Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa divortez cand sunt insarcinata in luna a-8-a?


Recommended Posts

mai ,nu va mai certati ,ca situatia probabil s-a rezolvat.

am citit o postare de a Roxanei pe la gravidute unde spunea ca sotul i-a cerut iertare sau asa ceva.

deci lasati cearta ,ca nu e cazul.[:)]

 

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

 

Dana

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cica in primul an casnicia e cel mai vulnerabila (indiferent de durata relatiei pana atunci). Multi se feresc sa faca si copii in acest an, de teama ca va veni divortul.

Oricat am critica reactiile ambilor, totul se reduce, pana la urma, tot la acest an. De fapt, cred ca multe dintre voi ati auzit de relatii vechi de ani de zile, care s-au stricat brusc imediat dupa casatorie. Casatoria este o institutie, insa chiar din acest motiv nu-i tocmai lesne s-o gestionezi...

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Cica in primul an casnicia e cel mai vulnerabila (indiferent de durata relatiei pana atunci). Multi se feresc sa faca si copii in acest an, de teama ca va veni divortul.Oricat am critica reactiile ambilor, totul se reduce, pana la urma, tot la acest an. De fapt, cred ca multe dintre voi ati auzit de relatii vechi de ani de zile, care s-au stricat brusc imediat dupa casatorie. Casatoria este o institutie, insa chiar din acest motiv nu-i tocmai lesne s-o gestionezi...poze multe cu noi"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">Off topic : Rufus toata stima mea pentru postarile tale. Imi place mult cum gandesti si cum iti exprimi opiniile.Revenind la subiect.Nici gestul tau nici gestul lui nu este justificat in nici un fel. Eu am invatat sa ma controlez foarte bine, mai ales in relatia de cuplu. Cand ma enervez foarte rau, numar pana la 10 sa ma linistesc daca nu ma linistesc nici asa, atunci ies din casa. Am invatat si eu si sotul meu sa nu discutam la nervi. Preferam sa iesim din camera, si cateodata chiar sa dormin separati. Dar a doua zi vorbim calm, pentru ca deja suntem linistiti.WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tu in calitate de sotie si mamica ai de traversat o "incercare" lasata de la Dumnezueu.Mai cred ca toti oamenii suntem dispusi,mai devreme sau mai tarziu la incercari.In situatia in care te afli este normal sa fii disperta vazand ca nu te mai intelegi sub nici o forma cu al tau sot.Sfatul meu prietenesc este sa te rogi din rasputeri,sa mergi cat mai des la biserica chiar sa lasi acatiste.Daca n-ai fi fost insarcinata,postul ar fi fost foarte indicat.Nu te da batuta,femeie!Daca nu se mai poate discuta cu el,este clar ca nu va veti impaca.Roaga-te la Fecioara Maria din rasputeri sa-ti recastigi sotul si roaga-te pentru copil!Pe mine m-au ajutat foarte mult toate astea,m-au ajuatat atat de mult cand am avut nevoie incat am ajuns sa ma simt vinovata de faptul ca nu am mai mers atat de des la biserica in ultima vreme.

Multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elizavlad

Cred ca tu in calitate de sotie si mamica ai de traversat o "incercare" lasata de la Dumnezueu.Mai cred ca toti oamenii suntem dispusi,mai devreme sau mai tarziu la incercari.In situatia in care te afli este normal sa fii disperta vazand ca nu te mai intelegi sub nici o forma cu al tau sot.Sfatul meu prietenesc este sa te rogi din rasputeri,sa mergi cat mai des la biserica chiar sa lasi acatiste.Daca n-ai fi fost insarcinata,postul ar fi fost foarte indicat.Nu te da batuta,femeie!Daca nu se mai poate discuta cu el,este clar ca nu va veti impaca.Roaga-te la Fecioara Maria din rasputeri sa-ti recastigi sotul si roaga-te pentru copil!Pe mine m-au ajutat foarte mult toate astea,m-au ajuatat atat de mult cand am avut nevoie incat am ajuns sa ma simt vinovata de faptul ca nu am mai mers atat de des la biserica in ultima vreme.Multa bafta!


id="quote">id="quote">Mda, adica stai nu faci nimic decat sa te duci la biserica si sa te rogi? Si trec toate problemele? Serios?Eu sunt de parere ca Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in buzunare sau astfel spus, Dumnezeu ii ajuta pe cei care se ajuta singuriWARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa astepti totul de la Domnul, sau sa spui ca-i voia lui daca nu ti-e bine, cred ca-i gresit. Totusi, ideea cu biserica nu-i rea si am sa ma explic. Mediul pe care ti-l ofera biserica este unul aparte, unde actioneaza cea mai pura forma de energie pozitiva. Acolo subconstientul fiecaruia gaseste liniste, iar energia este folosita aproape exclusiv pentru rezolvarea problemelor cu care ne confruntam. Adica, mai pe sleau, ne pot veni ganduri si idei care, altfel, ne ocolesc.

Sigur, trebuie exercitiu, credinta si, cum am mai spus, vointa. Ca vorba voastra: El nu ne baga si in traista...

Sunt sigur ca gasiti mai multe (si mai competente) explicatii la subiectele despre religie.

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am citit acest topic inca de la inceput... tare rau imi pare ca trebuie sa treci prin asa ceva,Roxana, in aceste momente care ar trebui sa fie cele mai frumoase, pana iti vei tine minunea in brate. Merita sa lupti pt. familia ta, dar daca intr-adevar simti ca cu el poti depasi orice alta problema... nu lasa sa te copleseasca grijile, stressul si celelalte neplaceri ale vietii, ca nu merita. Fruntea sus!! Sa stii ca nu esti singura, ne vom gandi la tine!!

 

M-au incercat diferite sentimente si idei, citind ce ati scris ... Oare nu ati cam speriat-o pe Roxana, de nu mai da nici un semn de viata??!!?? Nu ma simt in stare sa ii dau nici un sfat... Sper sa isi fi gasit linistea, iar cand simte momentul potrivit, sa revina sa ne spuna cum este situatia...

 

 

minunea vietii mele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...