Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

un sfat... sau o parere


Recommended Posts

ANI3LLA...............vreau doar sa-ti urez ,,La multi ani!,, de ziua ta si sa ai puterea sa iei decizia cea mai buna pentru tine si fetita ta.Din pacate nu-ti pot scrie nici sfatul si nici parerea mea,in primul rand ca sunt in graba si am citit pe fuga mesajul tau si a celorlalte fete si in plus nu stiu cum as reactiona eu intr-o astfel de situatie!!!

stiu doar un singur lucru:intr-un cuplu daca nu exista comunicare.......totul se duce de rapa!!!!!

Sper sa ai o zi frumoasa astazi si macar azi sa fi cu zambetul pe buze si sa nu-ti pese decat de tine si fetita ta!Mult curaj!!!!

voi revenii!!![floare3][floare3][floare3][floare3][floare3]

 

carmen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt frustata dar si impartiala.Asa a fost si la inceput.Totul in grija mea. Deci nu am ce comparatii sa fac.Acum imi iau fetita si iesim amandoua in oras.Prietene nu am, doar cunostinte :(.Dar ma voi simti mai bine cu ea decat cu oricine alcineva. Mai vb. Ma ajuta parerile voastre pt ca nu discut never cu nimeni si incepusem sa cred ca sunt prea exigenta. Mereu m-am complacut in situatia asta si mereu i-am gasit scuze (macar nu bea, nu face scandal, nu ma inseala). Bag insa de seama ca toate ''trecerile mele cu vederea''au fost luate de el semn de slabiciune. Probabil ca timpul, adik trecerea lui ma va face sa iau decizia cea mai buna.In orice caz nu voi accepta mutenia lui in continuare pt ca eu consider ca daca nu are nimic de spus nu constientizeaza greseala si daca nu o constientizeaza insemana ca o va repeta. O zi buna! Ma duc sa sarbatoresc cele 33 de veri infloritoare:).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

 

cred ca ar trebui sa incepi prin a avea mai multa grija de tine.Si aici nu ma refer la machiaj sau imbracaminte(care si astea sunt importante) ma refer la masaj,sauna, sport,operatii estetice.

La mine a functionat foarte bine.

Incearca sa-ti faci prieteni si sa fii mai zambitoare cu toata lumea,mai putin cu sotul tau.La mine a functionat si cand a vazut ca barbatii din jur se simt atrasi de mine,a inceput sa se schimbe.

Pana la urma orice femeie are dreptul la fericire.Totul depinde de noi. Si asa cum unele il pot face sa-si piarda capul ,tot la fel putem si noi sa-i facem sa le para rau pentru ceea ce au facut.

Dar nu uita pana unde te intinzi.

 

Te pup,

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"..cred ca ar trebui sa incepi prin a avea mai multa grija de tine.Si aici nu ma refer la machiaj sau imbracaminte(care si astea sunt importante) ma refer la masaj,sauna, sport,operatii estetice."

 

i-as recomanda sa inceapa prin o operatie estetica de scoatere a ultimelor 2 coaste (cum te uiti de sus in jos)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pastrand linia vesela a lui Guestus, trebuie sa va spun ca am recurs la o operatie estetica ( mi-am scos inima si a calcat-o ''domnul'' in picioare). Poate am mai mult noroc cu cele doua coaste (dupa localizarea exacta,desigur)... o tocanitza, ceva???. Uite cum unii reusesc sa te inveseleasca :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANI, in primul rand, LA MULTI ANI!

Parerea mea e ca din momentul in care te-a inselat, el si-a pierdut respectul ptr. tine, ptr. casa si familia voastra; si (tot dupa parerea mea) respectul e mai important intr-o familie, chiar si decat dragostea... unde nu-i respect... oricum, tu esti singura care stie daca poti trece peste asta. Bafta si putere iti doresc!

 

 

 

 

 

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

 

cu coaste rupte sau fara,tu esti cea care-si cunoaste sentimentele cel mai bine.

Decizia mea dupa 2 luni de gandire a fost sa raman alaturi de el pentru ca-l iubesc si pentru ca a jurat in fata lui Dumnezeu in biserica ca nu se va mai intampla niciodata.

Oricum si asa i-am spus si lui si sunt si eu hotarata ca la cea mai mica greseala sa nu mai tin cont de nimic si sa divortez.Copiii se pot creste si fara tata.Presupun ca a murit.Asa cum jumatate din inima mea e deja moarta.

Totul depinde de tine.Ai grija si acorda-ti timpul necesar pentru a putea gandi la rece.Nu reactiona sub impulsul nervilor.Eu mi-am facut de nenumarate ori bagajele in cele 2 luni de gandire,dar el nu m-a lasat sa plec si mi-a spus ca acum ca a vazut ca poate sa ma piarda ma iubeste si ma pretuieste mult mai mult.

Si inca ceva,pentru nervii lui ,l-am anuntat ca mi-am reluat vechile prietenii si cu femei si cu barbati.Nu i-a convenit deloc.I-am spus ca nu vreau sa ma mai trezesc inca o data singura si dezorientata.

 

Te pup si astept vesti

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Si inca ceva,pentru nervii lui ,l-am anuntat ca mi-am reluat vechile prietenii si cu femei si cu barbati.Nu i-a convenit deloc.I-am spus ca nu vreau sa ma mai trezesc inca o data singura si dezorientata.


id="quote">id="quote">

 

ai renuntat la ele dupa ce te-ai casatorit?

mie mi s-ar parea aberant sa-mi pretinda barbatu-meu sa nu mai vb. cu prietenii...asta-i buna...

 

Din contra, ne-am "asimilat" cunostintele - amici, prieteni etc.

Eu i-am acceptat pe ai lui (chiar daca uneori nu-mi convin), el pe ai mei.

Asta e.

De ce, daca il iubesc, sa il despart de cei care ii sint dragi, cu care are o gramada de amintiri, si i-au fost alaturi de foarte multe ori cind avea nevoie?

Ma amenintza pe mine cu ceva?!

 

In conditiile in care ne amenintza relatia, sint de acord ca merita un shut in fund.

Daca nu, nu.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Elise ,

 

Nu am expus totul despre mine ca sa intelegi ce inseamna reluarea tuturor relatiilor de prietenie.ca sa intelegi,noi nu locuim in tara,iar relatiile mele cu prietenele erau din ce in ce mai rare.In afara de cea mai buna prietena a mea cu care vorbesc zilnic pe mesenger sau la telefon.Deci nu am renuntat la prietenele mele.Iar prin reluarea relatiilor cu fostii mei prieteni ,cred ca imanui nu i-ar conveni sa auda ca sotia sau sotul a reluat legatura cu un fost iubit pt care a simtit la un moment dat ceva........???????

parerea mea.

 

ANGELA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...