Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tot gravida dar 4 luni si in prag de divort


Recommended Posts

Si pe mine m-a "provocat" subiectul asa mult incat nu ma pot abitne sa nu spun urmatoarele.

Asa cum spunea cineva, nimeni nu pleaca (sau n-ar trebui) de la ideea ca o familie/casnicie se face calculand cat a dat fiecare (bani sau altceva)...

Dar, e bine pt o femeie/mama sa isi puna problema "la rece" pt a asigura viitorul copilului ei in caz de "nebuneala" a sotului...[bruta]

Asa ca, un pic de prudenta nu strica.

Cat despre sotul Dianei, din ce a povestit e evident ca ele "umbla" dupa "capatuiala" in relatia cu ea. Ceea ce e oribil...[vom]

Si eu am fost convinsa ca sotul meu va fi o vesnicie sotul meu si nu m-am gandit la imparteala "pe cote-parti", ba chiar am avut multe discutii cu maica-mea care datorita sechelelor relatiei ei (taica-meu i-a scos o viata ochii ca apart lor e luat cu 80% bani de la ta-su si doar restul l-a pus tatal mamei) asa ca mi-a donat apart in care locuim (eram deja casatoriti si cu bb) ca sa fie sigura ca sotul meu nu "ajunge" la el.

M-am revoltat cumplit atunci dar n-am reusit s-o conving sa-l puna pe numele la amandoi. Reactia sotului a fost atunci "pe mine nu ma intereseaza casa, poate s-o puna si pe numele bunicii" dar la cearta mi8-a spus ca el nu se implica ca "nu simte ca e casa lui" si cand am avut o perioada foarte urata in relatie mi-a spus ca "pana la divort nu e CASA MEA"...

Slava-cerului ca am trecut peste acel moment oribil si acum am reusit sa avem o relatie buna, cu satisfactii pt amandoi.

Dar nu am putut atunci cand s-a ivit acea situatie sa nu ma bucur ca era casa MEA, ca fiind donatie (chiar si in timpul casatoriei primita) mi-ar fi ramas mie si copilului meu...

Asa ca, paza buna trece primejdia rea !

Eu zic sa caute moduri de protejare in situatia in care s-a ajuns, pt ca cu un astfel de om, nici odata nu se stie ce se poate intampla...

 

Ana

 

 

 

________________________

Annablue si Adita(1.11.2002)

"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

De lacomeala asta si egoismul lui ti-ai dat seama c-am tirziu,dar important e ca nu te-ai lasat impresionata de zicalele:"lasi copilu fara tata" si "ce-o sa zica lumea"...

Esti o curajoasa, o luptatoare si stii sa te impui!

 

Ali, mama baietzoiului Enrico

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ancamironiuc
quote:Originally posted by Yasmine

Citind postarile voastre imi dau seama ca nu stiu ce s-ar intampla daca ne-am separa, ce bine ca nici nu ma intereseaza :)id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas No�l, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/


id="quote">id="quote"> Nici Diana nu credea ca o va interesa. Nimeni nu crede si apoi se stie cand se ajunge la discutii de acest gen. Diana nu ai pierdut mare lucru. Vad ca inca de la inceput dragostea voastra a fiintat in jurul discutiilor despre bani si orgoliilor, poate ar fi trebuit sa iti dea de gandit acest aspect. Faptul ca el a comparat cu fratele care a obtinut mai mult, ma face sa cred ca se intreceau la "averi".Ramane faptul ca ai un copil cu acest om, care va trebui sa contribuie la crestera lui. Simplul fapt ca iti spune ca el nu si-a dorit acest copil ma determina sa iti spun sa te straduiesti sa-l lasi fara nimic. Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si multa liniste ca sa te poti bucura de acest moment minunat.ANCA si EMA [bonjovi]EMANUELid="limegreen">
id="quote">id="quote">Clover bine ai grait. Mai ales ca NIMENI nu e de neinlocuit (in afara de mama, tata, copil)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate n-am citit eu cum trebuie povestea, si daca asa este, imi cer scuze anticipat. Cert este ca eu inteleg o parte din reactia lui pentru ca si eu m-as simti in nesiguranta daca as sta intr-o casa care e pe numele sotului. Asa am participat amandoi la cumparare si este pe numele amandoura. Poate ca vroia sa aveti casa voastra a amandoura doar pe numele vostru ca sa se simta si el egal.

 

Doar o parere.

 

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Onetzica
quote:Originally posted by ancamironiuc
quote:Originally posted by Yasmine

Citind postarile voastre imi dau seama ca nu stiu ce s-ar intampla daca ne-am separa, ce bine ca nici nu ma intereseaza :)id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas No�l, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/


id="quote">id="quote"> Nici Diana nu credea ca o va interesa. Nimeni nu crede si apoi se stie cand se ajunge la discutii de acest gen. Diana nu ai pierdut mare lucru. Vad ca inca de la inceput dragostea voastra a fiintat in jurul discutiilor despre bani si orgoliilor, poate ar fi trebuit sa iti dea de gandit acest aspect. Faptul ca el a comparat cu fratele care a obtinut mai mult, ma face sa cred ca se intreceau la "averi".Ramane faptul ca ai un copil cu acest om, care va trebui sa contribuie la crestera lui. Simplul fapt ca iti spune ca el nu si-a dorit acest copil ma determina sa iti spun sa te straduiesti sa-l lasi fara nimic. Iti doresc sarcina usoara, un bebe sanatos si multa liniste ca sa te poti bucura de acest moment minunat.ANCA si EMA [bonjovi]EMANUELid="limegreen">
id="quote">id="quote">Clover bine ai grait. Mai ales ca NIMENI nu e de neinlocuit (in afara de mama, tata, copil)
id="quote">id="quote">Rectific: nu ma refeream la Clove ci la ancamironiuc. sorry
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...