Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ankalaura, sincera sa iti spun, m-ai jignit. Sotul meu e cu 15 ani mai mare ca mine. Am avut si eu o experienta inainte de el de 5 ani cu un tip mai mare cu 2 ani ca mine. Si acum ma gindesc ce proasta am fost si ce imatur era el. Remarca cu burdihanul m-a lasat masca si ingretosata. Sa iti spun ce am constatat anul asta la mare? Tinerei, cum le spuneti voi, de 30 si ceva de ani, cu burti mai mari decit a sotului meu (care aproape ca nu are). Cit despre "activitatea" unuia de 30 si a altia de 50, aici chiar nu ma abtin sa spun ca depinde f. mult de mediul in care traieste si cit de blazat e. Majoritatea prietenilor nostri au in jur de 40-50. Nu ii dai nicuinuia virsta. Sint oameni culti, interesati de cum arata si cum se imbraca, ce maninca, fac sport, tin regimuri etc. In fiecare weekend merg la filme, teatre, concerte etc. La petrecerile tinute noaptea danseaza pina dimineata si sint mai rezistenti la oboseala decit mine. In vacante tot timpul se duc la dicoteci, ceea ce eu la 31 de anisori nu am mai facut de citiva anisori buni si nu pentru ca sotul meu are 45 de ani si nu isi doreste, ci pentru ca nu am ce face cu plozii. Si cu sforaitul chiar ma faci sa rid. Sforaitul nu tine de virsta ci de canalele respiratorii si am intilnit multe persoane care la 25 de ani sforaiau. La 50 de ani nu e sfirsitul vietii si nici nu iti tirsii papucii prin casa. Mai mult ca sigur nu ai cunoscut multe persoane de 50 de ani care enjoy cu adevarat viata.

 

Emma si Diana

 

poze 1,2,3,4,5,6,7

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stiti care e problema? Ca majoritatea vizualizeaza un bunic la 50 ani. Nu mi se pare deloc normal. Aici vezi barbati super bine la 60. Mentalitatea de afara e foarte diferita de cea din Romania, oamenii imbatranesc frumos. Pana si termenul din enegleza e growing old, adica ne mamturizam, ne inteleptim si "crestem" spiritual si emotional. Atunci cand iubesti nu te intereseaza varsta biologica ci cea interioara. Poti fi super fericit cu cineva de varsta ta ( e cazul meu) sau poti fi fericit cu cineva mai tanar sau mai in varsta decat tine. Totul e sa fim fericiti si sa nu lasam conceptii invechite sa ne controleze opiniile si valorile.

 

 

Olga

 

Si maine e o zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma distreaza subiectul asta.

Eu la 20 de ani nu m-as fi uitat la unul de 37 nici daca imi punea tot universul la picioare! (adica cu 17 ani mai mare ca mine). La 20 de ani ma uitam la baieti de maxim 25. Dupa 25 de ani am ajuns sa am partener (relatie, nu parteneri de-o noapte) cu un baiat cu 8 ani mai tanar ca mine si a durat pana la 29 de ani relatia asta... adica vreo 4 ani. La 30 de ani l-am cunoscut pe actualul meu sot, cu care m-am casatorit la 33 de ani si care e cu fix 17 ani mai mare ca mine, de care m-am indragostit si care a fost singurul cu care am fost convinsa ca vreau sa raman tot restul vietii.

Si sa stiti ca nu a fost vorba de bani, ca l-am luat "second hand", statea intr-o casa goala, cu 2 farfurii si 2 tacamuri de la mama lui. a luat-o de la zero, am construit impreuna, ne-am casatorit si avem o viata normala. Am trecut si printr-un faliment deci nu a fost foarte roz, daca nu era iubire nu stateam cu el. Ca-mi mananca nervii sistematic, asta-i partea a doua. Copii lui sunt cu 7 ani mai tineri ca mine, e bunic, are nepoti mari de aproape 7 ani si ne chinuim sa le facem un "unchi" sau o "matusica" nepoteilor!

 

Am vrut doar sa subliniez ca o diferenta de 17 ani, la varsta de 20 de ani o simti mult mai acut decat dupa 30 de ani (asta bineinteles daca pana la 30 de ani te-ai distrat si esti full of plenty[:D])

 

Va doresc casnicii fericite indiferent de ce varsta aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...