Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:Originally posted by Alyssa
quote:Originally posted by Guestus

Dar daca (prin absurd)id="size1"> [:D] voi aveti 37 si el 20 cum ar fi? Ar merge casnicia?


id="quote">id="quote">Pentru unii cica merge super fain![il]
id="quote">id="quote">Ce tine ea in mina, nu cumva un condom ceva;) moam marisor e, ori numa ambalajul e sufletul comertului:)) Si acu on topic, cind doi oameni se indragostesc nu conteaza virsta, altele-s care conteaza mai mult, nici daca el e mai mare nici daca ea e mai mare. Dar dupa ce fluturii mai trec un pic si convietuirea in doi incepe la propriu, pt unele cupluri oricit de indragostite ar fi, diferenta prea mare de virsta aduce ceva prejudicii.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu nu vad o problema in asta.

Pleci oricum la drum cu cineva care nu stii cum va evolua in timp.

Pe de o parte il vei influenta tu, pe de alta parte factori externi pe care nu-i poti controla - si virsta cred ca e ultimul dintre acestia.

 

Sint oameni de 50 de ani mai tonici si mai plini de viatza decit altii la 30. Si nu sint deloc exceptii. Nici unii, nici ceilalti.

 

E nedrept sa incadrezi pe toata lumea in tipare si sa spui ca la 20 de ani sintem adolescenti rebeli, la 30 familisti si la 50 obositi, iar la 70 de ani ne dam obstescul sfarsit.

Da' ce, sintem trasi la xerox?!

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ina_nz

Cand ea are 20 si el 45 mai e cum mai e dar cand ea ajunge la 35 si el la 60 si in loc de facut sex el ii cere sa-i puna prijnitze nu cred ca mai e asa de romantic [:D]dar bineinteles ca asta e doar parerea mea........Ina


id="quote">id="quote">si a mea, LOOL [:-)))]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu cu Ina.

La 37 un barbat poate sa fie al naibii de sexi.. La 50 insa, tocmai cand fata ajunge infloritoare la 30....

Eu personal - si acum simt ca nu m-am distrat suficient la 20 de ani. Si m-am distrat nene! Si tare vreau acum sa ma fi distrat mai mult. Eu cand colo, mare prostanaca, eram indragostita!

Ma rog, mi-a trecut la un moment dat, drept dovada ca m-a apucat maritisul abia acum vreo 2-3 ani, si fireste, cu altul, nu tot cu respectivul de la 20 de ani.

Nu sunt pentru diferente mari de varsta, hai sa zic, acolo, 4-5 ani merge, da' deja 10 mi se pare mult.

Sa inceapa sa iti sforaie noaptea in spate, sa taraie papucii prin casa, sa ii creasca burdihanul.... brrrr!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ankalaura

....Sa inceapa sa iti sforaie noaptea in spate, sa taraie papucii prin casa, sa ii creasca burdihanul.... brrrr!Anca si papusica Eliza (26.august.03)Eliza


id="quote">id="quote">Sa nu te superi ca-ti zic dar asta se intimpla si daca "el" are 30, e o chestie ce nu tine de virsta, crede-ma...In plus, cred ca daca iubesti pe cineva il iubesti cu tot cu papuci, sforait si burdihan. Le gasesti nostime.Daca nu-l iubesti te poate enerva si ca-si sufla nasul in alta camera...Cunosc un tip de 62 de ani ( caruia nu-i poti da mai mult de 50, e impecabil...se straduie ce-i drept, face sport, maninca sanatos, nu bea, nu fumeaza, se imbraca "de pe revista" repet: se ingrijeste si arata impecabil)...care "umbla" ( aici eu ii gasesc un defect...e prea fluiera-vint) cu studente. Si, pe cuvint de onoare ca acele studente ajung sa plinga dupa el. Nu stiu ce le face...Omul asta are un sharm si eleganta si un bun simt cum eu rar am intilnit. L-am vazut si in slip, la mare, nu-i atirna nimic. E ok, nu-i gasesti cusur -fizic vorbind- asa ca eu stiu sigur ca din acest punct de vedere e deasupra unuia de 37, blazat si neingrijit.Si un alt caz, pe care-l cunosc si mai bine. Bunicul meu.Bunicul meu avea 72 de ani cind a murit si in ultimii ani a facut un concubinaj destul de "reusit" cu o tinara de 29 de ani ( pina sa moara el, ea a facut 35 au stat 6 ani impreuna, nu a fost o toana!).Mi-am permis s-o intreb ce a gasit la el, dupa ce el a murit...( inainte era un mare scandal pe tema..)Si ea mi-a raspuns: "m-a respectat si m-a sustinut cum nici un altul nu ar fi putut, impreuna cu el ma simteam puternica si m-a invatat ce e omenia, m-a ajutat cu tot sufletul"...Asadar eu cred ca fiecare om are niste asteptari si daca se intimpla ca cel care ti le intimpina sa aiba 72 de ani, atunci fie si asa, asta e numai si numai treaba TA!Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...