Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tot gravida dar 4 luni si in prag de divort


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

 

Hai ca m-ati starnit cu ac. subiect!

La noi sta treaba in felul urmator: ne-am casatorit in urma cu 11 ani, pe atunci el era student, eu lucram. La scurt timp au murit ai lui.Au vandut casa parinteasca, au impartit banii (sotul si fratele). Bun! Pana aici, in regula. Cand sa cumparam apartament ii vine o idee stralucita sotului(credea el) sa trecem in contractul de vanzare-cumparare ca banii provin de la ai lui. Nt, nu a fost asa. La inceput am fost categorica: asta inseamna ca tu nu vrei sa fii cu mine toata viata. Pe urma am zis "faci ce vrei".Sa nu o mai lungesc acum casa este pe numele amandorura. Si daca greseste vreodata iremediabil si ajungem Doamne fereste la divort, am sa uit de unde provin banii! Cam sadica nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, da cam suna a "Ion".

La noi e cam asa, eu am investit intr-un cabinet stomatologic, ceea ce aici inseamna foarte multi bani. Ne-am cunoscut, am facut 2 copii si apoi ne-am casatorit, pe data de 11.11.2004. Pe 10.11.2004 am cumparat o casa, deci actele la notar dateaza de atunci, adica eram necasatorita la momentul acela. O zi mai tarziu nu mai eram, deci in caz de divort (Doamne fereste) cum se imparte casa?

Banii si pt. casa si pt. cabinet provin din banca. Adica la cabinet nu eram inca impreuna, creditul e pe numele meu, la casa creditul e pe numele amandorura, dar casa numai pe mine. Complicata situatie!

Citind postarile voastre imi dau seama ca nu stiu ce s-ar intampla daca ne-am separa, ce bine ca nici nu ma intereseaza :)id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">

 

>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

 

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, te rog fa ceva cu movul ala bolduit si italizat ca m-a pocnit frontal. Si nu-i rau sa-ti pui problema ce se va intampla cu tine nici in timpuri de pace.

 

 

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Yasmine

Citind postarile voastre imi dau seama ca nu stiu ce s-ar intampla daca ne-am separa, ce bine ca nici nu ma intereseaza :)id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/


id="quote">id="quote"> Nici Diana nu credea ca o va interesa. Nimeni nu crede si apoi se stie cand se ajunge la discutii de acest gen. Diana nu ai pierdut mare lucru. Vad ca inca de la inceput dragostea voastra a fiintat in jurul discutiilor despre bani si orgoliilor, poate ar fi trebuit sa iti dea de gandit acest aspect. Faptul ca el a comparat cu fratele care a obtinut mai mult, ma face sa cred ca se intreceau la "averi".Ramane faptul ca ai un copil cu acest om, care va trebui sa contribuie la crestera lui. Simplul fapt ca iti spune ca el nu si-a dorit acest copil ma determina sa iti spun sa te straduiesti sa-l lasi fara nimic. Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si multa liniste ca sa te poti bucura de acest moment minunat.ANCA si EMA [bonjovi]EMANUELid="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

Yasmine, te rog fa ceva cu movul ala bolduit si italizat ca m-a pocnit frontal. Si nu-i rau sa-ti pui problema ce se va intampla cu tine nici in timpuri de pace.You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

id="green">id="Tahoma">
id="quote">id="quote">In speranta ca am putut sa-ti satisfac favorabil dorinta, am schimbat scrisul astfel incit sa nu fiu responsabila de urmatoarea ta migrena [batcap].Eu sunt mai mioapa de felul meu, acum mi-am dat seama ca poate de la scrisuri de genul asata mi se trage[:D].id="Comic Sans MS">id="size2">id="purple">>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao Dia!!!

Am citit ce ai prezentat si de asemenea sfaturile date de fete.

Tot timpul am sustinut ca nu voi da vreodata un sfat extrem si nici acum nu voi face acest lucru.

Tin insa sa precizez ca imi place mult ca NU ESTI ANA.CORECT!!!!![flo]

Si eu am trecut prin momente de criza in casnicie si mai trec...E greu.Un lucru iti pot spune ...si unde sunt multi bani , unii alearga tot dupa bani.

Fetele au facut bine analogia cu romanul ION.

Tu , draga mea nu esti sigur Ana , dar el e mai mult decat Ion.

Acum sfatul meu este sa ai grija de tine si de adevarata ta comoara , COPILUL tau.

Te pup!!!!

Fi inteleapta si puternica!![pup]

 

FATA FANTASTICA

ALEXMONA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, esti de milioane [:))]

 

Vroiam sa sterg postul meu dar cred ca le sterg moderatorii oricum ca sunt offtopic[:D] Sa lasam deocamdata sa priceapa toata lumea despre ce e vorba.

 

Cat despre migrene are cine le provoca, tu mai ai de asteptat[:)] Si de fapt m-ai facut sa rad intr-o zi tare proasta.

 

Daca e sa carcotesc zau daca nu mergea mai bine scos italicul si lasat boldul.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...