Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Inceputul sfarsitului sau momentul adevarului...


Recommended Posts

Draga Serenity, am tot citit acest subiect si nu am scris nimic pina acuma dar dupa ce am citit ultimile noutati de la tine nu pot sa nu iti scriu cite ceva.

In primul rind considera ca ti-a facut un serviciu ca a luat aceasta hotarire. Dar eu in locul tau as face un pas inainte si as introduce eu actiunea de divort. Mai consulta-te si cu un avocat dar te poate acuza la proces de relatii extraconjugale si nu e bine pentru tine. O sa ai nevoie de martori care sa spuna cum se purta cu tine, sa spuna ca stiu ca te-a agresat fizic, chestiile astea sunt importante la proces, trebuie sa te gindesti la ele. SI iti spun acetse lucruri pentru ca ceea ce ti-a spus de copil: ca iti face favorul si ti-l lasa. Chiar daca nu il vrea, s-ar putea sa se razgindeasca numai din dorinta de a-ti face rau si atunci o sa fie mai greu la proces. Nu vreau sa te sperii si nici nu am pretentia ca stiu foarte exact cume chestia asta dar cred ca e bine sa te gindesti la toate aspectele si cel mai bine sa vorbesti cu un avocat.

Doi:nu te mai imbata efectiv cu apa rece, el nu se va schimba in veci si daca mai spui ca e si o chestie in familie atunci chiar ca nu se va schimba. Este o personalitate bolnava si problemele de perosnalitate nu au rezolvare sau tratament. In cel mai bun caz se pot produce ameliorari dar cu multe sedinte de mers la psiholog si el nu e dispus la asa ceva. Deci vorba cui a mai spu-s mai devreme: fugi cit poti de el!

Tu de fapt nu il mai iubesti. La tine s-a creat un atasament si o dependenta care au sa dispara relativ repede cind ai sa vezi pe pielea ta ce bine e cind e liniste in casa, copilul tau se va linisti (sa nu ai nici un dubiu ca situatia de fata nu il afecteaza, ba dimpotriva il poate afecta intr-un mod extrem de rau daca o sa continuie sa traiasca in acest mediu)si tu ai sa ai parte de respect si eventual de putina dragoste.

EU nu te condamn ca l-ai intilnit pe "el" dimpotriva este foarte bine. Tu singura spui ca ti-a deschis ochii si ca e un fel de barometru, cu toate ca la acest moment nu mai ai nevoie de barometru. Si il cred si pe el ca ceea ce spune e adevarat, am cunsocut destul de multe cupluri care nu se desparteau din motive pur materiale si, si pentru faptul ca daca tot nu a aparut fat-frumos sau fata din vis ce rost are deranjul unui divort? Poate suna ciudat pentru unii, dar asa e.

Faptul ca parintii tai te sprijina si sunt de acord cu pasul acesta ar trebui sa il consideri o binecuvintare! Imagineaza-ti situatia in care ei te-ar acuza si ar fi impotriva ta! Nu mai spun de faptul ca sora lui e de partea ta...Asta de fapt spune multe!

 

Iti doresc sa fii tare si sa se termine cit mai repede totul! Cred ca destul te-ai chinuit linga un individ (era sa-i spun om, dar iarta-ma, nu merita!) pe linga care ar trebui sa treci pe strada si sa nici nu-l vezi!

 

sa nu ne pierdem speranta

danutza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...