Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltencele, poftiti la povesti! (21)


Recommended Posts

La multi ani!!! tuturor sarbatoritilor lunii Noiembrie[cheers] Ce ma fac?!Ma gasi Interpoluuuuu'!!![8D][:D] Mai fetelor,sa ma iertati ca nu mi-am mai aratat nasucul p'acilea[:I]..insa am scuza de scuza..[batetoba][batetoba] M-AM ANGAJAAAAT!!!![bis][bis][bis] Sunt in sfaaarsiiiit asistenta medicala cu acte in regula[:D][:D]!!! Asa ca...sper sa-mi treceti cu vederea chiulul[8)].. In rest..sa vedem..ce vesti mai am?![biz]Hmm..am fost intr-o agitatie teribila cu gasirea unei locatii pt. Revelion..Noi ne doream sa mergem la Straja,pt.ca sunt partii super-insa n-am avut nicio sansa..Toate vilele,cabanele erau inchiriate din August/Septembrie[bang]..Apoi am mers la Ranca,plini de speranta,de altfel..insa..nici acolo n-am avut noroc..Nu mai era decat o vila libera..si aia la 1300Ron de persoana(4zile)[alcool]...Apoi am plecat spre Sibiu-cu gandul ca in Marginimea Sibiului-imposibil sa nu gasim ceva..Si...ghici ce?!![batcap]N-am gasit NIMIC!!Uuufff..Drumetiile noastre au luat calea Fagarasului(nimic..normal.. [indecis]),urmata de Brasov([starwars]) si..un abandon..Am zis:GATA!!!Ne intoarcem acasa..Am ales sa ne intoarcem pe Rucar-Bran(bineinteles..fiecare cu gandul ascuns ca poate..poate gasim ceva in zona)..si..asta s-a dovedit a fi alegerea perfecta..[9cer]..Dupa ce am strabatut Rasnovul,Branul,Moeciul in lung si-n lat..Dambovicioara s-a dovedit a fi "the one"[bis][balcon][il] Un peisaj superb am gasit acolo in munti[9cer],o cabana de vis-cu un living imens si un semineu care-ti taie rasuflarea,camere mari,incalzite de niste sobe uriase,imagini de poveste..daca-ti arunci ochii pe geam..Si..nu in ultimul rand,proprietari cumsecade,care ne-au pus intreaga cabana la dispozitie,lapte proaspat in fiecare dimineata si o ciorba acra acra pt.1 Ianuarie[:D][:D]Off..Astfel..am devenit noi-fericitii "proprietari" ai unei cabane!![:-)))] Bineinteles..asta a fost povestea pe scurt..caci am scos din ea distractia-dar si nervii.. Si-am incalecat pe-o sa...[recevere] [pup] [url="http://community.webshots.com/user/zozela"]Nunta noastra de vis[/url] Viata fara dragoste..isi pierde sensul..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 306
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Motivati-ma si pe mine ca am avut-o pe Stef taaare bolnava.Amigdalita pultacee acuta si am tras-o 2 saptamani de am zis ca mor eu inaintea ei. Zozeluleeee ma bucur muuult ca ai reusit in sfarsit.Felicitari.Asta pe de o parte.Pt ca pe de alta parte te urasc fatooo...Vreau si io la munteee[q][q][q][q][q] Alte noutati nu am.Astept sarbatorile pe care le vom petrece acasa.Abia pe la anul cred ca voi indrazni sa mergem pe undeva cu ea.Mai ales ca la anul scapam si de datul de grinda. Hai pupi si ne mai auzim [url="http://www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png"]Christmas[/url][*] Georgiana-mami de Stefania [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, oltence "vorbarete"! Ce faceti, ce va mai fac piticii? Eu i-am aniversat sambata pe amandoi o data[:D], ca daca sunt la doua saptamani distanta...M-am straduit eu sa-i fac in aceeasi zi pe amandoi, da' nu mi-a iesit figura[:D]. Poate gasesc timp sa pun si pozele, sa vedeti torturi... Inspirate de unde? De pe forum![floare3] Acu' sunt amandoi virusati. Nu stiu de unde s-au pricopsit cu o tuse de toata frumusetea, iar Ioana are si febra. Tudor e destul de bine, e vioi, cu pofta de mancare, da' are niste accese de tuse... Oricum, ii vazu astazi nenea doctoru', pe Tudor il auzi tot orasu, cred[bang], si zise ca n-au nimica grav, o viroza s-atat. Georgi, bine ca a trecut! Ati facut injectii sau ati rezolvat-o cu siropele? Ca asta e destul de naspa...[pup] puiu mic. De ce zici ca la anu scapi de datu la grinda? E o varsta limita?[:)] Zozela, felicitari pentru angajare! Doina, nu mai zici nimic? Andreea, mai sunteti in Craiova?[:D] Fetelor, ce mai ziceti, pe unde faceti sarbatorile? [pup] mami de Tudor(02.12.2003) si Ioana(17.11.1998) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetelor! noi am fost la doc ieri si se pare ca o sa avem o fetita de data asta!! doc nu a fost 100% sigur pt ca tinea piciorusele apropiate tot timpul dar a zis ca el asa crede...nu stiu, eu nu cred pana n-o vad![:D] zozela, felicitari pt servici! ma bucur pt tine! va pup [gravi]17+[fetita] si alex nazdravanu'[bicla]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu sunt pripasita prin Banie de fo' 2 ani incoace, in calitate de nevasta de oltean fudul. Asa ca vin si eu alaturi de voi, desi sunt inca ramasa cu sufletul in Bucurestiul drag de altadata... Da' imi urmai omu' si-ajunsai olteanca. O vreme m-am plictisit de moarte si ma vaicaream toata ca nu gasesti nimic de cumparat in Craiova, dar acum, ca au deschis atatea supermarket-uri ma declar multumita si la acest capitol. Ba mai mult, de cand cu arteziana din centru am inceput sa ma laud cu ce avem noi, craiovenii. O sa mai trec pe aici, va urmaresc de ceva vreme.