, daca e cu ea....numai minciuni. Si in dimineata aceea spunea ca are ft multa treaba, e la firma, ca e ft trist...si cobora de la ea.[vom][vom][vom]

 

[bang] Asa am fost, naiva pana la sfarsit, dar macar acum am terminat, desi sper sa nu mai apar cu alte probleme. Neaga amandoi ca ar fii ceva, o sa ma agaseze....

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

Ieri cautam ceva legat de depresie si ti-am citit povestea. Te admiram si ma gandeam cat de frumos treci peste probleme.Tu ai aratat atata dragoste si empatie.... Nu imi vine sa cred ca ti-a facut asa ceva. Dar mai bine fara el.

Ai grija de tine si de copilasul tau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by llizzie

Draga mea,Ieri cautam ceva legat de depresie si ti-am citit povestea. Te admiram si ma gandeam cat de frumos treci peste probleme.Tu ai aratat atata dragoste si empatie.... Nu imi vine sa cred ca ti-a facut asa ceva. Dar mai bine fara el. Ai grija de tine si de copilasul tau


id="quote">id="quote">Multumesc, llizzieNici mie nu imi vine sa cred, si nici macar nu are taria sau bunul simt sa recunoasca, nici acum...[vom]zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Z., esti prea aspra cu tine. Ti-a trebuit (si poate inca iti mai trebuie) timp sa te desprinzi de o parte frumoasa a vietii tale. Toti am trece, daca am fi in cazul tau, prin aceleasi faze, foarte putin diferite.

Cand vei vedea insa linistea de dupa, te vei acuza ca ai fost asa indecisa.

Si iara sa nu fii aspra cu tine. Toti am facut (sau am face) la fel...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by Rufus

Z., esti prea aspra cu tine. Ti-a trebuit (si poate inca iti mai trebuie) timp sa te desprinzi de o parte frumoasa a vietii tale. Toti am trece, daca am fi in cazul tau, prin aceleasi faze, foarte putin diferite.Cand vei vedea insa linistea de dupa, te vei acuza ca ai fost asa indecisa.Si iara sa nu fii aspra cu tine. Toti am facut (sau am face) la fel...poze multe cu noi[flo] Multumesc...Nu pot decat sa cred ca va fii asa, ca imi voi reveni...S-au intamplat multe dar sunt chiar si acum shocata. Nu am mai vorbit despre asta, dar nu inteleg minciuna, ura fata de mine si tot restul.... Cum poti sa stii ca un suflet pur , mic te asteapta tremurand si tu te duci in alta casa? ...apoi arunci cu noroi...mi se pare atat de josnic...Imi vine sa convoc o intalnire dar nu cred ca mai are rost, si nici nu merita. Nu a recunoscut nimic.zepellina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce te chinui singura?

Daca e un nemernic, lasa-l in plata Domnului si vezi-ti de viata si linistea ta si a copilului, deschide usa larg pentru fericirea care sta la un colt si te asteapta.[pup]

Daca e doar un barbat las si debusolat care nu stie ce vrea de la viata lui si nici de la cea a celorlalti, lasa-l sa se gandeasca si sa ia o hotarare. Vad ca ai facut si ai trecut peste destule, ca sa te mai afunzi alaturi de el intr-o situatie incerta si dureroasa.Cred ca a trecut vremea discutiilor.

 

Iubita, stiu ca doare, pe toti ne doare la fel dezamagirea ...

Da' stii care e culmea? Ca o sa treca!!![pic]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...