[pup] Mary si Anna Maria- 08.04.2006 Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi In primul rand Pistachio, sa fie sanatoasa bebelina. O sa vezi ca va fi fetita. Si la noi tot asa. Ca nu e 100%. Eh, cu o luna inainte de a naste, soacra-mea tot ma bodoganea ca va fi baiat, ca la experienta ei (medic la tara) niciodata nu s-a inselat in privinta sexului la copii. Ajunsesem sa cred ca eu am baiat. Intrasem in panica ca n-aveam nume pentru el. Pana in ultimul moment am crezut ca va fi un cuculet. Si cand am nascut a naiba surpriza: fetita. Asta ca sa vezi cat a putut sa ma convinga soacra-mea. Si eu [bang] sa nu am, mai, multa incredere in tehnologia din ziua de azi, nu in babisme[bang]. So, sa fie cu noroc! Marilena, parca te citii pe la bebelusi de aprilie? Deci esti olteanca? Bine ai venit! Am auzit si eu ca a iesit super fain fantana arteziana din centru. Varu-meu chiar mi-a trimis cateva poze. Asta a fost reactia primarului Solomon, in urma vizitei la Las Vegas anul trecut in decembrie. De unde stiu? Un prieten bun de-al nostru stabilit in Las Vegas l-a intampinat si plimbat pe colo-colo. A vazut faimoasele fantani muzicale de la hotelul Bellagio si s-a inspirat si el un pic, iar rezultatul a iesit nemaipomenit. Annita, sanatate multa la ai tai. Si fie-mea are iar infectie la ureche, la aceeasi in timp de doua luni. Imi vine sa o iau pe pereti. Georgi, si voi v-ati chinuit??? Offf, pacatos sezon de aduce toate bolile. Oricum sanatate in continuare. Zozela, felicitari pentru job. Unde lucrezi? Asteptam poze cu distractia voastra. Neaparat. Rodica, ca mi-ai amintit de fixativ. In noaptea nuntii, sa imi dau coronita jos din par si sa ma pieptan ... pai la tona de fixativ de o aveam in par, zau de am fost o imaginea prea frumoasa pentru al meu sot. Si acum, dupa 10 ani, isi aminteste cum aratam[bang]. Fetelor, eu is ocupata rau cu copiii astia. Imi umplu timpul aproape de tot. Din ce imi mai ramne mai apuc si mai fac cate una-alta. Ah, ii fac camera Evei. M-am apucat de pictat. De Rev. nu am stabilit nimic. Si cred ca nimeni nu o sa ne cheme cu doi plozi dupa noi. Va pup ca sunt urlete in casa. Se apropie ora de somn. Va doresc un we fain. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Workshop la Craiova : în data de 7 decembrie 2006 orele 14,30 - 17,30 Gradinita nr. 30 « Casuta din povesti » din Craiova Strada Principatele Unite, nr. 1 14,30 – 15,00 Întâmpinarea invitatilor 15,00 – 15,45 “Strategii didactice intuitive” – 15,45 – 16,00 “Un abecedar fara vârsta"– ed. Ioana Alexandru 16,00 – 16,30 Cofee break 16,30 – 16,45 “ Copilul în lumea cuvintelor” – inst. Elena Caravan 16,45 – 17,00 “Daruiti copiilor culori” – înv. Lucia Delevedova 17,00 – 17,30 Evaluarea workshop-ului Intrarea este libera , sunt invitati si parintii cu copii de cl I si grupa pregatitoare :) Pentru confirmarea participarii, sunati la gradinita sau pe inst Elena Caravan: elenacaravan67@yahoo.com Daniela Nicolescu: casutafermecata@yahoo.com Tel./fax 0251 599 492 www.maria-ghinea.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarutmana pt. felicitari fetelor!![pup]Dau de [berica] la primul salariu[;)] Georgi te iau cu mine dc vrei!![:D] Pistacchio felicitari pt. fetitza !![bis] Ciuf promit ca nu ma prezint fara poze!![;)] Lianoooo pe unde umbli fato??!![alcool] V-am [pup]!!! [pegeam] [url="http://community.webshots.com/user/zozela"]Nunta noastra de vis[/url] Viata fara dragoste..isi pierde sensul..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe unde draku sa umblu zuzoooo...te tot caut da vaz ca mi'o lua Interpolul inainte[:D] uratooo ce esti!!![zz] ca nu'mi raspunzi cand te sun..beyyyy io nu mai sun deloc sa stii!!! hai sa te felicitez si io..bravosss!!!abia astept sa vaz unde am pile acum[:D] ai pus'o acu ca de mine nu mai scapi..iti aduc toata Craiova pe cap na!!![:D] anita "La multi ani sarbatoritilor tai!!!" sorumea are calc stricat....pana il face nu are decat sa stea pe tusa[:D] ciuf te pupic.. steffania17 multumim!!! Marilena12 bun venit [flo] sa'ti traiasca bebelina e minunata!!! georgicoooo pe tine nu te tzuc ca esti virusata..si io gripata si nu se stie ce'o iesi[;)] camelia [pup] Rodica nasol..baga un tratament la par si isi revine imediat!!! pistachio felicitari !!! apropooo o intalnire ceva??????? hai ca am ramas datoare sa va dau de baut??? georgiiii o punem in w-e??????[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ca sa poti sa vii si tu fatoooo!!![zz][zz] [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76543"]Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87470"] Un fulg pentru seara de Craciun[/url][*] "Nimic nu-i imposibil!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...